Світлодіодні стрічки – це LED обладнання, яке стало революційним рішенням для освітлення об'єктів різного призначення. І цьому сприяли численні переваги, які має подібне обладнання: довговічність, мінімальне тепловиділення, висока яскравість та інші переваги.

Технічні можливості дають можливість використовувати зовсім у різних сферах, починаючи базовим освітленням у приміщеннях, закінчуючи декоративним та творчим освітленням.

І саме довговічність обладнання сприяє тому, що його не потрібно буде часто змінювати – у довгостроковій перспективі може заощадити гроші та час. Знижується тепловиділення, а також енергетична ефективність світлодіодних років. Обладнання екологічне та безпечне.

Розглянемо докладно, який термін служби світлодіодних стрічок, фактори довговічності, як продовжити час роботи та інші нюанси.

Який термін служби світлодіодної стрічки?

Все пізнається й у порівнянні. І щоб гідно оцінити довговічність світлодіодних стрічок, наприклад розглянемо лампу розжарювання. Її термін служби починається у момент вкручування, а закінчується, коли та перегорає. Це може тривати різний час – від 15 хвилин до 15 років. Але стандартний термін служби лампи розжарювання становить лише 1000 годин роботи.

При цьому освітлення, побудоване на базі світлодіодів, працює значно довше, не перегорає і не тьмяніє під час експлуатації. З моменту, коли обладнання було підключене та повністю загасло – може пройти до 20 років. Цьому сприяє наявність домішок, які можуть міняти структуру кристала діода.

В результаті енергія, що виділяється, буде перетворюватися не в світло, а саме в тепло. Саме з цієї причини термін служби світлодіодних стрічок, з моменту першого підключення і зниження яскравості на 30%, може досягати десятки років. Були проведені відповідні теcти на світлодіодних стрічках SMD 5050. Вони продемонстрували, що показник варіюється залежно від кольору діодів:

  • Білий діод. Термін служби досягає 50 000 годин, а вже після 15 000 годин яскравість знижується до 35%.

  • Синій та зелений діод. Термін служби досягає 70 000 годин, але через 25 000 годин яскравість зменшується на 15%.

  • Червоний та жовтий діод. Термін служби досягає 90 000 годин, при цьому яскравість практично не знижується.

Стає очевидним, що діоди білого світіння служать найменше. Цьому сприяє те, що у структурі є люмінофор, який погіршує теплові характеристики світлодіодного обладнання.

Що впливає термін служби світлодіодного устаткування?

На довговічність світлодіодних стрічок впливає цілий комплекс різних чинників. Розглянемо докладно кожен із них, що дозволить уникнути передчасної поломки.

Якість гнучкої друкованої плати

Двошарова якісна гнучка друкована плата із чистої міді буде забезпечити плавне проходження суттєвої кількості струму. З цієї причини знижуватиметься тепловиділення, завдяки чому буде швидке розсіювання тепла.

Надмірне тепло може значно знизити термін служби світлодіодів, тому важливо подбати про якісне його розсіювання. Наприклад, можна прикріпити до алюмінієвого профілю зниження робочої температури.

Тип резистора

Кожен резистор – це елемент світлодіодної стрічки, який регулює прямий струм через світлодіоди, щоб стрічка працювала з певною яскравістю. Номінал резистора може змінюватись, залежно від партії. Важливо вибирати освітлювальне обладнання із якісними резисторами.

Якщо використовується резистор низької якості, це призведе до зниження терміну служби або може повністю вивести її з ладу в короткий термін. Якщо вони спочатку здаватимуться яскравішими, але саме з цієї причини і швидко вийдуть з ладу.

Використовуваний блок живлення

На довговічність світлодіодного освітлення безпосередньо впливає блок живлення. Важливо використовувати саме фірмове джерело живлення, яке гарантуватиме стабільну подачу необхідної кількості електрики. Річ у тому, що блок живлення низької якості може видавати не стабільну напругу, яка може бути вище робочої напруги, отже, перегорають світлодіодні стрічки.

