Ванна кімната – це особливе місце у кожному приміщенні. Але часто його освітленню не приділяють достатньої уваги, як, наприклад, у спальні чи вітальні. Хоча за допомогою сучасного освітлення ванна може виглядати надзвичайно ефектно. Особливо якщо використовувати багатофункціональне світлодіодне освітлення. Саме за допомогою подібного обладнання можна реалізувати навіть найсміливіші ідеї.

Цьому сприяє те, що компактні розміри освітлювальних пристроїв дають можливість розміщувати освітлення в тих місцях, де раніше це було недоступно. Саме завдяки цьому вдається створювати ефектні та оригінальні композиції, без шкоди практичності.

Особливості освітлення для ванної кімнати

Важливо розуміти, що освітлення для ванної кімнати – це насамперед функціональне освітлення. Воно має забезпечувати комфорт, коли члени сім'ї проводять гігієнічні процедури, а також забезпечувати атмосферу розслаблення та спокою. Це особливо актуально, коли хочеш прийняти ванну після важкого дня.

Світлодіодне освітлення у ванній кімнаті може працювати як основне освітлення: встановлення світильників у підвісні стелі, світлодіодні панелі і т.д. А також виконує декоративну функцію при встановленні обладнання в дзеркала, меблі або декоративне освітлення в підлозі, ніші або душовій кабіні.

Чому для ванної кімнати вибирають світлодіодне обладнання?

Все частіше як основне і декоративне освітлення використовують саме ЛЕД стрічки. Цьому сприяють переваги, які можуть забезпечувати таке рішення:

 • Економія. За допомогою таких пристроїв можна суттєво заощаджувати, оскільки споживання на 90% менше, ніж при використанні лампи розжарювання.

 • Довговічність. LED обладнання служить до 50 000 годин, що значно довше за будь-який інший вид освітлення.

 • Універсальність. Світлодіодні стрічки можуть встановлюватися абсолютно в будь-яких місцях, недоступних для інших видів освітлення.

 • Широкий вибір. Є моделі зовсім з різним розміром, потужністю та кольоровою гамою, тому кожен знайде відповідний варіант для себе.

 • Надійність. Це надійне та міцне обладнання, яке без проблем протистоїть волозі та іншим згубним зовнішнім факторам.

 • Якість світла. Забезпечують якісний світловий потік з оптимальними характеристиками, чого неможливо досягти іншого обладнання.

 • Безпека. Застосування світлодіодних стрічок у ванній повністю безпечне - немає ризику ураження струму, оскільки працюють від низької напруги.

І це лише мала частина переваг, на які можна розраховувати, якщо як основне або декоративне освітлення вибрати LED обладнання.

Яку світлодіодну стрічку вибрати для ванної кімнати?

Вибираючи світлодіодну стрічку у ванну кімнату, необхідно орієнтуватися на такі критерії:

 • Клас захисту. Важливо розуміти, що ванна – вологе місце, тому потрібно вибирати світлодіодні стрічки із високим індексом захисту. Ідеальним вибором стануть моделі IP65 або вище.

 • Кольорова температура. Рекомендується вибирати колірну температуру відповідно до ваших уподобань. Зазвичай застосовується стрічка із теплим білим кольором.

 • Яскравість. При виборі яскравості потрібно орієнтуватися на вати та люмени на кожен метр обладнання. І що більше буде люменів, то яскравіше світло ви отримаєте.

 • Варіативність. Якщо ви хочете створювати особливу атмосферу у ванній кімнаті, потрібна спеціальна стрічка та димер, щоб забезпечувати цю функцію.

 • Виробник. Важливо розуміти, що лише продукція від відомого бренду прослужить тривалий час за умов підвищеної вологості.

 • Довговічність. Рекомендується обов'язково перевірити термін служби світлодіодної стрічки від виробника та гарантію, яку він надає.

