Ми працюємо. Наявність та ціни актуальні. Слава Україні!
Безкоштовна доставка при замовленні від 1999 грн
Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Кошик
Каталог

Блоки живлення PROLUM ™ для світлодіодної стрічки

Сортування:
за популярністю спочатку нові спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Імпульсні блоки живлення для світлодіодів є найкращими і популярними. Головна їхня перевага - високий ККД при низькій вартості схемотехнических компонентів. Світлодіоди на відміну від ламп розжарювання і люмінесцентних можна живити тільки стабілізованою напругою. Вони взагалі дуже чутливі до харчування. Стрибки напруги безпечні для люмінесцентної лампи (в більшості випадків вона харчується через простий дросель) запросто виведуть світлодіод з ладу. Звідси - досить високі вимоги до блоків живлення. Їх все потрібно знати для правильного вибору.

Цінові переваги імпульсної схеми

Імпульсний схема працює за таким же принципом, що і звичайна трансформаторна, тільки мережеві 50 гц змінного струму попередньо збільшуються генератором десь в 2 тис разів. Це дає можливість застосувати дуже дешеві і компактні трансформатори для світлодіодів. Трансформатор розміром з дві сірникові коробки забезпечить потужність близько 50 Вт. Звичайно в блоці живлення повно і інших компонентів, тому загальні габарити значно більше, але виграш у вартості дорогого мідного трансформатора все одно дуже значний.

Друга особливість - стабілізація. Просто підключити світлодіод на вихід трансформатора не можна. Потрібно використовувати стабілізатор. Тут взагалі тільки один імпульсний варіант без альтернатив, так як параметричні аналогові стабілізатори володіють дуже низьким ККД,

У порівнянні з трансформаторними блоками живлення імпульсні мають в 10 і в 100 разів меншу вартість в перерахунку на 1 Вт потужності.

Варіанти імпульсних блоків живлення для світлодіодів

Імпульсні джерела живлення від різних виробників мають майже однакову схемотехнічне рішення. Пов'язано це з тим, що десятиліттями відбиралася найкраща, сама економічна схема. Використовуються спеціалізовані мікросхеми, діодні збірки і інші компоненти, що дозволяють значно знизити вартість. Мережевий вхід 220 обов'язково захищається варисторами, що багаторазово підвищує термін служби. По вихідній напрузі передбачено чотири стандарти: 5, 9, 12 і 24 вольт. З них популярні 12 і 24 вольт. Рівні 5 і 9 використовуються рідко.

Форм-фактори:

  • негерметичний блок в перфорованому корпусі;
  • герметичний корпус для зовнішньої установки;
  • форм-фактор зарядного пристрою (корпус-вилка).

Блоки живлення для світлодіодів в корпусі «вилка» (як у мобільного зарядника) дуже зручні для будь-яких портативних пристроїв: LED настільні лампи, прожектори, спеціалізовані освітлювачі. Вихідний струм у них зазвичай не перевищує 2 А, що відповідає близько 25 Вт потужності. Для LED стрічок зручний перфорований негерметичний корпус. Головна перевага - гарне теплоотведеніе, відмінна надійність і низька ціна. У перерахунку на 1 Вт потужності вона нижче, ніж у всіх інших форм-факторів. Перфорований металевий корпус настільки вдале рішення, що воно застосовується в промислових блоках харчування на будь-який діапазон потужності.

Герметичні корпуси встановлюються на відкритому повітрі на вулиці. Їх основна сфера застосування - рекламні LED конструкції і фасадна підсвітка. Удома їх застосовувати не слід.

Особливості блоків живлення

Будь-який світлодіод вимагає стабілізатора. Трансформатори для світлодіодів (навіть високочастотні імпульсні) використовувати просто так не можна. Імпульсний стабілізатор дозволяє отримати максимально високий ККД. Він має досить складну схему, в якій акцент зроблений на захист від напруги. У будь-якому блоці живлення, навіть самому бюджетному немає прямої гальванічного зв'язку вихідний низьковольтної ланцюга з мережею 220 вольт. Це робить їх безпечними пристроями. Є лише трансформаторна зв'язок, через надійну ізоляцію між обмотками. За рівнем захисту від напруги імпульсні джерела випереджають трансформаторні.

Підбір блоків живлення

Підбір ведеться але трьом параметрам:

  • потужність;
  • вихідна напруга;
  • форм-фактор виконання.

За потужністю слід робити запас від 10%. Занадто великий запас, наприклад, 100% теж не потрібен. Це призведе до збільшення споживання енергії та початкової вартості обладнання. Не варто завантажувати джерело живлення постійного струму на 100% так, як він почне працювати в граничному температурному режимі. При виборі місця установки потрібно подумати про теплоотведеніі. Вимикач потрібно ставити на вході, а не на виході. Ці прості правила дозволяє його експлуатувати без ремонту протягом ряду років.

Розрахунок потужності

У світлодіодних стрічок потужність вважається за кількістю метрів і параметрам, зазначеним на упаковці. Також вона вказується у прожекторів, низьковольтних ламп і всіх інших виробів. Якщо відомості про потужності не відомі (таке дуже часто буває зі світлодіодними стрічками) при втраті упаковки, то завжди її можна точно встановити за допомогою амперметра. Показання в амперах потрібно помножити на 12 (або інші значення, відповідні напрузі харчування).

Форм-фактор

Форм-фактор визначається зовнішнім середовищем експлуатації. Герметичні і напівгерметичні корпуси в домашніх умовах не приносять користі. Це зайва доплата в вартості і лишня теплове навантаження для компонентів пристрою, а ось для освітлення басейнів, фонтанів, без них не обійтися. Садове декоративне і вуличне освітлення часто має велику потужність, тому виробники випускають відповідні моделі блоків живлення. Типова модель в герметичному корпусі має потужність близько 25 Вт. Перфоровані «домашні» блоки живлення мають потужність від 5 Вт.

Купівля у нас

Ми пропонуємо вам на вибір кілька сотень кращих моделей імпульсних блоків живлення. Наші переваги:

  • все форм-фактори;
  • всі стандарти по вихідній напрузі;
  • швидка доставка, відправка ТК по Україні;
  • низькі ціни;
  • професійний підбір комплектів обладнання.

Звертайтеся до нашого консультанта на сайті, телефонуйте, або приходьте в наш офіс в Харкові. Чекаємо ваших замовлень.

Вгору