Рік у рік з'являються все більш цікаві дизайнерські рішення, які реалізуються за допомогою світлодіодних стрічок та неону. Цьому сприяє те, що виробники подбали про розширення асортименту світлодіодного освітлення.

І однією з популярних новинок є біжуча світлодіодна стрічка. Високій популярності сприяло те, що за її допомоги можна без проблем знайти цікаві динамічні та світлові ефекти, які дозволяють зробити інтер'єр привабливим та унікальним.

Можливості LED стрічок просто безмежні - починаючи класичним біжучим вогнем, закінчуючи унікальними динамічними спецефектами. А гнучкість конструкції дає можливість використовувати у різних сферах. Розглянемо докладно особливості, принцип роботи та переваги, якими володіє біжуча світлодіодна стрічка.

У чому особливості біжучої світлодіодної стрічки?

Основна особливість подібної Smart-стрічки полягає в тому, що технологія створення дає можливість забезпечувати ефект «біжучі вогні». Тобто світлодіоди поступово переміщуються від однієї частини до іншої. Від класичних RGB стрічок відрізняється тим, що має адаптивну систему управління.

У конструкції знаходяться спеціальні чіпи, які встановлені на гнучкій платі або знаходяться безпосередньо всередині корпусу світлодіода. А це означає, що у користувача з'являється можливість керувати не тільки безпосередньо кольором і інтенсивністю свічення, але й переміщати світло по стрічці, створюючи ефект вогню, що «біжить».

При створенні ефекту біжучого вогню застосовується контролер, який і забезпечує управління. Коли вибираєте таку світлодіодну стрічку, потрібно звертати увагу на сумісність контролера, інакше неможливо досягти бажаного ефекту. Керування контролером здійснюється за допомогою пульта керування, смартфона, планшета або комп'ютера, залежно від вибраної моделі.

Залежно від рівня захисту, біжучі світлодіодні стрічки бувають зовсім різними за рівнем захисту – від негерметичних IP20 для застосування всередині приміщення, до герметичних моделей із захистом від пилу та вологи з індексом захисту IP65. Функціонують стрічки під невеликою напругою, що забезпечує високий рівень захисту.

Для керування застосовується протокол SPI. Стрічки із вбудованим контролером SPI доповнюються пультом керування. Для їх роботи потрібно лише під'єднати блок живлення. Вони максимально зручні у плані монтажу, але недолік у тому, що їх не можна різати.

Де використовується біжуча світлодіодна стрічка?

Завдяки своїй привабливості та ефектності, подібні діодні стрічки застосовуються зовсім у різних сферах. Якщо говорити про найбільш популярні місця застосування, можна відзначити:

 • підсвічування різноманітних реклам;

 • декоративне підсвічування у ресторанах, барах та нічних клубах;

 • при оформленні домашнього інтер'єру;

 • створення підсвічування на вулиці у приміщення, що мають підвищену вологість;

 • тюнінг мотоциклів, автомобілів та іншого транспорту;

 • підсвічування сходів у приватному будинку чи офісних приміщеннях;

 • підсвічування елементів декору та меблів.

І це тільки деякі сфери, в яких актуальне застосування біжучої світлодіодної стрічки. Все обмежується виключно фантазією та можливостями обраного освітлювального обладнання. Наприклад, якщо ви вибрали негерметичну стрічку, тоді категорично не рекомендується використовувати на вулиці або в приміщеннях з підвищеною вологістю. Вона прослужить короткий час, і це може бути небезпечним.

Ключові переваги біжучої світлодіодної стрічки

Якщо говорити про переваги, то головне – це створення динамічних ефектів. В іншому переваги такого обладнання не відрізняється від класичного діодного обладнання:

 • Економічність. Мінімальне споживання електроенергії – у 10 разів менше, ніж споживання електроенергії лампою розжарювання.

 • Безпека. Для роботи потрібна досить невелика напруга, тому монтаж, обслуговування та експлуатація безпечна.

 • Універсальність. Правильно обране обладнання буде однаково ефективним для роботи всередині та зовні приміщень.

 • Простота встановлення. Наявність клейової основи на стрічки сприяє тому, що без проблем можна встановити на різних поверхнях.

 • Широка колірна гама. Вони відрізняються між собою не тільки за кольором свічення, але й температурі свічення, якщо ви хочете білу біжучу світлодіодну стрічку.

 • Тривалий термін служби. Важливо, що встановлені діоди можуть прослужити до 50 000 годин, що забезпечує тривалу експлуатацію.

 • Безперервне освітлення. При виборі якісного освітлювального обладнання та правильному монтажі буде безперервне освітлення з потрібним ефектом без пульсацій та миготіння.

 • Висока яскравість. Використовуються якісні діоди, завдяки чому можливість виділити об'єкт ще більше.

 • Простота керування. З метою керування ефектом можна використовувати пульт керування, смартфон, планшет, комп'ютер. Все залежить від обраного контролера.

 • Можливість різання. Завдяки цьому ви можете встановити будь-де, тому що можна відрізати необхідні відрізки.

І це все тільки основні переваги, на які ви можете розраховувати, вибираючи біжучу світлодіодну стрічку.

Висновок

Очевидно, що біжуча світлодіодна стрічка стане прекрасним рішенням, якщо ви хочете створити дійсно унікальний і ефектний екстер'єр або інтер'єр приміщення. Простота установки та управління робить подібне обладнання актуальним рішенням для кожного користувача.

Інтернет-магазин PROLUM подбав про те, щоб ви могли купити LED стрічку з необхідним ефектом на вигідних умовах. У каталозі лише сертифікований товар, який гарантує довговічність, ефективність та безпеку під час експлуатації. Працюємо в роздріб та з оптовими покупцями.

Якщо виникнуть труднощі під час вибору відповідного рішення, можете розраховувати на підтримку досвідченого фахівця. Доставимо до будь-якої точки України.