Навряд чи є людина, яку б не приваблювала ідея впровадити технологію розумного будинку. Але з об'єктивних причин більшість просто не хочуть сильно занурюватися в цю тему, оскільки буде необхідність інсталяції складних систем управління. Це не лише довго та складно, а й дорого.

Куди більш простим та раціональним для більшості стане система управління пристроями Tuya Smart. Наприклад, за допомогою смартфона можна буде керувати світлодіодною стрічкою та трековою системою освітлення. Розглянемо докладніше особливості технології, асортимент пристроїв, переваги, недоліки та тонкощі підключення.

У чому особливості технології Tuya Smart?

Платформа Tuya підтримує пристрої IoT незалежно від протоколу, продукту, регіону та постачальника. Наприклад, торгова марка PROLUM пропонує серію освітлювального обладнання HomeLink, яким можна керувати за допомогою програми Tuya Smart.

Саме Tuya не займається розробкою продуктів для системи розумного будинку, але дає платформу, за допомогою якої здійснюється управління та інтеграція для інших виробників пристроїв.

Необхідно відзначити, що саме Tuya – це провідний розробник глобальної платформи AI+IoT, яка включає програмні модулі, електронні чіпи та мобільні додатки.

Подібним чином забезпечує технологіями для підключення інтелектуального пристрою до хмари Tuya Cloud. Надаються всі необхідні інструменти, щоб створити простий додаток. При цьому сам виробник може подбати про створення власного продукту.

Технологія Tuya Smart є однією з найпопулярніших, оскільки вже сьогодні компанія має понад 180 000 клієнтів у більш ніж 190 країнах. Усього надається близько 90 000 різних продуктів. Це робить його лідером на ринку розумних будинків на базі хмарної технології, що включає безпеку, побутову техніку та освітлення.

Які інтелектуальні рішення з технологією Tuya Smart?

Устаткування Tuya Smart представлене в кількох категоріях, серед яких ви гарантовано знайдете відповідне рішення для свого будинку:

 • Електрика. Це різні термостати, розетки, перемикачі, системи фіранок та багато іншого.

 • Освітлення. Це різні гірлянди, світлодіодні стрічки, лампочки, нічники та багато іншого.

 • Безпека. Системи відеоспостереження, розумний замок, очі та багато іншого.

 • Датчики. Різні датчики температури, вологості, руху, газу та інші.

 • Побутова техніка. Роботи-пилососи, очищувачі повітря, зволожувачі повітря.

І все це обладнання поєднує те, що ці пристрої можуть керуватися за допомогою Tuya Smart Life. Якщо брати як приклад освітлення, то світлодіодна стрічка може змінювати колір свічення та яскравість, а за допомогою голосових команд ви можете встановити у вітальні приглушене світло, на вулиці збільшити яскравість, а в спальні зробити романтичне червоне світло. Все обмежується тільки вашою фантазією та перевагою.

Також користувач за допомогою програми може налаштовувати вимикання або увімкнення світла в певний час, що значно підвищити енергетичну ефективність. Є технології, які не лише підвищать якість життя, а й дозволяють заощаджувати. Наприклад, є аксесуари живлення, які встановлюються між розеткою та побутовими пристроями – це дає можливість настроювати час функціонування, а також підраховувати, яка кількість електроенергії була використана.

Абсолютно кожен пристрій, який входить до системи розумного будинку Tuya Smart, працює повністю незалежно. Як центральний hub виступає смартфон, який контролює роботу всіх елементів. Синхронізація може здійснюватись через усі основні технічні стандарти Wi-Fi, Bluetooth, GPRS, Zigbee.

Ключові переваги та недоліки застосування пристроїв Tuya Smart

Устаткування з технологією Tuya Smart стає більш затребуваним, чому сприяють такі переваги:

 • Широкий вибір обладнання. За допомогою технології можна вибрати обладнання абсолютно під будь-яке завдання. До того ж технологія продовжує стрімко розвиватися, тому список лише поповнюється.

 • Проста процедура встановлення. Не потрібно мати якісь особливі знання для точного настроювання та встановлення – все максимально просто та інтуїтивно зрозуміло.

 • Повна сумісність. Всі пристрої з технологією Tuya чудово сумісні з програмами Tuya Smart та іншими, які призначені для керування системою розумного будинку.

 • Простота технології. Більшість пристроїв здатні працювати через класичну технологію Wi-Fi без необхідності застосовувати спеціальний шлюз.

 • Доступність із будь-якої точки. У вас є можливість підключення до пристроїв з будь-якої точки світу, а також отримати push-сповіщення на смартфон. Всі повідомлення приходять миттєво, тому ви можете оперативно реагувати на ситуацію.

 • Збільшення кількості устаткування. Все більше виробників приєднуються до технології Tuya, тому обладнання стає все більш доступним, а також охоплюється все більше сфер використання. Доказом цього є обладнання для висвітлення HomeLink від PROLUM.

 • Інтеграція коїться з іншими системами. Універсальність підтверджує, що обладнання з технологією Tuya без проблем інтегрується з іншими системами розумного будинку.

 • Голосове керування. Освітлення, системи безпеки та інше обладнання можуть бути інтегровані з сервісами голосового управління, наприклад, Google Home.

 • Автоматизація. За допомогою спеціальної програми можна створювати різні сценарії та алгоритми автоматизації. При цьому може бути безмежна кількість сценаріїв.

 • Доступність. Важливо те, що всі можливості від Tuya Smart повністю безкоштовні для споживача – немає жодних експлуатаційних витрат на використання платформи, окрім покупки хмарного сховища.

Якщо говорити про недоліки, можна відзначити роботу на основі хмарного сервісу. А це сприяє тому, що обов'язково наявність зв'язку пристрою, що підключається. Тобто, коли немає підключення до інтернету, автоматизація та сценарій не працюватимуть, не буде повідомлень про стан пристрою, спрацьовування тощо.

Потрібно враховувати, що продукцію з технологією Tuya Smart створюють різні виробники, що хоч і дарує можливість вибору, але також багато низькоякісних пристроїв.

Як здійснюється підключення?

Якщо порівнювати з іншими системами розумного будинку, то розпочати роботу з технологією Tuya Smart – це просто. Це пов'язано з тим, що для більшості пристроїв не потрібен шлюз, а необхідно лише: обладнання з технологією Tuya, додаток Tuya Smart, маршрутизатор Wi-Fi.

Потрібно завантажити програму в App Store або Google Play, залежно на якій платформі працює смартфон. Пройдіть процедуру реєстрації, щоб створити особистий кабінет, де ви зможете додавати пристрої. Після цього слід дотримуватися інструкцій:

 • переведіть програму в режим виявлення, вказавши тип пристрою, який плануєте додати;

 • сам пристрій повинен перебувати в режимі сполучення – зазвичай для цього потрібно утримувати кнопку увімкнення/вимкнення протягом 5-10 секунд;

 • програма розпізнає пристрій зі знайомою технологією, після чого буде додано до списку пристроїв;

 • пристрій було додано, ви можете його контролювати та керувати ним, створюючи сценарії та автоматизацію.

Як бачите, технологія є максимально простою та зручною для використання, нема потреби проводити складне програмування.

Наш інтернет-магазин пропонує купити обладнання для освітлення з технологією Tuya Smart, яке забезпечить вам максимальний комфорт та варіативність. У каталозі тільки сертифікований товар від торгової марки PROLUM, який пропонуємо за цінами від виробника. Якщо виникнуть додаткові питання чи складності під час вибору, можете розраховувати на підтримку нашого фахівця.