Система освітлення – важливий елемент інтер'єру комерційного чи житлового приміщення. При цьому різноманітність обладнання сприяє тому, що можна реалізувати навіть найсміливіші ідеї. Крім встановлення освітлення на стіну або підлогу, високим попитом користується світлодіодна стрічка для дзеркала.

Технічні та експлуатаційні характеристики обладнання сприяють тому, що установка займатиме мінімум часу, забезпечуючи неймовірний результат. Таке рішення дає можливість кардинально змінити дзеркало у ванній, вітальні або спальні.

Спробуймо докладніше розібратися в особливостях LED стрічки для дзеркала, тонкощі вибору, установки та інші нюанси.

Що являє собою світлодіодна стрічка для дзеркала?

Світлодіодна стрічка для дзеркала – це друкована, на якій розташовані діоди у певній кількості. Найбільш поширений варіант – це LED стрічка 2835 із щільністю діодів 120 штук на метр. Вона тонка і гнучка, завдяки чому можна максимально комфортно проводити установку, незалежно від геометричної форми дзеркала.

Може проводитися установка навколо країв або в будь-якому іншому місці, в залежності від цілей освітлення та дизайну. Діоди можуть відрізнятися між собою за температурою кольору та яскравості, тому кожен зможе вибрати відповідне рішення індивідуально для себе.

Важливо те, що на друкованій платі встановлюються якісні діоди – таке обладнання здатне прослужити до 50 000 годин, при цьому має ККД 90%, тому обладнання максимально економічне та ефективне при роботі.

Зазвичай для ванної кімнати вибираються світлодіодні стрічки, які мають високий рівень захисту від вологи, що забезпечує довговічність обладнання. Для спальні чи вітальні це не обов'язкова умова – можна використовувати класичне обладнання.

Можуть бути абсолютно різного відтінку для встановлення в тандемі із дзеркалом. Найбільш поширеним варіантом є ЛЕД стрічки RGB, які завдяки контроллеру дають можливість керувати освітленням. Користувач самостійно може вибрати бажаний колір, температуру, режим роботи.

Критерії вибору світлодіодної стрічки для дзеркала

Щоб діодне освітлення на дзеркалі було ефективним, необхідно відповідально ставитись до вибору. Від цього залежатиме рівень надійності та ефективності. При виборі слід враховувати:

 • Рівень захисту. Це важливий параметр, оскільки від умов експлуатації безпосередньо залежатиме довговічність. Якщо встановити діодну стрічку IP20 у ванній кімнаті, це призведе до передчасного пошкодження. Необхідні моделі із надійним захистом від вологи.

 • Передача кольорів. Це коефіцієнт, наскільки встановлені діоди здатні передавати колір. Тобто, відповідність природного кольору предмета кольору даного предмета при освітленні освітлювальним приладом. З цієї причини навіть моделі, які мають однакові параметри колірної температури, можуть передавати різні кольори. Це особливо важливо враховувати, якщо проводиться установка у салоні краси.

 • Робоча напруга. Для встановлення на дзеркалі цілком достатньо купити світлодіодну стрічку 5, 12 або 24В. Немає потреби придбання високовольтного обладнання.

 • Товщина підкладки. Саме товщина підкладки впливатиме на те, наскільки буде ефективним тепловідведення світлодіодів, а також впливатиме на термін служби. Тому рекомендується вибирати моделі з низьким профілем, що забезпечить довговічність і високу ефективність.

 • Колір світіння. Є монохромні та різнокольорові модифікації. Оптимальний вибір – це покупка LED стрічки RGB, в якій ви за допомогою пульта керування або смартфона зможете керувати характеристиками: колір, яскравість, температура та інші.

 • Яскравість. Рівень яскравості вказується у Люменах. При виборі яскравості потрібно орієнтуватися на те, наскільки яскраве вам потрібно освітлення. Наприклад, для декору цілком достатньо неяскравих моделей, а якщо установка в салоні краси або використовуватимете дзеркало для макіяжу – потрібна яскрава світлодіодна стрічка.

 • Розміри та гнучкість. При виборі обов'язково потрібно буде переконатися в тому, що світлодіодна стрічка є достатньою гнучкою для адаптації до форми дзеркала, а також має необхідну довжину для покриття всього периметра або країв.

Враховуючи ці критерії, ви можете вибрати та купити відповідну стрічку для дзеркала, яка відповідатиме всім цілям, вимогам та фінансовим можливостям.

Як встановити світлодіодну стрічку на дзеркалі?

Попри свою високу ефективність, встановлення світлодіодної стрічки на дзеркало – це просто. З процесом може впоратися людина, яка не має спеціальних знань чи навичок, потрібно лише дотримуватися простої інструкції.

 • Вимкніть живлення. Перш ніж розпочнеться безпосередньо установка, потрібно вимкнути електроживлення – це важливе правило для вашої безпеки.

 • Очищення поверхні. Необхідно видалити жир або бруд на поверхні, щоб липка поверхня стрічки могла краще зафіксуватися.

 • Визначтеся з розташуванням. Потрібно відразу визначитися з тим, де розміщуватиметься стрічка – зазвичай установка проводиться навколо периметра або вздовж країв дзеркала.

