Системи трекового освітлення мають високий попит серед дизайнерів. І це не дивно, тому що саме дана система забезпечує зручний монтаж, чудово вписується в інтер'єр і гарантує яскравий ефект.

Спрямоване світло може внести особливий затишок до приміщень, виконуючи функції основного освітлення або підсвічує декоративні елементи. Важливо те, що трекові світильники здатні забезпечувати спрямоване світло потрібної яскравості в певну спрямовану зону. Розглянемо докладніше, що таке трекова система та основні різновиди.

Що таке трекова система?

Попри високу ефективність роботи, трекові системи освітлення – це спеціальні світильники, які встановлюються на шинопровід. Це спеціальна рейка з алюмінію або пластику, через яку подається напруга. Завдяки своїй конструкції може встановлюватися на стелю або стіну з урахуванням потрібного напрямку освітлення.

За потреби кут нахилу трекових світильників можна регулювати, щоб акцентуватись на предметах. Популярність такого висвітлення пояснюється ще тим, що установка займає мінімум часу. Стане актуальним рішенням для театральних постановок, оформлення різноманітних заходів, ресторанів, офісів, приватних будинків, квартир та інших об'єктів. Можна реалізувати навіть найскладніші дизайнерські рішення.

Різновиди шинопроводів

Подовжений корпус, на якому розміщуються світильники, - це шинопровід. Найчастіше виготовляється з алюмінію у П-подібній формі. Усередині корпусу розташований струмопровідний провід із жилами, щоб подавати електрику на світильники. За своїм зовнішнім виглядом підходить під стиль мінімалізму, тому гармонійно виглядатиме практично в будь-якому інтер'єрі.

Спосіб встановлення

Залежно від способу установки можуть бути вбудовувані, накладними та підвісними. Також є окрема модифікація – що ті, що вбудовуються у гіпсокартон. Розглянемо основні 3 види докладніше:

  • Вбудований. Для шинопроводу створюється спеціальний отвір конструкції стіни або стелі, куди встановлюється елемент трекової системи. Вбудовуватися можуть у гіпсокартон або натяжну стелю, що дозволяє приховати дроти та інші елементи.

  • Накладний. Це простий спосіб встановлення, при якому проводиться монтаж на стелю або стіну за допомогою шурупів. Важливо вибрати підходящий шинопровід по дизайну, тому що його повністю видно.

  • Підвісний. Для настільного або парящого підсвічування використовується підвісний шинопровід, тому що дає можливість регулювати висоту. Підвішується на спеціальне кріплення. Разом з цим підвісний монтаж підходить для використання в системі освітлення різного рівня.

Вибір відповідного варіанта залежить від вашої дизайнерської ідеї, а також особливостей конструкції стелі або стін.

Напруга

Залежно від типу живлення та кількості шин, є 3 різновиди шинопроводів: однофазні, трифазні та низьковольтні шинопроводи. Розглянемо кожен варіант докладніше:

  • Однофазні. Це модифікація, яка може підключатись до класичної електричної мережі – 220 вольт. Управління здійснюється одним вимикачем, немає жодних тонкощів установки.

  • Трифазні. Дають можливість підключати до трьох трекових світильників із різної категорії, мають окреме підключення кожного до мережі 220В. Завдяки складній конструкції, у користувача з'являється можливість одночасно керувати кількома вимикачами окремими для точкового або загального розсіювання потоків світла.

  • Низьковольтні. Це різновид трекового освітлення, зазвичай магнітні трекові системи, які працюють через блок живлення. Підсумкова напруга 48V, яка є повністю безпечною для людей і тварин. Це особливо важливо, враховуючи безпосередній контакт з трековою системою при обслуговуванні або зміні напрямку світла – виключена можливість удару струмом.

Вибирайте напругу, відштовхуючись від того, яку систему освітлення ви плануєте побудувати.

Технологія фіксації світильника

Що стосується способу фіксації світильників на шинопроводі, то є 2 основні різновиди:

  • Механічне кріплення. Це стандартна система кріплення, що здійснюється за допомогою адаптера з'єднувача до поверхні рейок. Електрика підключається за допомогою пружинних клем адаптера. Простий монтаж забезпечується одним поворотом світильників. Зазвичай використовується для потужного трекового освітлення.

  • Магнітне кріплення. Це сучасніше рішення для кріплення світильників. Раніше було актуально виключно для низьковольтних та однофазних модифікацій, але нещодавно PROLUM представив магнітні трекові світильники 220В. Надійне кріплення забезпечується магнітними пластинами з алюмінію та струмопровідної жили, до якої кріпиться світильник з неодимовим магнітом. Потужні магніти унеможливлюють довільне падіння світильника.

Механічний та магнітний спосіб фіксації – це два надійні варіанти, але магнітний є більш сучасним і спрощує монтаж.

Різновиди світильників

У трекових системах освітлення використовують не класичні світильники, а спеціальні лінійні, підвісні або спотові світильники. Їхня відмінна риса в тому, що вони можуть розміщуватися в спеціально призначеному шинному профілі, можна змінювати напрямок, кут нахилу та місцезнаходження. Тип світильників вибирають залежно від потрібного ефекту в освітленні. Наприклад, для точкового освітлення використовують споти, а для основного світильника з широким кутом розсіювання.

