Монохромна світлодіодна стрічка – це економічне, ефективне та стильне рішення для освітлення об'єктів різного призначення. Але всі ці переваги можна отримати тільки в тому випадку, якщо буде правильно проведено підключення.

І якщо під'єднати класичну стрічку до 5 метрів досить просто, то реалізація складних композицій освітлення – це складне завдання. Розглянемо різні схеми підключення монохромної світлодіодної стрічки.

Підключення одноколірної світлодіодної стрічки до 5 метрів

Це найбільш проста схема підключення, для якої знадобиться світлодіодна стрічка та блок живлення:

  • дроти від стрічки фаза та нуль (стандартно вони червоного та чорного кольору) підключаються до проводів фази та плюсу, або роз'ємів на блоці живлення з дотриманням полярності;

  • вхід на блок живлення підключення безпосередньо до електрики або до розетки 220В.

Стандартно на джерелі живлення застосовують наступне маркування проводів: коричневий – це фаза, синій – нуль, а смугастий жовто-зелений – заземлення. Не варто проводити підключення заземлення, якщо не впевнені у правильності його організації. У пластиковому БП немає захисного заземлення.

Підключення монохромної світлодіодної стрічки від 5 до 10 метрів

Схема підключення одноколірної світлодіодної стрічки від 5 до 10 метрів з димером відносно проста, але вам знадобиться LED від 5 до 10 метрів, блок живлення та 2 котушки освітлювального обладнання. Коли підключено понад 5 метрів до одного стабілізатора, кожна підключається до виходу блока живлення або використовуються додаткові дроти.

Не можна підключати один одного – один кінець до іншого. Це пов'язано з тим, що на першу проходитиме занадто велика напруга, а це призведе до передчасного виходу з ладу. В іншому схема підключення виглядає так:

  • необхідно фазу і нуль дроту стрічок підключити до фази й нулю на стабілізаторі напруги, або відповідним роз'ємам, дотримуючись полярності;

  • вхід підключається до мережі змінного струму з напругою 220В – розетка або вихід електрики.

Дотримуючись цих правил, ви зможете підключити довгу світлодіодну стрічку, без шкоди для самого діодного обладнання.

Підключення світлодіодної стрічки від 15 до 20 метрів

Щоб провести підключення одноколірної світлодіодної стрічки з довжиною від 15 до 20 метрів, вам буде потрібно блок живлення та 4 котушки по 5 метрів освітлювального обладнання. Аналогічно, як і в попередній схемі, підключення кожного відрізка по 5 метрів повинно проводитись окремо через додатковий провід або безпосередньо до блоку живлення. З'єднання між собою категорично заборонено – це може призвести до перегріву. Провід до наступних стрічок проводиться паралельно попереднім.

В іншому схема не відрізняється - потрібно підключити "плюс" і "мінус" дроти до відповідних роз'ємів або дротів на блоці живлення, після чого підключити блок живлення до джерела живлення 220В. Обов'язково слід дотримуватися полярності.

Підключення світлодіодної стрічки до 5 метрів з димером

Відмінність у тому, що до схеми підключення додається димер – пристрій для зміни яскравості свічення. Його установка проводиться у розрив між світлодіодною стрічкою та блоком живлення. Важливо правильно вибрати димер, враховуючи максимальну потужність пристрою. Схема підключення виглядає так:

  • «плюс» та «мінус» від стрічки підключається до «плюсу» та «мінусу» на клемах димера;

  • вхід димера підключається до виходу блоку живлення – всі з'єднання виконуються виключно з дотриманням полярності;

  • блок живлення на вході підключається до джерела живлення – розетки або виведення освітлення, включаючи заземлення (якщо воно виконане правильно). У пластиковій модифікації дроту захисного заземлення немає.

Ви можете насолоджуватися світлом потрібної вам яскравості, залежно від ваших побажань.

Підключення світлодіодної стрічки довжиною від 5 до 10 метрів з димером

При підключенні вам потрібен блок живлення, диммер та 2 котушки монохромної світлодіодної стрічки. Аналогічно установка димера здійснюється у розрив між освітлювальним обладнанням та стабілізатором напруги. При підключенні понад 5 метрів підключення здійснюється до димера безпосередньо або за допомогою додаткових проводів. Підведення проводів здійснюється паралельно до попередніх. Схема підключення виглядає так:

  • "плюс" і "мінус" дроту підключається до роз'єму "плюсу" і "мінуса" роз'єму виходу димера, дотримуючись полярності;

  • вхід на диммер підключається до виходу блоку живлення – кожне з'єднання здійснюється з дотриманням полярності;

  • вхід підключається до розетки 220В або до висновків електропостачання.

Якщо на об'єкті правильно заземлено, можете підключати «землю», що підвищить безпеку використання обладнання.

Підключення світлодіодної стрічки з димером та підсилювачем

Для підключення потрібен блок живлення, підсилювач, димер і LED стрічка. При необхідності підключення, загальна потужність якої більша, ніж потужність диммера, або застосовується не один блок живлення, тоді схема стає складнішою.

