При покупці світлодіодної стрічки звертають увагу на такий параметр, як вольтаж. Більшість представлених в інтернет-магазині PROLUM зразків розраховані на постійний струм 12 В, але є світлотехнічні вироби, що працюють від мережі 220 Вольт. Яка між ними різниця і який варіант краще? Спробуємо розібратися з цим питанням.

LED стрічка 12V: плюси і мінуси

Її частіше вибирають для декоративної інтер'єрної підсвічування, що обумовлено цілою низкою чинників:

  • кратність різання - можна різати на шматки по 5 см;
  • простота монтажу - зворотна сторона з клейової підкладкою;
  • вологозахист від IP20 до IP68 - допустимо застосування в приміщеннях з різним рівнем вологості, на відкритому повітрі, витримує значні атмосферні дії;
  • безпека - практично відсутня шанс отримання удару електричним струмом.

При монтажі в нішах або на стінах, необхідно купувати алюмінієвий профіль для ефективного відводу тепла. Вона може встановлюватися як на рівних поверхнях, наприклад по периметру стелі, так і для світового декору різних фігурних елементів в інтер'єрі.


Є і невеликі мінуси. Підключення тільки через блок живлення, потужність якого потрібно правильно розрахувати. Якщо ж хочете створити ділянки великої довжини, виникатиме ефект втрати напруги, а щоб його уникнути необхідно додатково купувати підсилювачі напруги.

Низьковольтні стрічки можуть бути моно- або поліхромні (RGB), також можна створювати ефекти діммірованія. Але для насолоди цими функціями, доведеться купувати елементи управління: RGB-контролери, підсилювачі, диммери. Всі вони доступні в нашому інтернет-магазині.

Особливості стрічки 220V

Робоча напруга 220В зовсім не має на увазі можливість підключення до мережі змінного струму через розетку, так як світлодіоди працюють тільки з постійним струмом. Для підключення до мережі необхідний буде адаптер (діодний міст), який продається окремо.

В основному світлодіодні стрічки на 220В застосовуються для екстер'єрів - ландшафтний дизайн, контурне підсвічування будівель, так як з них легше отримувати більш протяжні освітлені ділянки, а продаються вони в бухтах по 100 метрів. Ще один момент - силіконова захист, хороша герметизація.

Характеристики:

  • можна нарізати на шматки не менше 1 метр;
  • при монтажі використовують алюмінієвий профіль, заглушки, кріпильні скоби;
  • оскільки доводиться працювати з електрикою 220 В, потрібне дотримання правил техніки безпеки;
  • при різких скачках напруги діоди можуть перегоріти, тому бажано купувати стабілізатор;
  • для отримання RGB або діммірованія потрібно купувати відповідні контролери та диммери на 220В.

Таким чином, для декоративної підсвітки 12-вольтна стрічка - оптимальний і дешевший варіант. 220 V переважно використовують в екстер'єрі, так як вона відрізняється хорошою герметичністю.