Світлодіодні стрічки – це LED освітлення, яке давно вже вийшло за межі використання в рекламних цілях. Сучасні рішення дають можливість створювати неймовірні світлові композиції, які можуть задовольнити запити найвимогливіших користувачів: підсвічування інтер'єру та фасаду будівлі, встановлення на автомобілі, освітлення різних ландшафтних та архітектурних об'єктів тощо.

Але перед покупцем представлений широкий вибір дешевих і дорогих світлодіодних стрічок. Багато хто впевнений, що, крім ціни, вони нічим не відрізняються. Але насправді різниця є, і вона є суттєвою. Розглянемо докладно, чим відрізняються дешеві та дорогі світлодіодні стрічки.

Якість встановлених компонентів

Саме якість компонентів, які встановлені у дешевих та дорогих світлодіодних стрічках – це наріжний камінь різниці.

Виробники, які надають дешеве обладнання для освітлення, зазвичай заощаджують саме на компонентах, що використовуються. Йдеться про низькоякісні світлодіоди, яким не вистачає точності кольору та яскравості, щоб забезпечити повноцінне освітлення.

З цієї причини обладнання буде не тільки менш ефективним і якісним, але також це призводить до нерівномірного освітлення, створення не приємної атмосфери через тіні, що відкидаються.

Якщо покупець купує дорогі світлодіодні стрічки, він гарантує, що кожен елемент всередині системи буде високої якості, ретельно підібраний для ефективної роботи. Світлодіоди високої якості забезпечуватимуть високу яскравість і точність кольору, тому створена світлова композиція виглядатиме привабливо та яскраво. І навіть після тривалої експлуатації дорогі світлодіодні стрічки зберігають робочі характеристики – жодної невідповідності кольору чи мерехтіння.

Крім того, дорогі діодні стрічки розробляються строго з урахуванням стабільності та довговічності продуктивності – це пріоритетне завдання для кожного відповідального виробника. Якщо використовуються якісні компоненти, значно підвищується безпека – вони працюватимуть стабільно, попри нестабільну напругу.

Точність світла та яскравість

Одним із вирішальних факторів у світлодіодних стрічках є точність кольору та яскравість стрічки, щоб створити правильний настрій та атмосферу абсолютно в будь-якій обстановці. Дані аспекти є вкрай важливими для використання зовсім у різних сферах – має створювати плавне та привабливе освітлення.

ЛЕД стрічки з бюджетного сегмента зазвичай мають низький рівень яскравості. Цьому сприяє той факт, що застосовуються діоди низької якості, тому нерівномірне та тьмяне освітлення. Через це можуть з'являтися тіні, нерівномірне освітлення ділянок, що порушуватиме загальну естетику простору. Рівень точності передачі кольорів знаходиться на критично низькому рівні, тому всі кольори здаються менш яскравими та спотвореними.

Преміальні світлодіодні стрічки – це ефективне обладнання, яке перевершує своїх бюджетних опонентів з яскравості та кольору. Застосовуються виключно діоди високої якості, які не тільки яскравіші, але також гарантують точну передачу кольору. Це сприяє тому, що якщо ви вибрали якісну стрічку з діодів, отримуєте якісне освітлення з яскравим і реалістичним освітленням.

Незалежно від способу встановлення, освітлення забезпечуватиме якісне світло, а всі кольори будуть точно передані. Особливо актуально в комерційних цілях, наприклад, при встановленні в магазинах, де колір товару має бути точно переданий покупцю. Тіні практично повністю усунуті.

Купуючи якісну світлодіодну стрічку, ви купуєте затишну атмосферу у приміщенні, незалежно від того, вас цікавить акцентне та загальне освітлення.

Довговічність обладнання

Однією з відмінних рис є те, що світлодіодні стрічки преміальної якості є більш довговічними, ніж бюджетне обладнання для освітлення. Це особливо актуально, якщо планується установка у важкодоступних місцях, оскільки ремонт або заміна світлодіодної стрічки може викликати безліч проблем, яких можна уникнути, просто купивши якісне обладнання.

Стандартно дешева світлодіодна стрічка недовговічна, незалежно від умов використання. Цьому сприяє те, що у них використовуються всі елементи низької якості. Саме з цієї причини друкована плата та діоди швидко піддаються зносу.

При тривалій експлуатації у них виникає ціла низка проблем, яким не піддається якісна стрічка, наприклад, мерехтіння, вицвітання кольору і навіть повний вихід з ладу без видимих причин. Купівля дешевої стрічки – це гарантія передчасної заміни, отже додаткових витрат.

Дорогі світлодіод йодні стрічки, що спочатку розробляються з метою максимальної довговічності та стабільності при роботі. Саме їх обирають професійні компанії, які займаються освітленням та дизайном. Застосовуються виключно матеріали високої якості та інноваційні рішення, щоб навіть через тривалий час обладнання залишалося таким самим ефективним.

Важливо те, що дорогі світлодіодні стрічки не просто довговічні, а й зберігають свої характеристики протягом багатьох років використання – навіть через роки буде якісне освітлення без вицвітання, раптових збоїв та мерехтіння. Це дасть змогу заощадити гроші у довгостроковій перспективі, тому що не потрібна буде часта заміна або проведення обслуговування.

