Бізнесу в Україні доводиться працювати за умов жорсткої конкуренції. І, щоб виділитися серед конкурентів, доводиться йти на різні хитрощі. І прекрасним рішенням для того, щоб ваше кафе, ресторан, барбершоп, магазин вирізнялися серед конкурентів, стане неонова стрічка для вивіски.

Гнучкість та різноманітність матеріалів не обмежує власника комерційної нерухомості в ідеях – все залежить виключно від фантазії. Розглянемо особливості неонових стрічок для вивісок, актуальність застосування, переваги та як зробити вивіску з неонової стрічки своїми руками.

Особливості неонової стрічки для вивіски

Неонові вивіски відрізняються від опонентів чудовою яскравістю, мінімальним споживанням електроенергії, високим рівнем надійності. Подібна стрічка перевершує неон у скляних трубках за всіма параметрами, що робить їх морально застарілими.

Важливою особливістю є те, що неонове підсвічування забезпечує безперервний потік світла по всьому колу дроту. Дюралайт не може забезпечити такого світіння під час роботи – на них видно окремі точкові світлодіоди. Саме така особливість і сприяла тому, що неонові стрічки для вивіски – це основний інструмент створення реклами для комерційних вивісок і реклами.

Суть конструкції неону полягає в тому, що всередині спеціального профілю із ПВХ або силікону розміщуються світлодіоди, завдяки чому забезпечується рівномірне свічення. Силікон є ефективнішим рішенням, забезпечуючи кращі експлуатаційні властивості. Залежно від наявності моделі контролера, з'являється можливість давати статичне світіння одним кольором, або змінювати колір, інтенсивність чи створювати різні ефекти.

Всі моделі неону герметичні, але потрібно надійно ізолювати кінці за допомогою спеціальних заглушок та силікону. Завдяки цьому може використовуватися зовні та всередині приміщень. Матова поверхня шнура, а також невеликий крок розміщення світлодіодів сприяє тому, що гнучкий неон візуально не відрізнятиметься від традиційного неону. При цьому він у кілька разів дешевший, ніж неон у скляних трубках, який раніше використовували у вивісках.

Важливим є й те, що LED неон має мінімальне споживання електроенергії, але це зовсім не впливає на рівень яскравості. Для роботи не потрібен високовольтний трансформатор. Сама стрічка не тендітна, на відміну від трубок неону. Це забезпечує тривалий термін служби, а час свічення встановлених світлодіодів – до 50 000 годин.

Гнучкість та особливості неону дають можливість створювати абсолютно будь-які вивіски, незалежно від розміру, шрифту та стилю, щоб створити світловий знак. Можна створити таку вивіску, яка гарантовано приверне увагу.

При цьому встановлюється максимально просто, з чим може впоратися навіть людина, яка не має спеціальних знань та досвіду. Додатково встановивши диммер, можна буде регулювати яскравість та інтенсивність світіння. Не містять ртуть чи гази, тому цілком безпечні.

Актуальність застосування неонової вивіски

Вивіски з неону підходять для проведення рекламної кампанії на комерційних об'єктах та домашньому декорі. Підходять для бізнесу, салонів, кімнат, барів, кафе, дня народження, спалень, вечірок, весіль, як різдвяний подарунок і т.д.

Якщо вирішили використати неонову вивіску будинку, то вона забезпечує м'яке та приємне світло, створивши романтичну атмосферу. Гнучкість матеріалу дозволяє створювати будь-які конструкції – все залежить виключно від вашої фантазії. Цікавим рішенням для дому також стануть світильники з неону.

Який неон вибрати для вивіски?

Важливо відразу визначитися з тим, який неон ви хочете використовувати залежно від особливостей вивіски. Зазвичай застосовується неонова стрічка 12В. Але також необхідно враховувати такі фактори:

 • Розмір. Є модифікації 6х12 та 8х16 мм - залежить від розміру основи, в яку будуть встановлюватись.

 • Кратність різання. Представлені моделі з кратністю різання 1 та 2,5 сантиметра. Це впливає на кількість відходів та зручність установки.

