Зовнішнє світлодіодне освітлення стає все більш популярним. Цьому сприяє те, що його можна застосовувати у різних напрямках. Правильно встановлене неонове підсвічування в архітектурі дає можливість формувати образ будівлі, що запам'ятовується, завдяки чому створюється привабливий вигляд конкретного об'єкта архітектури, вулиці або всього міста.

Разом з цим, грамотно розроблене та якісно встановлене неонове освітлення має неймовірний маркетинговий потенціал. Особливо актуально для торгових майданчиків та офісних центрів. Розглянемо докладніше для яких об'єктів підходить неонове підсвічування, різновиди, тонкощі монтажу та багато іншого.

Для яких будівель підходить неон?

Застосовується архітектурне підсвічування зовсім у різних областях. Коли проходите вулицями великого міста, напевно звертаєте увагу на підсвічування в готелях ресторанах, готелях, торгово-розважальних центрах, банках, громадських закладах і т.д. Грамотно обране та встановлене неонове підсвічування обов'язково підкреслять привабливість та унікальність споруди. Серед найпоширеніших архітектурних елементів можна відзначити:

 • Ділові будинки. Це різні банки, бізнес-центри, офісні приміщення, які повністю підсвічуються. У деяких випадках двері підсвічують в інший спосіб.

 • Торговий центр. На будинках встановлюється потужне неонове підсвічування, яке випромінює яскраве світло, а також доповнюється різними рекламами. Аналогічно підсвічують новобудови, коли продають квартири.

 • Пам'ятники. З її допомогою вдається підкреслити задум творця. Важливо вибрати саме гармонійне неонове підсвічування.

І це лише кілька варіантів, де може використовуватися неонове підсвічування в архітектурі будівель.

Навіщо потрібне підсвічування архітектурних об'єктів?

Загалом можна виділити кілька причин, з яких проводиться установка неону на архітектурних об'єктах:

 • Наголошує на статусі. Підсвічування досить часто встановлюється на тих будинках, які мають особливе призначення.

 • Реклама об'єкта. Враховуючи те, що кожна людина мимоволі звертає увагу на неонове підсвічування, стає чудовим вибором для реклами.

 • Створення чіткого силуету. Будівля може мати невелику висоту, але, якщо було правильно збудовано архітектурне освітлення, тоді вдається досягти певних габаритів.

 • Підвищує безпеку. Неонове підсвічування архітектури суттєво висвітлює вулицю, тому камеру працюватимуть більш ефективно.

Ті компанії, які вирішили встановити неонове підсвічування на офіс, давно оцінили високий рівень ефективності. Річ у тому, що, крім болю привабливості, підвищується лояльність з боку партнерів і клієнтів.

Варіанти неонового підсвічування для архітектурних об'єктів

Неонове підсвічування може бути зовсім різним. У цей час абсолютно кожне рішення має конкретне призначення. Вибір відповідного рішення обов'язково має конкретне призначення.

І, вибираючи відповідне неонове освітлення, слід звертати увагу на особливості архітектурної споруди або будівлі, де потрібно буде виконати освітлення. Потрібно враховувати форму, фактуру, забарвлення та інші подібні характеристики. Серед найбільш поширених варіантів можна відзначити такі види підсвічування:

 • Локальна. Цей спосіб використовують для того, щоб посилити естетичні властивості, наголосити на конкретних елементах об'єкта. Дуже часто локальне освітлення застосовують для акцентування увагу на балконах, карнизах та інших компонентах.

 • Динамічний. Завдяки подібному рішенню у користувача з'являється можливість освітлювати фасад будівлі різними кольорами. Використовуються різні динамічні сцени. Подібний формат дає можливість забезпечити зміну кольору, контрастності та рівня інтенсивності підсвічування. Забезпечити таке освітлення може не тільки неонова, але також світлодіодна стрічка, прожектори та світильники.

 • Силуетна. За допомогою освітлювального обладнання можна буде зробити правильні акценти, щоб підкреслити контури будівлі, архітектурних будівель та інших об'єктів.

 • Заливаюча. За допомогою неонового підсвічування може буде сформувати фонове світло, що заливає, для цілісного сприйняття будови. Зазвичай для цього застосовуються прожектори, а окремі елементи підсвічуються за допомогою неонового підсвічування.

 • Контурні. Різновид вуличного підсвічування, що застосовується з метою виділення геометрії об'єкта. Вдається досягти ефекту за допомогою лінійних світильників або інших видів світлодіодів різної форми.

 • Акцентна. З архітектурного об'єкта можна виділити конкретний елемент. Для цього використовуються світлодіодні світильники зі спрямованим світлом.

 • Прихована. За допомогою неонового підсвічування та іншого діодного обладнання створюється приховане підсвічування, яке заховано від людини. Цей прийом дає можливість реалізувати найскладніші завдання.

Кожен вид може порадувати високою ефективністю та повністю перетворить архітектурний об'єкт, на який встановлюється.

Нормативні вимоги та інші особливості

Важливо враховувати, що неон та інше обладнання, яке застосовується на вулиці, має обов'язково відповідати певним нормативним вимогам. Саме тому, перш ніж реалізувати проєкт, необхідно буде переконатися в тому, що обладнання відповідає наступним параметрам:

 • обладнання функціонує за будь-якої погоди;

 • корпус має бути без швів і повністю герметичний;

 • стійкість до механічних навантажень та вібрацій;

 • протистоїть ударам від вандалів;

 • пожежна та електрична безпека;

 • високий індекс захисту від зовнішніх факторів;

 • ремонтопридатність обладнання.

Коли встановлюється неонове підсвічування, обов'язково має бути створений контраст між фасадом будівлі та її фоном. З цією метою має бути правильно обрано джерело світла, а також коректно організовано систему освітлення території. 

Неонове підсвічування має бути встановлене з урахуванням різновиду, потужності, тону світіння, колірної температури тощо. Крім цього, потрібно буде вивчити фасад та матеріал, з якого був виконаний. При облаштуванні освітлення неоновим обладнанням враховуються такі правила:

 • для колон використовуються виключно моделі з вузькими променями розсіювання;

 • щоб підсвічувати карнизи, використовуються лінійні джерела світла — створюється подовжена лінія, що світиться;

 • щоб висвітлити перші поверхи або міжвіконний простір, використовують окремі світильники;

 • з метою підсвічування скульптур застосовуються світильники, які мають індекс кольору – понад 80;

 • вибір яскравості підсвічування обов'язково проводиться, відштовхуючись від призначення.

І це лише деякі нюанси. Важливо розуміти, що організація неонового підсвічування архітектурних об'єктів – це складний та трудомісткий процес. Обов'язково потрібне детальне дослідження будівлі чи об'єкта, який потрібно буде підсвітити. Необхідно вибирати різновид освітлювальних приладів та тип освітлення. А також вибирати винятково якісне обладнання, яке підходить для використання на вулиці.

У нас в інтернет-магазині ви можете купити неонове підсвічування та інше освітлювальне обладнання для вуличного застосування. Винятково сертифікований товар високої якості, що має усі необхідні сертифікати.

У каталозі винятково продукція від торгової марки PROLUM, яку надаємо за цінами від виробника та пропонуємо знижки постійним клієнтам. Якщо будуть складнощі при виборі або залишилися додаткові питання, зателефонуйте або залиште заявку на сайті.