Тип конструкції

Залежно від типу конструкції, можна виділити такі види трекових світильників:

  • Спот. Це окремий світильник, який має спрямоване акцентоване світіння, що має змінний кут повороту. Застосовуються частіше, щоб виділити предмети декору, товари, меблі або висвітлити окремі об'єкти.

  • Лінійні. Це прямий світильник, в якому розташовано одночасно декілька LED діодів, встановлюється безпосередньо у шинопровід. Можуть встановлюватись в один рівень зі стелею або стіною. Вільно переміщуються по всій довжині конструкції та гарантують широку зону світлового потоку. Є лінійно поворотні модифікації, де можна змінювати кут повороту.

  • Підвісні. Ті самі точкові моделі, але встановлюються на спеціальному кріпленні. Прекрасний вибір при встановленні, де потрібне точкове освітлення, наприклад, над кухонним острівцем.

Подібна різноманітність модифікацій – гарантія, що ви знайдете відповідне рішення для свого дизайнерського рішення.

Джерело світла

Всі трекові світильники мають унікальні характеристики, залежно від джерел світла, які в них використовуються:

  • Галогенні лампи. Раніше це було найпопулярніше джерело світла. Подібний світильник може гарантувати комфортне та плавне освітлення, яке звичне для людини. Але має досить скромний термін служби, що змушувало користувача частіше проводити обслуговування системи. Є більш сучасне рішення – металогалогенні, але вони мають ртуть, тому вкрай не рекомендуються до використання.

  • Лампа розжарювання. Традиційний, але морально застарілий світловий прилад. Застосовується для світильників із класичним цоколем. З переваг лише доступніша вартість. Не підходить для сучасного обладнання, має найнижчий ресурс служби.

  • Люмінесцентні. Це економічне джерело світла із низьким споживанням потужностей. Аналогічно має ртуть, що небезпечно може бути для людини. Застосовуються найчастіше на промислових об'єктах. Працюючи утворюється нерівномірний світловий потік з нерідким мерехтінням. Має доступну вартість.

  • Світлодіодні. Інноваційне рішення, яке активно використовується у трекових системах. Завдяки ефективності та безпечному складу підходять для використання не лише на комерційних, а й житлових об'єктах. Гарантія стабільного яскравого світла та мінімальне енергоспоживання – в 10 разів економічніше за лампи розжарювання. Термін служби – до 50 000 годин. Є модифікації із можливістю регулювання яскравості. Коштують відносно дорого, але це не має значення, враховуючи термін служби.

Очевидно, що єдине раціональне рішення для сучасної системи – це світильники зі світлодіодами.

Тип освітлення

Освітлювальне обладнання здатне світити двома способами:

  • Спрямоване світло. Це акцентоване освітлення для точкового підсвічування. Тобто висвітлюють відносно невеликий простір, але яскраво. Може застосовуватись при необхідності світлового акценту на предметах. Наприклад, якщо хочете виділити картину на тлі стіни.

  • Розсіяне світло. Висвітлення буде на велику відстань зі збільшеною площею. Висока потужність забезпечуватиме потрібний рівень освітлення всього приміщення: кухні, коридори спальні, вітальні тощо. Застосовується зазвичай більше джерел світла, ніж у спрямованих модифікаціях.

Вибір залежить від того, якої мети ви хочете досягти – основне або додаткове освітлення. Різні світильники можна поєднувати у магнітній трековій системі освітлення.

Кольорова температура

Колірна температура – це важливий параметр, від якого залежить як сприйняття предметів, а й загальний стан людини. Людина бачить у діапазоні від 800 до 25 000К. Від температури залежатиме загальний затишок усередині приміщення. Розглянемо основні різновиди:

  • Тепле світло (3000К). Класичний відтінок, який схожий із заходом сонця або сонячним розрахунком. Подібний показник забезпечують спеціальні світлодіодні та галогенні світильники. Підходить для ресторанів, спальні, дитячої кімнати, оскільки сприяє відпочинку та релакс.

  • Денне світло (4000К). Випромінює природний білий колір для повноцінного нейтрального та робочого освітлення. Нагадує яскраве ранкове сонце. Ефект концентрації та бадьорості сприяє тому, що підходить для кабінетів, офісів, магазинів чи ванної кімнати.

  • Холодне світло (від 5000К). Яскраві та потужні світлові прилади з денним сонячним світлом, які встановлюються у місцях із підвищеними вимогами до візуальної чіткості. Це оптимальне рішення для освітлення майстерень, лабораторій тощо.

Вибір безпосередньо залежить від призначення конкретного об'єкта, наприклад, для спальні потрібне тепле світло, а для кабінету – денний або холодний.

Висновок

Трекові системи освітлення представлені у широкому асортименті. Виробники подбали про те, щоб кожен покупець мав можливість вибору. Разом з цим, механічні системи йдуть у минуле, відчиняючи двері магнітним трековим системам. Тим паче коли з'явилися модифікації на 220V.

Наш інтернет-магазин подбав про те, щоб ви могли купити магнітні трекові системи для облаштування дизайну торгових, житлових та комерційних об'єктів. Ми гарантуємо клієнтам доступні ціни, сертифікований товар та гарантію на весь товар. 

Для оптових покупців та постійних клієнтів передбачена гнучка система знижок. Ми маємо весь асортимент від торгової марки PROLUM. Наші фахівці допоможуть вибрати відповідне рішення індивідуально для ваших цілей.