 • Матеріал. Є неон із використанням ПВХ+силікон, а також чистий силікон. Останній варіант є більш надійним та довговічним, тому що не вигорають на сонці. А також більш гнучкий, що зручно при встановленні.

Зважаючи на ці критерії, ви можете вибрати відповідне рішення індивідуально для себе. Також компанія PROLUM пропонує неон 3 покоління. Його відмінність полягає в тому, що в акрилі робиться паз, куди укладається стрічка, після чого закривається за допомогою розсіювача. Завдяки подібній конструкції є можливість робити набагато складніші конструкції. А також вивіска стає придатною для ремонту.

Основні переваги неонових вивісок

Все частіше на комерційних об'єктах використовуються вивіски з неону, оскільки вони можуть забезпечити такі переваги:

 • Високий рівень яскравості. Завдяки підвищеній яскравості вони привертатимуть увагу, виділяючи магазин, салон чи іншу комерційну будівлю серед конкурентів.

 • Низьке споживання електроенергії. Споживає у кілька разів менше електроенергії, якщо порівнювати з опонентами у вигляді скляного неону.

 • Тривалий термін служби. Встановлений усередині неон може прослужити до 50 000 годин, що гарантує довговічність.

 • Високий рівень захисту. Існують моделі неону з високим індексом захисту, які ідеально підходять для встановлення на вулиці.

 • Неможливо розбити. На відміну від опонентів, має високий рівень міцності – не поламається, не розбивається, чудово гнеться.

 • Стабільно світиться. Встановлені всередині світлодіоди забезпечують рівномірне свічення по всій площі стрічки.

 • Простий монтаж. Гнучкість та особливості конструкції сприяють тому, що установка займає мінімум часу.

І це лише основні переваги, на які ви можете розраховувати, вибираючи неонові вивіски для свого бізнесу.

Як зробити неонову вивіску своїми руками?

Якщо ви хочете особисто переконатись в ефективності неонових вивісок для виділення серед конкурентів, тоді можете створити її своїми руками. Для цього не потрібно спеціальних навичок та знань, а лише трохи терпіння та часу. Розглянемо докладну інструкцію.

Крок №1: розробіть ескіз

Потрібно визначитися з тим, який вигляд буде у майбутньої вивіски – це може бути напис, геометричний візерунок або схематична картинка. Напис та картинку рекомендується максимально спростити, але не на шкоду інформативності та привабливості. 

Саме шаблон буде контуром для розкладання неонової стрічки. Ескіз можна намалювати або роздрукувати. Усі лінії на ескізі мають бути плавними, без гострих кутів. В іншому випадку стрічка не матиме бажаних контурів.

Крок №2: підготуйте основу

На органічному склі потрібно зробити розмітку за загальними розмірами майбутньої таблички. Двостороння захисна плівка зі скла не знімається, розмітка робиться безпосередньо на ній. За допомогою електричного лобзика зі скла необхідно підготувати підкладку для майбутнього зображення або напису, згладжуючи кути. При необхідності необхідно обробити нерівні ділянки кромки за допомогою наждакового паперу.

Крок №3: перенесіть зображення

Коли вивести виготовляються в промислових умовах, на органічне скло або інший матеріал за допомогою фрезерування необхідно нанести вибраний ескіз. Ви отримаєте пази, в які розміщуватиметься неонова стрічка. Якщо фрезерного верстата немає, все можна виконати вручну.

Роздруківка необхідного розміру приклеюється під скло скотчем, або дзеркально малюється ескіз вивіски з двох сторін скла, щоб зображення виглядало як тло. Якщо використовувати різнокольоровий ескіз, потрібно виконати відповідні позначки.

Крок №4: підготуйте стрічку

Щоб зібрати готову вивіску з неону, необхідно нарізати стрічку на частини необхідного розміру. Матеріал прикладається до ескізу, розташовуючи на контурах. Вимірюється необхідний розмір та обрізається на ділянці з чорними точками-позначками. Кратність різання відрізняється від вибраного матеріалу, вибирайте підходящий варіант під конкретний ескіз.

