Людство прагне підвищувати комфорт свого життя. І найкращим вибором для цього будуть технології розумного будинку. Але більшість сучасних систем розумного будинку, наприклад, Home Assistant або Xiaomi – Mi Home надто складні в плані установки.

Тепер необов'язково встановлювати такі складні системи, оскільки є хмарна система управління пристроями розумного будинку Tuya Smart, якої цілком достатньо для штатного функціонала та вирішення більшості побутових завдань, наприклад, керувати світлодіодним освітленням.

Розглянемо докладніше особливості системи розумного будинку Tuya Smart, можливості, переваги, недоліки та тонкощі інтеграції.

У чому особливості системи Tuya Smart?

З'явилася система ще 2014 року. Розробкою зайнялися колишні співробітники Alibaba. Штаб-квартира компанії знаходиться в Індії, Китаї, Японії, США та Німеччині, тому дана система має високий попит по всьому світу. Слід зазначити, що це система займається розвитком багатьох напрямів IoT. Але основний напрям – це програмне забезпечення для екосистеми розумного будинку.

Унікальність системи Tuya Smart полягає в тому, що вона поєднує в собі не тільки кінцеві пристрої користувача, але також і розробників, які можуть використовувати API, за допомогою нього можна розробляти особисті додатки та пристрої для роботи з обладнанням.

Тобто це платформа, завдяки якій у виробників є можливість проводити розробку додатків, тестувати та оновлювати Smart-обладнання. Це сприяло тому, що є тисячі різних пристроїв від різних виробників, які можуть бути об'єднані в єдину систему.

На відміну від більшості інших систем, це по-справжньому народний бренд – велика кількість бюджетного та середнього класу. Серед каталогу обладнання можна знайти абсолютно все – контролери для світлодіодного освітлення, базові датчики, специфічні напівпромислові пристрої та інше. І важливим є те, що є продукція як від маловідомих виробників, так і іменитих брендів, тому кожен може вибрати відповідний варіант під власний бюджет.

Необхідно відзначити, що компанія Tuya Smart співпрацює навіть із всесвітньо відомими брендами, наприклад, Schneider Electric, PHILIPS та іншими. Це означає, що є продукція преміальної якості. Постійно розширення списку пристроїв сприяє тому, що вже довгий час розумний будинок від Tuya Smart – це найкраще рішення для домашньої системи.

Важливо, що все підключене обладнання працює стабільно і безвідмовно при підключенні Wi-Fi, Bluetooth або ZigBee – все залежить від конкретного пристрою. Користувач має можливість через спеціалізований додаток об'єднати в єдину систему сотні гаджетів для зручного керування.

Незалежно від того, йдеться про вимикачі, розетки, світлодіодні стрічки або лампочки, вбудований модуль від Tuya – це гарантія, що обладнання працюватиме стабільно. Якщо ви бачите на упаковці логотип компанії, гарантовано воно буде ефективно працювати через додаток.

Деякі можливості розумного будинку Tuya Smart

Попри всю простоту, можливості Tuya Smart практично безмежні. Розглянемо деякі з них з використанням різного обладнання:

 • Розетки. Користувач може керувати подовжувачами, розетками, вимикачами світла та іншими подібними приладами.

 • Висвітлення. За допомогою програми можна керувати стельовим вентилятором, гірляндою, світлодіодною стрічкою, неоном, магнітною трековою системою тощо.

 • Велика побутова техніка. Запуск, програмування та інше керування пральною машиною, холодильником, посудомийною машиною тощо.

 • Кухонне обладнання. За допомогою обладнання можна керувати тостером, машиною для кави, блендером та іншими кухонними приладами.

 • Системи безпеки. Цілодобове керування та налаштування сигналізацією, сейфом, різними охоронними датчиками в приміщенні.

 • Здоров'я. Розумне керування ліжком, вагами, тонометром та іншими приладами, що призначаються для здоров'я.

 • Відеоспостереження. Тонка настройка та керування камерами відеоспостереження для забезпечення цілодобового контролю над об'єктом.

Крім цього, із системою розумного будинку Tuya Smart можна керувати телевізором, шлюзом, щитовими приладами, агротехнікою та іншим обладнанням. Залежно від власних переваг можна встановлювати різні сценарії автоматизації. Єдина вимога – наявність на пристрої позначки Powered by Tuya.

Ключові переваги застосування системи Tuya Smart

 • Широкий вибір пристроїв. Представлені тисячі різних позицій пристроїв, завдяки чому можна знайти відповідне обладнання абсолютно під різні завдання. При цьому список пристроїв стабільно поповнюється.

