Світлодіодні стрічки знайшли широке застосування в интерьерном і екстер'єрному декорі, з їх допомогою можна підсвітити вітрини з товаром і рекламні вивіски. Наш інтернет-магазин пропонує вашій увазі великий вибір LED-стрічок за доступними цінами і з доставкою в будь-яке місто України. Однак, на відміну від звичайних торшерів і настільних ламп з енергозберігаючими джерелами світла або звичайними лампами розжарювання світлодіодну стрічку забороняється безпосередньо підключати до мережі 220 Вольт. Тому у багатьох покупців виникає природне запитання: як правильно підключати світлодіодну стрічку? Спробуємо дати максимально докладну відповідь.

Підключення світлодіодної стрічки: необхідні комплектуючі

Перш за все нам знадобиться сама стрічка. При покупці необхідно звернути увагу на наступні характеристики:

  • тип світлодіодних елементів;
  • споживана потужність на один метр погонний Вт / м;
  • ступінь волого і пилозахисту - індекс IP;
  • кратність різання - яка мінімальна довжина відрізка.

Зазвичай стрічка йде з приклеєним із зворотного боку скотчем, так що проблем з її монтажем на поверхнях виникнути не повинно. Можна також використовувати стандартний кріплення для установки на стінах або рекламних конструкціях. Підключення здійснюється через блок живлення (трансформатор змінного струму в постійний), потужність якого потрібно правильно розрахувати. Також його напруга повинна відповідати LED-стрічці - 5, 12, 24 Вольт. Зазвичай потужність беруть із запасом приблизно 25-30 відсотків, щоб перетворювач не перегріватися в процесі роботи.

Сьогодні дуже популярні адресні світлодіодні стрічки, які так названі, тому що режим світіння кожного окремо взятого діода можна задати по конкретної програми. Якщо ви хочете придбати саме такий виріб, в обов'язковому порядку знадобиться ШІМ-контролер - широтно-імпульсний модулятор.

Крім трансформатора необхідні наступні пристрої:

  • диммер - невеликий прилад для зміни ступеня яскравості стрічки, до нього в комплекті додається пульт дистанційного керування;
  • RGB-контролер - пристрій для регулювання світіння стрічки з різнокольоровими кристалами (Red, Green, Blue);
  • підсилювач або повторювач сигналу - підсилює (повторює) сигнал контролера або діммера, якщо потужність стрічки більше.

Фахівці нашого магазину із задоволенням розрахують для вас всі технічні параметри світлодіодної продукції та обладнання для підключення до мережі.

Зрощування і пайка світлодіодної стрічки

Виріб поставляється в бобінах, його довжина становить п'ять метрів. На кінці ми бачимо проводки, які захищені від ушкодження термозбіжною плівкою. Але зазвичай потрібна велика або менша довжина стрічки, тому її можна нарощувати, або різати на шматки за вказаними мітках.

Найбільш простий спосіб підключення без пайки - за допомогою конекторів, тобто спеціальних затискачів, які є в асортименті нашого інтернет-магазину. Коннектори є як для одноколірних, так і для RGB-стрічок. Ви просто докладаєте контактні площадки стрічки до контактів коннектора і замикаєте кришку - з'єднання готове.

Однак багато домашні майстри не вважають такий спосіб досить надійним. Крім того, іноді потрібно підключити до одного трансформатора багато відрізків стрічки, відповідно знадобиться велика кількість конекторів, які коштують грошей. З цієї причини стрічки часто з'єднують і підключають до імпульсного перетворювача методом пайки припоєм. Переваги даної технології:

обходиться дешевше, ніж покупка конекторів;

  • з'єднання виходить максимально стійким і надійним;
  • припаює проводів - легке завдання навіть для тих, хто має найменше уявлення про електротехніку.

Головне завдання при пайці - дотримуватись полярності. Якщо паяете RGB-стрічку з чотирма виходами, знайдіть виходи на контактних майданчиках для дротів потрібного кольору, які позначені відповідними буквами: R (червоний), G (зелений), B (синій). І ще один контакт йде на живлення 12, 24 V. Щоб дроти добре трималися, поверхні необхідно попередньо залудити. Після завершення процесу уважно подивіться, щоб уникнути дотику сусідніх дротів і припоїв, інакше не уникнути короткого замикання.

Оскільки напруга становить всього 12 або 24 Вольт, місце спайки можна не ізолювати. Проте, для надійності його рекомендується обернути декількома мотками ізоляційної стрічки або надіти термоусадочну трубку і нагріти її будівельним феном.

Підключення до блоку живлення

Якщо ви не знаєте, як вибрати перетворювач, в цьому вам допоможуть наші фахівці. Підключення ж стрічки до блоку - процес досить нескладний. Припаяні раніше проводки потрібно просто закріпити на відповідних клемах блоку живлення, обмотавши колечком, і затиснути шайбою. Звичайно, може виникнути питання: до яких саме клем приєднувати стрічку? Для цього потрібно розібратися в позначеннях на корпусі трансформатора:

  • L і N (AC in) - це виходи для підключення до мережевої напруги, фаза і нуль;
  • клема заземлення позначена відповідною піктограмою і буквами FG;
  • G- або V- - клеми для підключення негативного виходу;
  • V + - позитивна клема.

Якщо виходів в блоці живлення вистачає, можна підключати до трьох монохромних стрічок. Якщо ж необхідно підключити кілька відрізків, то використовують схему паралельного, а не послідовного підключення. Послідовне підключення негативно позначається на струмопровідних мідних доріжках, через що світлодіоди сильно гріються і термін їх служби скорочується.

Паралельне підключення виконують за допомогою двох магістральних дротів, до яких через роз'ємні з'єднання підключають відрізки стрічки. Можлива також схема підключення декількох LED-стрічок через два малопотужних з'єднаних паралельно джерела живлення, які підключені до мережевої напруги 220В. Зрозуміло, що для такого способу знадобиться більші дроти, але зате світлодіоди не будуть перегріватися, відповідно прослужать максимально довго.

Якщо ж ви хочете підключити RGB-стрічку, то її до імпульсного джерела живлення підключають через RGB-контролер і підсилювач при необхідності. Для регулювання рівня яскравості диммер підключають після блока живлення. Відзначимо, що LED-стрічка може живитися навіть від блоку живлення ноутбука або комп'ютера, якщо ви бажаєте створити оригінальну ілюмінацію на своєму робочому столі. Правда, необхідно звірити характеристики потужності і вихідної напруги.

При роботі зі світлодіодними стрічками дотримуються наступних правил:

  • знежирте поверхні перед наклеюванням скотча;
  • натискати на діоди забороняється;
  • при пайці не можна довго впливати на стрічку температурою понад 260 ° C;
  • температура в місці установки повинна знаходитися в межах від -40 до +50 градусів.

У разі виникнення будь-яких питань щодо підключення та експлуатації ви завжди можете звернутися до консультантів інтернет-магазину PROlum.com.ua.