Якщо враховувати ці рекомендації, ви зможете вибрати відповідну світлодіодну стрічку, яка забезпечить затишну атмосферу та комфорт.

Застосування світлодіодного освітлення у ванній кімнаті

Основне освітлення

Більшість процедур, які проводяться у ванній кімнаті, потребують яскравого та рівно розподіленого освітлення. З цим завданням без проблем можуть впоратися світлодіодні світильники та світлодіодні панелі. Безпечні та економічні з точки зору екології можуть забезпечити достатній рівень освітлення для процедур.

Не менш ефективними для вирішення завдання стануть вологостійкі світлодіодні стрічки, що забезпечують рівномірне світло без створення тіні. В основному, вибір відповідного виду освітлення залежить від стелі у ванній кімнаті.

Місцеве підсвічування дзеркал

Для гоління, косметичних процедур, накладання макіяжу та інших подібних процедур помічником стане дзеркалом у ванній кімнаті. Саме воно зможе відобразити реальну картину обличчя, без тіні та спотворень. Але через невеликі габарити ванної та завантаженості, буває досить складно вибрати зручне, з погляду освітленості, місце. У такому разі ідеальним рішенням стане підсвічування зони дзеркала.

Для правильного створення місцевого освітлення біля дзеркала необхідно залишати проміжок між ним і стіною близько 5 сантиметрів. У такий зазор можна буде розмістити герметичний блок живлення. Що стосується світлодіодної стрічки, оптимальним рішенням стане модель білого кольору. Її можна приклеїти по периметру з внутрішньої сторони, щоб забезпечити рівномірне освітлення обличчя без тіней та відблисків.

Декор за допомогою підсвічування

Декоративне підсвічування - це оптимальний вибір, якщо потрібно створити затишок і настрій при прийомі розслаблюючої ванни або душу, що бадьорить. Подібне підсвічування абсолютно не матиме впливу на загальну освітленість і створюється виключно як елемент інтер'єру. Для таких цілей може використовуватися світлодіодна стрічка RGB, завдяки якій можна буде вибрати відповідний колір залежно від часу доби та настрою.

З декоративною метою застосовується найменш завантажена поверхня – декоративні ніші або стеля. Можна оформити декоративне підсвічування за допомогою ванної кімнати.

Основні правила безпеки під час створення освітлення у ванній

LED освітлення сприяло тому, що є неймовірні можливості для створення освітлення в приміщення з високою вологістю. Коли проводиться монтаж освітлювальних або інших електричних приладів, потрібно розуміти, що завжди є ризик бути ураженим електрикою або коротке замикання. Особливо це актуально за підвищеної вологості.

Хоча напруга, яку видають світлодіодні стрічки, досить низька – 12/24В, все одно факт ураження струмом буде неприємним. Щоб забезпечити додатковий захист від вологи, необхідно вибирати виключно герметичні світлодіодні стрічки. Разом з цим, герметичним має бути і блок живлення.

Основний ризик полягає у місцях, де стикуються електричні дроти 220В з блоком живлення. У таких місцях потрібно подбати про особливу ізоляцію. Не зайвим буде винести блок живлення за межі щитової. Також можна встановити пристрій захисного відключення, що також сприяє підвищеній безпеці.

Висновок

Очевидно, що світлодіодна стрічка у ванну – це практично та функціонально. Сучасне ЛЕД обладнання дає можливість за допомогою світлодіодної стрічки створювати основне та додаткове освітлення. При цьому користувач отримує максимально практичне рішення.

Якщо і ви хочете випробувати всі переваги світлодіодних стрічок у ванній кімнаті, ви можете придбати відповідне обладнання в інтернет-магазині PROLUM. У нас виключно сертифіковане обладнання, яке відрізняється практичністю та безпекою. Є офіційним імпортером бренду, тому ціни на всю продукцію приємно здивують. Завжди допоможемо зробити правильний вибір, а також надамо консультацію з усіх питань.