Барбершопи стають все більш затребуваними. Це унікальне місце, де чоловіки можуть отримати якісні послуги стрижки та догляду за бородою. Разом з цим є певні вимоги для побутового обслуговування населення, що регламентовано жорсткими нормами та правилами.

Висвітлення в барбершопах має суворо відповідати певним вимогам: у робочих зонах від 400 Лк, у кімнатах відпочинку персоналу та клієнтів – від 200 Лк, а коефіцієнт пульсації має бути не більше ніж 10%. Усі ці вимоги контролюють органи СЕС. Для всіх цих цілей підходять магнітні трекові системи, які завдяки своїй ефективності та привабливості є найкращим рішенням.

Розглянемо деякі особливості освітлення у барбершопі, критерії вибору джерела світла та особливості магнітних трекових світильників для організації якісного освітлення у салонах краси для чоловіків.

Особливості освітлення для барбершопів у різних зонах

Найчастіше саме освітлення в барбершопі за задумом власника або дизайну виступає як інструмент для зонування. Особливість освітлення полягає в тому, що усередині приміщення створюються комфортні умови. І йдеться не лише про майстрів, а й клієнтів – для них створюються затишні умови.

Зона адміністратора та відпочинку

Важливо дбати про всі зони, включаючи стійку адміністратора. Тут має бути виключно якісне освітлення. Це пов'язано з тим, що протягом усього робочого дня адміністратору доводиться працювати із різною документацією та касою. При поганому освітленні є можливість припуститися помилки. Адміністратор повинен мати можливість чітко бачити все, оскільки він несе фінансову відповідальність.

Також саме за спиною адміністратора знаходиться різна косметика для чоловіків та інша продукція. Обов'язково потрібно забезпечити якісне підсвічування, щоб привертати увагу до нього. Основне світло в даній зоні може бути трохи приглушеним, але не менше 200 люкс. Це дасть можливість розслабитись, щоб насолодитися затишною обстановкою.

Робоча зона

Що стосується освітлення робочої зони барбера, то тут все має бути максимально наближеним до природного освітлення. А сам колір освітлення має бути нейтральним. Напрямок світла має бути безпосередньо на голову клієнта, а не спереду чи ззаду. Світильники мають бути розташовані безпосередньо над головою клієнта. Це просто продати за допомогою магнітних підвісних трекових світильників.

Ідеально, якщо м'яке та розсіювальне світло падатиме на клієнта з боку стіни. Яскравість освітлення має бути від 400 Люкс. Слід зазначити, що у країнах цей показник щонайменше 500 Люкс. І треба розуміти, що якісне освітлення має бути організоване над кожним кріслом – неможливо просто купити один потужний світильник.

Магнітний трековий шинопровід дозволяє довільно встановлювати кілька світильників, тому навряд чи можна буде встановити світильники підвищеної потужності. Не потрібно розміщувати робоче місце із дзеркалами навпроти вікна, оскільки світло може зліпити барбера чи клієнта. Оптимально розташовувати робочі місця, щоб денне світло потрапляло збоку на дзеркало.

Які завдання вирішує правильне висвітлення у барбершопі?

Важливо розуміти, що правильно організоване освітлення у барбершопі – це не розкіш, а необхідність, якщо ви хочете залишити позитивні емоції у клієнтів. За допомогою правильної організації освітлення в зоні відпочинку та робочій зоні, можна вирішити такі завдання:

  • створюються ідеальні умови для об'єктивної оцінки одержаної послуги;

  • створюється світлове середовище, що формує позитивний настрій у клієнта;

  • виконує декоративну функцію, яка створює унікальний і незабутній образ закладу, викликаючи бажання відвідати його знову;

  • привертає увагу перехожих за рахунок інформативного, помітного зовнішнього освітлення та напрямки підсвічування до зон входу та вивіски;

  • гарантує точне перенесення кольорів на робочому місці майстра, що особливо важливо, коли проводиться фарбування.

І це лише основні завдання, які здатна вирішувати правильно організована система висвітлення у барбершопі.