 • Просте підключення. Нема потреби мати якісь особливі знання у налаштуванні та установці – все максимально просто та інтуїтивно зрозуміло. Не потрібно жодних дротів.

 • Універсальність. Всі пристрої з чіпом Tuya підходять для фірмового застосування, а також для деяких його аналогів.

 • Працює через стандартні технології. Нема потреби в якомусь спеціалізованому шлюзі для взаємодії – більшість працює через Wi-Fi, а деякі пристрої працюють через ZigBee, GPRS та Bluetooth.

 • Повна свобода доступу. Є можливість підключення до пристроїв із будь-якої точки світу. А також програма відправляє push-повідомлення на телефон. Швидкість відгуку досить висока, навіть якщо йдеться про бюджетне обладнання.

 • Широкий вибір виробників. Велика кількість виробників, у тому числі іменитих брендів, пропонують продукцію, що підходить для підключення за технологією Tuya Smart.

 • Може працювати з іншими системами розумного будинку. Технологія Tuya Smart функціонує без проблем з іншими системами розумного будинку, тому ви можете створити масштабну систему автоматизації.

 • Голосове керування. Є можливість підключення до сервісів голосового управління, наприклад Google Home та Amazon Alexa.

 • Різні сценарії. Всередині програми максимально просто і зручно створювати сценарії та алгоритми автоматизації – сценаріїв просто безмежна кількість.

 • Сумісність. Абсолютно всі пристрої, які мають логотип Powered by Tuya, ідеально сумісні між собою.

 • Доступність. Вартість обладнання досить низька, єдине, що потрібно заплатити за сховище для системи відеоспостереження. В іншому все безплатно.

І це тільки основні переваги, якими володіє обладнання для розумного будинку Tuya Smart.

Чи є недоліки у системі Tuya Smart?

Звичайно, як і в будь-якій іншій системі, є й деякі недоліки:

 • Працює на базі хмарного сервісу Tuya Cloud, що підтримує зв'язок між усіма пристроями. І якщо немає інтернету, тоді сценарії автоматизації не функціонуватимуть.

 • Пристрої виробляються різними виробниками, зокрема, маловідомими. Це означає, що є велика кількість обладнання низької якості, яке може зіпсувати враження про систему. Потрібно бути уважним під час виборів.

 • Локалізована продукція іноді надто складна для українського споживача. Навіть якщо щось і перекладено, то сам переклад бажає кращого.

 • Незручно, що не передбачено web-інтерфейс або версія клієнта для комп'ютера, що спростило б роботу з обладнанням.

Якщо оцінювати кількість переваг, то недоліки зовсім незначні. Все це компенсується доступною вартістю, якщо порівнювати з іншими системами розумного будинку.

Як встановити систему розумного будинку від компанії Tuya Smart?

Виробник подбав про те, щоб платформа не тільки підтримувала сотні різних продуктів, але також була максимально простою у плані установки. Все, що необхідно зробити для використання обладнання за допомогою програми Tuya Smart, потрібно провести просте налаштування:

 1. Завантажити мобільний додаток Tuya Smart або Smart Life, пройти процедуру реєстрації, увімкнути на пристрої Wi-Fi та Bluetooth.

 2. Датчик, освітлювальне обладнання, камеру відеоспостереження або інший пристрій потрібно перевести в режим сполучення, після чого в додатку знайти девайс, що додається - програма автоматично його розпізнає, після чого надати підказки про те, як його додати.

 3. Коли пристрій було додано, перед користувачем буде відкрито широкий вибір налаштувань, функцій, сценаріїв та автоматизацій, а також голосове керування.

Усього цих 3 кроків достатньо, щоб підключити обладнання. Для Wi-Fi пристроїв цілком достатньо наявності роутера. Пристрої з протоколом підключення Tuya Zigbee потрібен шлюз, який працює за заданим протоколом зв'язку.

Висновок

Очевидно, що Tuya Smart - це найкращий розумний будинок для користувачів, які не хочуть створювати масштабні системи автоматизації. Цього рішення цілком достатньо для вирішення більшості побутових завдань, при цьому доступна вартість робить систему доступною абсолютно для кожної людини. До того ж з кожним роком розвивається та додається велика кількість пристроїв для вирішення різних завдань.

В інтернет-магазині PROLUM можна придбати систему освітлення розумного будинку з інтегрованою технологією Tuya Smart. Вся продукція в каталозі якісна та сертифікована. Ми працюємо безпосередньо з виробником, тож ціни на обладнання приємно здивують.

Для постійних клієнтів – знижки. Працюємо в роздріб та оптом, завжди підбираючи оптимальні умови співпраці. Завжди проконсультуємо з питань, що цікавлять, а також допоможемо зробити правильний вибір.