Піксельна керована стрічка в інтернет-магазині PROLUM

Поява світлодіодних технологій в середині 90-х років стало революційною подією, тому що відкрилися нові можливості в освітленні інтер'єрів та екстер'єрів, реалізації різних дизайнерських задумів. Більш того LED-лампи споживають в рази менше електроенергії, ніж звичайні лампочки з нитками розжарювання. Адресна світлодіодна стрічка, купити яку ви можете в нашому інтернет-магазині з доставкою по всій території України, стала новим етапом розвитку технологій, так як головне її відмінність від звичайних RGB стрічок полягає в тому, що тепер можна ставити індивідуальний режим свічення не світлодіодній лінійці в цілому, а кожному окремо взятому кристалу. Реалізація будь-яких, навіть найбільш складних і хитромудрих режимів стала цілком можлива.

Адресна світлодіодна стрічка: як вона працює

Як відомо, звичайні різнокольорові RGB-стрічки підключаються до диммерів і RGB-контролерів, які і задають алгоритми світіння. Кількість режимів роботи обмежена характеристиками самого керуючого пристрою. Тобто, ви можете задати режим зміни кольору, підвищувати або знижувати яскравість. Збільшити кількість світлових ефектів вдається за рахунок підключення сторонніх контролерів. Однак завдання це дійсно складне, оскільки у кожного світлодіодного RGB елемента є як мінімум 4 токовивода, три з яких відповідають за колір, четвертий - за живлення. Таким чином, якщо ви бажаєте внести істотну різноманітність в алгоритм роботи звичайної RGB-стрічки, буде потрібно підключення великої кількості додаткових контролюючих пристроїв, що, в результаті, призведе до підвищення вартості та енергоспоживання.

Але навіщо йти на такі жертви, якщо існують керовані світлодіодні Smart стрічки, представлені вашій увазі в нашому інтернет-магазині? Їх ключова відмінність - це наявність мікрочіпа ШИП-драйвера в корпусі SMD світлодіодів 5050. Говорячи простою мовою, мікрочіп знаходиться в кожному окремо взятому LED-елементі. Елементи з'єднані послідовно один з одним і формують лінійки будь-якої довжини. На відміну від звичайних RGB світлодіодів, кожен елемент тут має від чотирьох до восьми виходів в залежності від модифікації.

Так, інтегральна схема WS2811, яка на сьогоднішній момент не є найбільш просунутою, містить 8 виходів на кожному мікрочіпі:

  • три виходи для кристалів RGB - визначає, який саме з них загориться червоний, зелений або синій;
  • два виходи для прийому і передачі даних від керуючого пристрою;
  • вивід для вибору режиму роботи;
  • живлення і загальний вивід.

Відзначимо, що адресна світлодіодна стрічка даної модифікації поступилася місцем технологічно більш досконалим схемами. Наприклад, в пізньої версії чіпів WS2811 один контролер підключається не до одного, а до відразу трьом кристалів, що дозволило зробити таку версію дешевше і надійніше. Існують у продажу також версії WS2812b і навіть WS2813. Особливість перших полягає в тому, що чіп упаяний в корпус SMD5050, і тут є всього чотири виходи: для живлення, загальний, для прийому і передачі даних. Живлення становить 12 Вольт. Якщо ж говорити про модифікацію інтегральної схеми на мікрочіпах WS2813, то тут з'явилася додаткова дублююча доріжка для передачі команд від контролера.

Зверніть увагу, оскільки передача інформації здійснюється послідовно, то в модифікаціях WS2811 і WS2812b при виході з ладу однієї ланки ланцюга перестає працювати вся лінійка. У схемі WS2813 цю проблему вдалося усунути за рахунок додавання четвертої дублюючої доріжки для передачі даних. Програма та режими роботи задаються контролером, до якого підключається піксельна світлодіодна стрічка. З них виходить як оригінальна підсвітка з досить складними шаблонами, наприклад можна задавати режими, при яких будуть загорятися різнокольорові вогники, що біжать світлові точки. Оригінально буде виглядати святкова новорічна ілюмінація. Ну, а з модулів створюють повноформатні табло для трансляції якісної телевізійної картинки: рекламних роликів, футбольних матчів, новин. При чому кількість квітів досягає 16-ти мільйонів.

Для програмування алгоритмів створена навіть спеціальна кроссплатформенная оболонка Arduino на основі C ++. До слова, Arduino використовують і в робототехніці. Готові програмні алгоритми скачують з відповідних сайтів в інтернеті. Ну, а якщо ви розбираєтесь в програмуванні, то можна створювати і свої власні розробки.

Адресна світлодіодна стрічка: її основні плюси і мінуси

Завдяки широкому впровадженню Smart технологій у висвітлення, піксельна світлодіодна стрічка володіє величезною кількістю переваг:

  • ширші можливості використання в різноманітних сферах;
  • ідеально підійде для установки в звичайних квартирах;
  • легко підключається - за умови, що ви правильно розрахували характеристики блоку живлення і контролера;
  • при бажанні її можна нарощувати або, навпаки, ділити на відрізки до 5 см.

Проте, є і певні негативні моменти, про які теж потрібно знати. По-перше, ціна значно вище, ніж на прості RGB LED-стрічки. По-друге, при підключенні довгих відрізків можуть знадобитися резервні блоки живлення і підсилювачі сигналу, оскільки на піку яскравості сила струму становить 10 Ампер, чого цілком достатньо для виведення з ладу дрібних елементів мікросхеми. По-третє, при низьких температурах контролер «гальмує». Тому при установці стрічки для екстер'єрної підсвічування необхідно знайти таку нішу, де керуючий блок не буде піддаватися негативним впливам зовнішнього середовища і морозу. По-четверте, в продажу досить складно знайти стрічку зі ступенем більш IP20 у герметичній оболонці, відповідно для установки на вулиці або в приміщеннях з високою вологістю будуть потрібні додаткові заходи захисту.