Критерії вибору освітлення для барбершопу

Коли проводиться організація висвітлення всередині барбершопу, необхідно керуватися принципом не лише відповідності нормам санітарно-гігієнічної інспекції, а й дотримуватися єдності стилю. Не варто вибирати контрастні рішення, які часто можна зустріти при непрофесійній організації робочої зони. Виділимо кілька правил організації висвітлення.

Загальне та акцентне освітлення

При організації загального освітлення можна використовувати настінні, стельові, накладні або вбудовані лампи магнітних трекових світильників, що може бути вертикальним або горизонтальним. Загальне освітлення передбачає використання холодних світильників із температурою світла від 3200К.

Для локального підсвічування робочої зони майстра найкращим варіантом є теплі лампи з колірною температурою від 1900 до 3000К. Це дає можливість різко виділити область, що підсвічується, на тлі загальної освітленості. Зазвичай використовується настінний прожектор, що має спрямований промінь.

Тепле та холодне освітлення

Для кабінетів, де потрібна висока точність процедури, застосовується холодне освітлення. Яскравий потік дає можливість розглянути деталі, що позитивно впливає на якість послуг. Світло холодного спектра робить колір таким насиченим, що не підходить для перукарень, якщо там надаються послуги з фарбування волосся.

Тепле освітлення в барбершопі є комфортнішим, оскільки він простіше сприймається людським оком, а це дає можливість реально оцінити колір. Але навіть у цьому випадку є можливість, що дрібні деталі вислизають від погляду. Ідеальний вибір – комбінування холодного та теплого світла, залежно від призначення приміщення та рівня освітленості.

Світлодіодне та металогалогенне

Різноманітність світлодіодного обладнання дозволяє використовувати тільки його для організації освітлення в барбершопі. Наприклад, при освітленості робочих зон дієвим рішенням стане застосування модульних світлодіодних світильників.

Вони відрізняються високим індексом кольору – понад 90 CRI, низьке енергоспоживання та компактні розміри. Але важливо довіряти тільки продукції високої якості, яка не пульсуватиме при роботі, оскільки це викликатиме додаткове навантаження на зір.

Магнітна трекова система – найкращий вибір для барбершопу

З усього різноманіття освітлювального обладнання саме магнітні трекові системи є кращим вибором. Цьому сприяє проста конструкція, що спрощує монтаж – достатньо встановити шинопровід, після чого приєднати світильники за допомогою вбудованого неодимового магніту. Саме через підключений до мережі блок живлення подається живлення.

Неодимові магніти надійно утримують світильники, тому виключено падіння та травмування майстра або клієнта. Джерело світла в трекових світильниках - світлодіоди з терміном до 50 000 годин, що гарантує довговічність та економічність. Споживають у 10 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання.

Різноманітність світильників дозволяє вибрати відповідний варіант під конкретні завдання, залежно від переваг та вимог. Конструкція шинопроводу дає можливість проводити встановлення на стіні та стелі. Дизайнери все частіше вибирають саме магнітні трекові світильники з таких причин:

  • Можливість поділу на зони. За допомогою шинопроводу можна проводити поділ приміщення на зони. Ви матимете можливість встановити окремо систему над стільцями, мийкою, адміністратором тощо. Для кожної зони встановити відповідні світильники під вимоги СЕС.

  • Універсальне рішення. Магнітні трекові системи мають привабливий дизайн, тому будуть ідеальним вибором для будь-якого барбершопу, незалежно від інтер'єру. Висвітлення може бути акцентованим або прихованим, залежно від мети.

  • Просте встановлення. За допомогою магнітної трекової системи можна буде створити ефективне освітлення, при цьому не потрібно проводити складний ремонт та прокладати складну систему дротів. Достатньо одного дроту, який запитає шинопровід.

Все це робить магнітні трекові світильники для барбершопа чудовим рішенням, яке потребує невеликих фінансових витрат та забезпечує якісне освітлення, що відповідає всім стандартам.

У нас в інтернет-магазині ви можете купити магнітну трекову систему, блок живлення, димер та інше обладнання для створення якісного освітлення у б'юті-індустрії. Винятково сертифікований товар від компанії PROLUM. Працюємо з роздрібними та оптовими покупцями, підбираючи оптимальні умови співпраці. Завжди проконсультуємо з питань, що цікавлять, а також допоможемо вибрати відповідне рішення для вас.