За наявності великої кількості деталей невеликого розміру потрібно намітити відрізаний матеріал, щоб не заплутатися в численних шматочках на етапі припаювання. У тому випадку, якщо ділянки стрічки перетинаються, тоді свічення буде помітним лише від верхнього відрізка – це потрібно враховувати, коли розробляєте ескіз.

Крок №5: обробка

Потрібно озброїтися кусачками. На останні частини заготовки необхідно обережно вирізати внутрішню силіконову частину трубочних стін. В такому випадку процес припаювання проводів до відрізків шнурів пройде значно швидше.

Крок №6: підготуйте дроти

Настійно рекомендується заздалегідь підготувати дроти, щоб не готувати, коли паяльник включений. Провід розділіть на відрізки з довжиною близько 6 сантиметрів і зачистіть кінці.

Крок №7: пайка

Підготовлені шматки неону потрібно затиснути в лещатах і припаяти до контактів попередньо підготовлені дроти. Всі відрізки рекомендується перевірити, перш ніж проводити складання на вивісці – це дає можливість уникнути наявності бракованих частин на готових виробах, що не світяться, заощаджуючи час на перероблення.

Перевірені відрізки з'єднання ізолюються за допомогою клейового пістолета. Необхідно обережно розкласти дроти та залити торці трубок клеєм. Можна додатково встановити установку заглушок, щоб забезпечити додатковий захист від вологи та пилу.

Крок №8: монтаж

На органічне скло наклеюються отримані та оброблені неонові відрізки. Необхідно з оргскла зняти захисну плівку з лицьового боку – на неї кріпиться неонова стрічка.

Кожен відрізок рекомендується знежирити, а на склі підготувати отвори, щоб протягнути через них дроти. Після цього потрібно обережно за допомогою клею приклеїти неон на лицьовій стороні скла. Уникнути розлучення клею можна, якщо використовувати для нанесення клею голку від шприца.

Крок №9: спайка проводів

Вивіска з вже приклеєною неоновою стрічкою перевертають і проводять паяння дротів. Фон-роздруківка зі зворотного боку видаляється. Обчислюється довжина проводів з'єднання, після чого вони спаюються у загальний ланцюг.

Крок №10: завершальний етап

Дотримуючись полярності, до вивіски додатково припаює диммер і закриваються всі з'єднання за допомогою термічної усадки. Після цього з'єднується із блоком живлення.

Наприкінці із задньої сторони можна зняти плівку захисту, приклеюючи до органічного скла таким чином, щоб з лицьового боку залишалися максимально непомітними. В основі залишається тільки зробити отвори для кріплення готової вивіски.

Готову вивіску з неону можна прикрутити до стіни, підвісити на троси або волосінь, або просто встановити на столі в офісі, використовуючи стильний освітлювальний прилад.

Додаткові рекомендації щодо встановлення неонової вивіски

 • Якщо це ваша перша неонова вивіска, рекомендується брати простий ескіз.

 • Виведення живлення оптимально розміщувати ліворуч знизу або праворуч внизу.

 • Попередньо вирішіть, яким чином кріпиться вивіска, перш ніж робити отвори.

 • Намагайтеся проводу проводити за неоновою вивіскою, щоб вони не були помітні оточуючим.

 • Нарізування неону здійснюється за спеціально призначеними відмітками – враховуйте це при складанні малюнка.

 • Перш ніж починати приклеювання неону, необхідно знежирити освітлювальний прилад та органічне скло.

Висновок

Очевидно, що неонові вивіски – це ефективний маркетинговий інструмент та привабливе рішення для створення предметів інтер'єру. При правильному підході подібна стрічка зможе прослужити протягом тривалого часу, а також особливості конструкції дають можливість реалізувати навіть найскладніші ідеї.

Наш інтернет-магазин подбав про те, щоб ви в одному місці могли купити неонову стрічку, блок живлення, контролер, димер, заглушки та все, що потрібно для створення неонової вивіски.

Винятково сертифікований товар найвищої якості. Працюємо з оптовими та роздрібними покупцями, пропонуючи вигідні умови співпраці. Завжди проконсультуємо з питань, що цікавлять.