Водночас номінальна потужність блоку живлення не повинна перевищувати потужність світлодіодної стрічки. Для того, щоб обладнання працювало стабільно протягом тривалого часу, потужність світлодіодної стрічки має бути не більше 80% від номінальної потужності блоку живлення – це той запас, який може стабілізувати будь-які збої.

Рівень тепловиділення

Відомо, що нагрівання здатне значно знизити термін служби світлодіода. Саме тому, коли використовуються світлодіоди, ми повинні знайти спосіб розсіяти тепло. Рекомендується встановлювати обладнання в місцях, де гарний повітрообмін. Також обладнання може кріпитися до профілю з алюмінію, що також дає можливість заощадити бюджет. Це оптимальний метал, який розсіюватиме тепло, продовжуючи термін служби.

Електричні струми

На довговічність обладнання можуть впливати електричні струми. Це невидима сила, яка відіграє важливу роль у тому, як довго прослужить світлодіодна стрічка. Вищий рівень струму означатиме яскравіший світловий потік. Хоча, здавалося б, так краще, але згодом високий струм призведе до деградації світлодіодних компонентів.

І це тільки деякі фактори, які безпосередньо впливають на термін служби світлодіодної стрічки.

Як продовжити термін служби світлодіодної стрічки?

Забезпечити тривалий термін служби світлодіодної стрічки ви зможете, якщо забезпечити правильне встановлення та обслуговування обладнання. В такому випадку ви зможете значно продовжити термін служби. Розглянемо основні правила, які можуть забезпечити термін служби світлодіодної стрічки:

  • Очищення поверхні. Перш ніж провести монтаж обладнання, необхідно забезпечити якісне очищення. Поверхня для монтажу обов'язково має бути сухою та чистою. Будь-яка волога та пил можуть призвести до того, що стрічка вийде з ладу завчасно.

  • Менше вигинів та скручувань. Світлодіодна стрічка – це гнучке обладнання, але в усьому є межі. Якщо буде проведено надмірний вигин або скручування, це може призвести до пошкодження схеми, отже, скорочуватиметься термін служби обладнання.

  • Використовуйте затискачі. Якщо проводиться установка довгих смуг, тоді можна застосовувати різні затискачі через кілька метрів, що дозволить зменшити натяг, отже, запобігти обвисанню.

  • Регулярне технічне обслуговування. Необхідно стабільно протирати стрічку від пилу, який викликає перегрів. Необхідно стабільно перевіряти з'єднання – вони мають бути надійними та затягнутими.

  • Відповідне джерело живлення. Попередньо потрібно буде перевірити, чи джерело живлення відповідає вимогам до напруги світлодіодної стрічки. Запобігання перевантаженням – не потрібно перевантажувати джерело живлення, підключаючи разом занадто багато смуг.

  • Контролюйте температуру. Важливо контролювати оптимальний рівень температури, щоб уникнути передчасного виходу з експлуатації. Також підтримуйте оптимальний рівень вологості обладнання.

Це основні способи продовжити термін служби світлодіодної стрічки, які дозволяють довше насолоджуватися яскравим та привабливим освітленням обладнання.

Висновок

Як бачите, світлодіодні стрічки – це надійне та довговічне обладнання, яке відрізняється стабільністю та високою ефективністю. Важливо лише дотримуватись ряду правил, завдяки яким обладнання зможе нормально функціонувати. Крім цього, важливо враховувати й те, що лише продукція відомих брендів може бути довговічною. Ми розглядали різницю між бюджетними та дорогими світлодіодними стрічками.

Наш інтернет-магазин пропонує купити світлодіодні стрічки PROLUM, які належать до преміальної продукції. Обладнання, що надається, прослужить протягом тривалого часу, гарантуючи стабільність і високу ефективність. Лише сертифікований товар.

Працюємо з оптовими та роздрібними покупцями, підбираючи оптимальні умови співпраці. Завжди допоможемо зробити правильний вибір та додатково проконсультуємо, як продовжити термін служби світлодіодних стрічок. Доставку здійснюємо по всій території України.