У цьому випадку застосовується спеціалізований підсилювач монохромної стрічки, який має один канал. Необхідний підсилювач у тому випадку, якщо потрібно одночасно керувати освітлювальним обладнанням, яке підключене до різних блоків живлення. Схема підключення виглядає так:

  • одна частина підключається безпосередньо до димера - фаза і нуль від стрічки підключаються до аналогічних контактів на димері;

  • друга частина стрічки підключається безпосередньо до виходу підсилювача;

  • на вході підсилювача за допомогою проводів подається сигнал з виходу димера - плюс до плюс, а мінус до мінуса. Можуть використовувати дроти невеликого перерізу через слабкий струм;

  • до "плюсу" і "мінусу" на вході димера підключається вихідний провід блоку живлення з дотриманням полярності, а до другого блоку живлення - аналогічно підключається підсилювач;

  • всі виходи із блоків живлення підключаються до мережі 220В.

Заземлення встановлюйте лише в тому випадку, якщо ви впевнені у її якості.

Підключення світлодіодної стрічки 24В із двома блоками живлення 12В

Для підключення діодної стрічки на 24В необхідно 2 блоки живлення на 12В і котушка даного вольтажу. Це підходяща схема у тому випадку, якщо немає простору для встановлення більш габаритного блоку живлення на 24В. В іншому схема виглядає так:

  • провід з «плюсом» потрібно підключити до аналогічного роз'єму на виході на першому блоці, а мінусовий провід від стрічки підключається на роз'єм мінусового до другого блоку живлення;

  • з'єднуються блоки живлення між собою – провід «мінус» від першого блоку підключатиметься до «плюсу» на другому блоці живлення;

  • вхід блок живлення підключається до мережі змінного струму 220В з маркуванням.

Якщо все було виконано правильно, тоді обладнання працюватиме стабільно та ефективно.

Друга схема підключення світлодіодної стрічки 24В при використанні 2 блоків живлення на 12В

Аналогічно потрібно 2 блоки живлення по 12В і світлодіодна стрічка на 24В. Якщо планується підключення більш як 5 метрів, то кожен відрізок має бути підключений безпосередньо до блока живлення або за допомогою спеціальних проводів. В іншому схема виглядає так:

  • "плюс" дроту від світлодіодної стрічки підключається до плюсового роз'єму на виході від першого стабілізатора;

  • "мінус" дроту підключається до мінусового роз'єму на виході другого стабілізатора;

  • стабілізатори з'єднуються між собою - провід від "мінуса" на першому блоці підключається до "плюсу" на другому;

  • входи блоків живлення підключаються безпосередньо до країв освітлення або розетки.

Важливо підключати заземлення лише в тому випадку, якщо ви впевнені у його якості. Інакше воно може лише нашкодити або буде марним.

Підключення світлодіодної стрічки 24В з використанням димеру та двох блоків живлення на 12В

Для реалізації цієї схеми підключення вам потрібно буде купити 2 БП на 12В, диммер та котушка зі світлодіодною стрічкою. Схема підключення виглядає так:

  • "плюс" і "мінус" від LED стрічки підключається до аналогічних клем на виході димера;

  • вхід димера підключається до виходу на блоці живлення. Фаза від диммера підключається до фази першому БП, а нуль від диммера підключається до мінусового роз'єму виходу другого;

  • необхідно з'єднати між собою блоки живлення - провід мінус від першого потрібно підключити до плюсу від другого блоку;

  • входи БП підключаються до мережі змінного струму – виведення освітлення чи розетки.

У цьому схема підключення завершено. Ви можете регулювати рівень яскравості освітлення в залежності від поставлених завдань.

Підключення одноколірної світлодіодної стрічки з використанням 4 блоків живлення та одного підсилювача

Якщо ви плануєте створити масштабну світлову композицію з LED стрічок, тоді вам знадобиться 4 блоки живлення на 12В, диммер, підсилювач та світлодіодна стрічка на 24В. Підключення виглядає так:

  • першу стрічку підключіть безпосередньо до димера – «плюс» та «мінус» підключаються до відповідних роз'ємів на диммері;

  • друга частина підключається до підсилювача – там передбачено один вихід підсилювача для монохромних стрічок;

  • на вхід підсилювача проводами подається сигнал з виходами диммерами - плюс до плюса, а мінус від димера мінус до мінуса;

  • вихідні дроти БП підключаються до «плюсу» та «мінусу» входу димера, із суворим дотриманням полярності;

  • від "плюсу" першого блоку живлення до "плюсу" на диммері, аналогічно "мінус" до "мінуса". До другого за аналогічною схемою підключається підсилювач;

  • проводиться безпосередньо підключення до мережі 220В через розетку або висновки освітлення.

Це основні різновиди схем підключення монохромної світлодіодної стрічки. Що стосується модифікації на 5В, то вони підключаються просто - через USB, який необхідно підключити до ноутбука, комп'ютера, телевізора і т.д. А для модифікацій на 220В не потрібен блок живлення, а виключно провід з випрямлячем, який можна з'єднати зі стрічкою, тому такі варіанти ми докладно не розглядали.

Якщо ви плануєте встановлення не монохромної, а кольорової світлодіодної стрічки, рекомендуємо ознайомитися з матеріалом «Схеми підключення RGB світлодіодної стрічки». Ви не тільки у нас можете купити все необхідне для створення освітлення своєї мрії, але також отримати кваліфіковану консультацію з питань, що цікавлять.