Незалежно від того, використовуються врізні світлодіодні стрічки або інші модифікації, ви можете бути впевнені в довговічності.

Функціональні можливості обладнання

Коли йдеться про вибір сучасного обладнання для освітлення, тоді саме якість налаштування та наявність розширених функцій може стати одним з основних критеріїв. Особливо це актуально для деяких місць встановлення, де саме функціональність та універсальність є ключовим фактором при виборі.

Недорога світлодіодна стрічка надає своїм клієнтам лише обмежений вибір можливостей налаштування. Розширені можливості відсутні. Це універсальні рішення, тому немає можливості адаптації освітлення під конкретні умови та безпосередньо ваші потреби. Крім цього, може не вистачати функцій зміни кольору, дистанційного керування чи інтеграції із системою розумного будинку.

Преміальні світлодіодні стрічки використовуються з метою забезпечення широкого спектра можливостей та налаштування, а також має розширений функціонал. Виробник якісного освітлювального обладнання чудово розуміють, що сучасний покупець – вимогливий, тому потрібні універсальні та практичні рішення.

За допомогою функціональної світлодіодної стрічки можна буде керувати пультом дистанційного керування або через смартфон із додатком. А також обладнання буде чудово поєднане із системою розумного будинку. Це означатиме, що ви без проблем налаштуєте освітлення з повною відповідністю до особистих уподобань.

І абсолютно не має значення, потрібне вам загальне освітлення або акцентоване для роботи. Виробники дотримуються персоналізації та розширених функцій, тому кожне приміщення буде якісно освітлене.

Ключові відмінності між дешевими та дорогими світлодіодними стрічками

 • Друкована плата. Доріжки на друкованій платі в якісних моделях виготовляються з катаної міді, тому при вигинах не переламуватимуться. А кількість шарів та товщина впливатиме на нагрівання стрічки, енергетичну ефективність та згасання при роботі.

 • Резистори. Цей показник безпосередньо впливає на довговічність обладнання. У дешевих моделях світлодіоди розганяють, щоб набувати більшої яскравості, внаслідок чого він перегрівається і згодом втрачає свою яскравість.

 • Енергоефективність. Якісні світлодіодні стрічки виконані з рівнем енергозбереження від А до А++, чого не можна сказати про дешеві моделі, які споживають у кілька разів більше.

 • Однорідність світла. Бюджетні моделі стрічок мають великі розкиди за температурою кольору, а в професійних модифікаціях розкид є мінімальним.

 • Рівень якості. Коли ви купуєте якісну світлодіодну стрічку, можна бути впевненим, що в котушці кожен елемент яскраво світитиметься.

 • Клеюча основа. Якщо робите підсвічування вітрин, робочої області кухні, торговельного обладнання тощо, тоді це дуже важливий показник. При перепадах температури стрічка не відклеюватиметься.

 • Якість люміноформу. Дешева модифікація люміноформу може з часом вигоряти, тому стрічка змінюватиме температуру світла, даючи рожевий відтінок. У якісних моделях такої проблеми немає.

 • Індекс кольору. Якщо у стрічках високої якості цей показник варіюється від 75 до 90 CRI, то в дешевих моделях показник значно нижчий. З дорогими моделями ви бачитимете всі предмети природним кольором - ніяких спотворень.

 • Заявлені показники. Дешеві стрічки абсолютно не відповідають тим характеристикам, які написав виробник. Чого не можна сказати про відомі бренди, які несуть відповідальність за кожну написану букву на коробці – це їхня репутація.

 • Немає згасання яскравості. Неякісне LED освітлення згасає на кінці стрічки, що пов'язано зі зниженням напруги за великої довжини та економії на товщині доріжок. Звичайно, такої проблеми в дорогих моделях немає.

 • Сертифікація Тільки преміальне обладнання має різні сертифікати, які підтверджують відповідність міжнародним нормам.

Висновок

Очевидно, що ціна – це не єдине, чим відрізняються дешеві та дорогі світлодіодні стрічки. Якщо ви хочете досягти якісного та довговічного освітлення, незалежно від місця встановлення, потрібно віддавати перевагу виключно високоякісній продукції від відомих виробників. 

Важливо розуміти, що купівля дешевих стрічок - це сумнівна вигода, тому що вам потім потрібно буде її змінювати, знову купуючи дешеву стрічку, а також додатково встановлювати. Це особливо складно, якщо вона знаходиться у важкодоступному місці.

В інтернет-магазині PROLUM можна придбати преміальну світлодіодну стрічку, блоки живлення, контролери та інше обладнання для LED освітлення. Вся продукція сертифікована, тому відрізняється високою ефективністю та довговічністю.

Якщо у вас виникнуть труднощі при виборі модифікації, можете розраховувати на підтримку нашого фахівця. Працюємо оптом та в роздріб, у кожному випадку пропонуючи виключно вигідні умови співпраці. Доставимо до будь-якої точки України.