 • Визначте довжину. Ретельно виміряйте довжину місця, де планується встановлення стрічки, щоб вона могла витягнутися без будь-яких перешкод.

 • Відріжте стрічку. Визначившись із розміром стрічки, необхідно у спеціально призначених місцях відрізати стрічку за допомогою ножа чи ножиць на відповідних відмітках.

 • Приклейте стрічку. На світлодіодній стрічці потрібно відклеїти захисний шар і акуратно приклеїти до дзеркала, дотримуючись виключно довжини та форми.

 • Підключіться до живлення. Відповідно до рекомендацій виробника підключіть стрічку до джерела живлення. Наприклад, деякі з них можуть працювати від батарей, інші підключаються через USB або через блок живлення. Для багатобарвних додатково потрібно встановити димер.

 • Протестуйте. Перевірте все та підключіть живлення. Переконайтеся, що всі діоди світять правильно і насолоджуйтесь результатом.

Коли процес установки був завершений, необхідно зафіксувати дроти таким чином, щоб вони не створювали жодних перешкод і не виступали за межі дзеркала – це буде непривабливим.

Ідеї використання діодного освітлення на дзеркалі

Це універсальне обладнання для освітлення, яке має необмежені можливості. Розглянемо деякі варіанти, яким чином ви можете використовувати стрічку на дзеркалі:

 • Подвійний кадр. Можна навколо дзеркала додати дві стрічки різного кольору або теплого і холодного світіння – це дає можливість створити досить цікавий контур, підкреслюючи форму дзеркала.

 • Каскад. Можна встановити ЛЕД обладнання, створивши ефект каскаду. Це буде особливо ефективно в тому випадку, якщо для контролю яскравості буде використовуватися димер.

 • Зеркальный край. Необхідно встановити стрічку вздовж краю дзеркала, створюючи світловий контур. Це забезпечуватиме чистий та сучасний вигляд.

 • Творчі фігури. За допомогою стрічок можна створювати геометричні та абстрактні фігури, які оформлятимуть дзеркало.

 • Світло фону. У тому випадку, якщо дзеркало знаходиться у ванній, тоді можна буде створити світлове тло, яке забезпечує додаткову атмосферу.

 • Мозаїка. Повинна бути встановлена мозаїка, завдяки чому дизайн буде максимально креативним та унікальним.

 • Яскраве підсвічування. Можна встановити стрічки з більш функціональними цілями – це забезпечення підсвічування під час гриму або догляду за шкірою.

І це лише деякі ідеї, які будуть актуальними для встановлення стрічки на дзеркало. Загалом все обмежується виключно вашою фантазією.

Ключові переваги використання діодної стрічки для дзеркала

Все частіше для підсвічування дзеркала використовується світлодіодна стрічка, оскільки подібне обладнання здатне забезпечити наступні переваги:

 • Енергетична ефективність. Встановлені діоди мають високий рівень енергетичної ефективності, тому споживає значно менше електроенергії. Особливо якщо порівнювати з класичними джерелами освітлення.

 • Тривалий термін служби. Термін служби встановлених діодів становить 50 000 годин, що значно більше ніж будь-яке інше обладнання.

 • Тонкість та гнучкість. Всі світлодіодні стрічки є максимально тонкими та гнучкими, що дає можливість їх без проблем адаптувати до різних форм та розмірів дзеркала.

 • Температура та колір. Користувач гарантовано може вибрати колір і температуру, відштовхуючись від особистих переваг, які будуть відповідати потребам та побажанням.

 • Естетика. Подібне обладнання створює саме естетично привабливе освітлення, наголошуючи на контурі дзеркала, додаючи потужний елемент в інтер'єр.

 • Можливість керування. При використанні з димером або контролером буде можливість регулювати колір, яскравість, інтенсивність, температуру, режим та багато іншого, тому ви адаптуєте освітлення індивідуально під себе.

 • Безпека. Устаткування функціонує від низької напруги, що гарантує безпеку під час встановлення, обслуговування та роботи обладнання. Навіть якщо працюватиме біля дерев'яних поверхонь.

 • Простота монтажу. Монтаж світлодіодної стрічки на дзеркало відносно простий і займає мінімум часу, достатньо лише дотримуватися інструкцій та рекомендацій виробника.

І це лише частина переваг, на які ви можете розраховувати, вирішивши купити ЛЕД стрічку на дзеркало.

Висновок

Очевидно, що світлодіодна стрічка на дзеркалі – це не лише естетично привабливе, а й функціональне рішення. Десятки різних ідей дозволяють виділити кожне дзеркало, зробивши його особливим. У тому числі подібне рішення буде однаково ефективним для комерційних та житлових приміщень. А різноманітність обладнання для освітлення дає можливість підсвітити будь-яке дзеркало, у тому числі у приміщенні з високою вологістю.

Наш інтернет-магазин пропонує купити світлодіодну стрічку на дзеркало та інше обладнання для ефективної роботи системи. У нас в каталозі тільки сертифіковане обладнання виробника PROLUM, яке радуватиме високою ефективністю, надійністю та безпекою.

Відсутність посередників та лояльна цінова політика сприяє тому, що ціни на все обладнання вас приємно здивують. Працюємо з роздрібними та оптовими покупцями. Завжди допоможемо вибрати відповідне рішення і надамо консультацію з питань, що цікавлять.