Магнітні трекові світильники для натяжних стель – це ефективне та функціональне рішення для освітлення, яке існує. Відмінною особливістю є те, що трекове освітлення має високу гнучкість при використанні.

Є можливість встановлення абсолютно на будь-які поверхні, включаючи натяжні стелі різного типу. Для встановлення не потрібна специфічна підготовка, а також за необхідності можна демонтувати та встановити в іншому місці. Ви завжди можете змінити інтер'єр без необхідності витрачати на це багато зусиль. Розглянемо докладніше, що таке магнітні трекові системи освітлення, способи встановлення та інші нюанси.

Що таке трекова система для натяжних стель?

Магнітна трекова система для натяжної стелі – це інноваційне обладнання, яке забезпечує рівномірне, ефективне та економічне свічення. Складається подібна система з кількох основних елементів:

 • шинопровод – це несуча частина конструкції, в якій знаходяться жили для забезпечення живлення;

 • світильник – це обладнання зі світлодіодними елементами, що має неодимовий магніт для ефективного свічення;

 • блок живлення – устаткування, що створює необхідний рівень напруги до роботи конкретної модифікації устаткування;

 • елементи кріплення - це різні кронштейни, перехідники та інші аксесуари для створення складних освітлювальних конфігурацій.

Є різні модифікації шинопроводу: врізний, накладний та підвісний. Фактично всі модифікації можна встановити в натяжну стелю, але частіше використовується спеціальна модифікація. На шинопровід можна встановити різні трекові світильники: лінійні, спотові та підвісні. На один шинопровід можна одночасно встановлювати кілька світильників, навіть якщо вони відрізняються за технічними характеристиками, дизайном, параметрами, типом відбивачів та особливостями розподілу світла.

Подібна особливість дає можливість керувати різними світильниками в залежності від поставлених завдань. Усередині світильників для магнітної трекової системи знаходяться світильні елементи свічення, які економічні – споживають у 10 разів менше електроенергії, ніж інші лампи. І термін служби складає 50 000 годин безперервної роботи. Довговічність використовує те, що шинопровод і корпус світильник виконані з міцного алюмінію, який може протистояти різним згубним зовнішнім факторам.

Технічні та експлуатаційні характеристики магнітних трекових світильників сприяють тому, що обладнання повністю універсальне – все обмежується виключно вашою фантазією.

Методи монтажу трекової системи на натяжну стелю

З підготовкою ніші

Один зі способів встановлення трекової системи в натяжну стелю є його вбудовування в натяжну стелю магнітного шинопроводу, який не призначений для цього. В такому випадку потрібно буде самостійно виготовити спеціально призначену нішу з профілів, в які буде втоплено шинопровід. Глибина та ширина ніші варіюється, залежно від ширини безпосередньо самого шинопроводу.

Спеціальний шинопровід

Є спеціальні модифікації шинопроводу, що призначаються для встановлення в натяжній стелі. Подібні модифікації пропонує компанія PROLUM. Вони призначені для використання безпосередньо з полотном.

Його особливість у тому, що він у конструкції має спеціальні клямки, завдяки яким можна фіксувати полотно натяжної стелі – це виглядає більш привабливо, тому що освітлювальне обладнання буде встановлене в один рівень із натяжною стелею.

Накладне встановлення

Це відносно простий та бюджетний варіант встановлення магнітних трекових світильників. Здійснюється монтаж на поверхню полотна за допомогою заставної, розташованої за площиною полотна. В такій ситуації як заставний повинен виступати брусок з алюмінію, який кріпиться до чорнового покриття та виставляється за рівнем. Це досить вдалий варіант.

Попри різноманітність варіантів, рекомендується вибирати спеціальні трекові системи для натяжної стелі, які коштують фактично стільки, скільки стандартні. Але після встановлення виглядатимуть значно привабливіше.

Тонкощі встановлення магнітної трекової системи за допомогою спеціалізованого шинопроводу

Розглянемо детальніше процедуру встановлення магнітної трекової системи з використанням спеціалізованої моделі під натяжну стелю. Це, як правило, низьковольтна модель, яка гарантує повну безпеку при роботі.

Спочатку необхідно провести установку безпосередньо самого шинопроводу на площині стелі. Примітно, що межі вбудованого треку обов'язково повинні бути розташовані на аналогічній відстані від стелі, на якій буд ет встановлюватися натяжна стеля. Якщо глибини шинопроводу недостатньо, тоді може використовувати каркас із будь-яких зручних для вас матеріалів.

Коди надійно зафіксували шинопровод, можна приступати безпосередньо до встановлення полотна. З цією метою необхідно купити полотно та зафіксувати його за стандартною схемою. Після цього потрібно розрізати полотно по довжині захованого за ним треку. Важливо бути максимально обережним, коли ви проводите ці роботи, інакше можете повністю зіпсувати зовнішній вигляд.

Коли полотно розрізане, сторони різу мають бути акуратно заховані у спеціально призначені пази для натяжної стелі, що знаходяться з обох боків шинопроводу. На вигляд вони будуть виглядати, немов дві гумові прокладки. Коли установки в них стелі, одна з них низ буде під полотном, а інша — зовні.

Після того, як надійно заховали полотно стелі, можна безпосередньо приступати до встановлення трекового світильника. Як бачите, процес встановлення досить простий. Але якщо у вас недостатньо досвіду та навичок, рекомендується звертатися до професіоналів, які виконають усі роботи на найвищому рівні, а також заощадять найдорожчий ресурс – час.

Чому саме трекові системи для натяжної стелі?

 • Продумана конструкція. Є спеціалізовані моделі, які призначаються для встановлення безпосередньо в натяжну стелю.

 • Новизна. Це відносно нова технологія, тому рідко можна зустріти на комерційних об'єктах, а особливо у квартирах, тому можете здивувати гостей.

 • Гнучкість технології. На один встановлений шинопровід можна встановлювати абсолютно різні світильники – квадратні, круглі, лінійні та інші.

 • Варіативність. Залежно від поставлених цілей та завдань, ви можете змінювати систему освітлення, пересуваючи світильники та повертаючи їх.

 • Безпека. Для натяжної стелі використовують низьковольтні модифікації, що забезпечує тотальну безпеку.

 • Довговічність. Всі елементи виготовлені виключно із високоякісних матеріалів, а всередині світильників встановлені світлодіоди із терміном служби до 50 000 годин.

 • Простота встановлення. Продумана система сприяє тому, що установка займає мінімум часу і з нею може впоратися навіть людина, яка не має спеціальних знань.

 • Простий догляд. Не потребує якогось складного догляду, достатньо лише протирати м'якою фактурною тканиною або вологою серветкою.

 • Економія. Світильники споживають у 10 разів менше електроенергії, якщо порівнювати із класичними лампами розжарювання.

 • Екологічність. Використовуються виключно безпечні матеріали, завдяки чому можуть бути використані навіть у житлових приміщеннях, включаючи дитячу кімнату.

Як бачите, магнітне трекове освітлення для натяжних стель – це стильно, надійно, красиво, функціонально та просто. Стануть чудовим вибором для комерційних та житлових об'єктів. Для кожного об'єкта можна вибрати відповідне рішення.

Наш інтернет-магазин пропонує купити магнітну трекову систему для натяжної стелі від торгової марки PROLUM. У каталозі тільки сертифікований товар, який пропонуємо за цінами виробника. Для постійних клієнтів та оптових покупців – знижки. Завжди готові надати консультацію з питань, що цікавлять, а також допоможемо зробити правильний вибір.