Світлодіодні стрічки в руках досвідчених дизайнерів - це універсальний інструмент, за допомогою якого можна перетворити абсолютно будь-який інтер'єр. Важливо те, що завдяки своїй універсальності LED стрічки стануть прекрасним рішенням для будь-якого напряму, починаючи класикою, закінчуючи стилем хай-тек.

Широкий світловий спектр, різна інтенсивність, колір – все це дозволяє грамотно приховати недоліки приміщення, встановивши стрічку на стіні. Приміщення стає світлішим з акцентованим освітленням, виділяючи смислові зони. Наприклад, можна виділити певні елементи декору.

Розглянемо докладніше особливості конструкції світлодіодних стрічок, деякі способи використання та способи монтажу на стіну.

У чому особливості конструкції світлодіодних стрічок?

На функціональні можливості впливає будова світлодіодної стрічки. Щодо конструкції, то це гнучка плата, де розміщуються світлодіоди та інші допоміжні елементи, необхідні для нормальної роботи. Як основа лежить струмопровідна доріжка з міді, через яку відбувається живлення до світлодіодів. Кожен з діодів має SMD-корпус.

Для зручності транспортування поставляються у спеціальних котушках. Зазвичай вони мають довжину 5 метрів. Саме це максимальна довжина, яку можна підключати до одного блоку живлення та диммеру. Лінійне підключення категорично заборонено – необхідно проводити паралельне підключення, якщо потрібні відрізки понад 5 метрів.

Але важливо правильно вибрати блок живлення світлодіодної стрічки конкретної потужності. Для зручності встановлення на тильній стороні знаходиться клейова основа, яка дає можливість без особливих зусиль та швидко провести монтаж освітлення.

Способи використання світлодіодної стрічки

Особливості ЛЕД стрічок сприяють тому, що є можливість реалізувати найсміливіші ідеї. Розглянемо деякі варіанти застосування такого освітлювального обладнання:

 • Підсвічування сучасного інтер'єру. Можна створювати декоративне або контурне підсвічування з рівномірним освітленням, що особливо актуально для вітражних конструкцій. За допомогою підсвічування стін ви вигідно підкреслите особливості інтер'єру, а також створите чергове освітлення, підвищивши безпеку житла.

 • Підсвічування меблів. Встановлюючи світлодіодну стрічку за меблями на стіну, можна буде доповнити зовнішній вигляд меблів, зробивши її привабливішою. А світлодіодні стрічки 12В та 24В гарантують безпечну напругу, яка не здатна нашкодити дерев'яним меблям.

 • Рекламна кампанія. Гнучкість світлодіодних стрічок дає можливість їх використовувати як рекламу, створюються різні конструкції світла - панелі, літери та стенди. Написи на стіні стануть помітнішими і яскравішими. Ви зробите всі маркетингові інструменти більш помітними та привабливими.

 • Світлодинамічні ефекти. Світлодіодні стрічки з контролерами дозволяють на стіні влаштовувати повноцінні світлові уявлення. Це обов'язково приверне увагу і чудово виглядатиме в інтер'єрі ресторану, клубу або просто при створенні інтер'єру в спальні або вітальні.

І все це лише основні ідеї, які ви можете реалізувати, використовуючи світлодіодну стрічку на стіні. В іншому все обмежується виключно вашою фантазією.

Чому саме світлодіодні стрічки на стіну?

Попри велику кількість освітлювального обладнання, саме світлодіодні стрічки користуються заслуженою популярністю. Цьому сприяють переваги, які вони мають:

 • Тривалий термін служби. Якщо провести правильну установку та купити світлодіодну стрічку на стіну високої якості, то термін експлуатації сягає 50 000 годин. Згодом показник яскравості знижується мінімально.

 • Мінімальне споживання енергії. Практично на 90% знижується споживання електроенергії, якщо порівнювати із класичними лампами розжарювання.

 • Безпека використання та встановлення. Працюють з незначною напругою, що мінімізує можливість ураження струмом при установці. А також не нагрівається до високих температур, тому пожежобезпечні.

 • Екологічність. Усередині світлодіодних стрічок немає шкідливих речовин, які були б небезпечними для людини, тому їх можна встановлювати на стіну навіть у дитячій кімнаті.

 • Широкий вибір. Представлені LED стрічки у широкому асортименті, тому ви гарантовано знайдете відповідне рішення індивідуально для себе.

 • Управління освітленням. Під час встановлення диммера або контролера користувач може регулювати яскравість, колір, режим роботи, тому ви підберете відповідний варіант роботи під власні вимоги.

 • Компактні розміри. За рахунок того, що вони мають невеликі розміри, можна встановити в будь-якому місці та вони будуть фактично непомітними.

І це тільки основні переваги, на які ви можете розраховувати, вирішивши купити світлодіодну стрічку.

Що потрібно для встановлення світлодіодної стрічки на стіну?

Щоб створити повноцінне підсвічування на стіні, вам знадобиться:

Необхідно одразу передбачити місце для кріплення стрічки, а також місця для розміщення блоку живлення та контролера, місця виходу дротів. При роботі стрічка не грітиметься, а ось блоки управління виділятимуть велику кількість тепла, тому потрібна хороша вентиляція.

5 способів закріпити світлодіодну стрічку на стіні

Важливо, щоб світлодіодна стрічка була надійно зафіксована на стіні. Розглянемо основні способи кріплення для надійної фіксації обладнання на стіні.

Клейка основа

Більшість світлодіодних стрічок мають у своїй конструкції клейову підкладку на тильній стороні. Потрібно звільнити її від захисної плівки, після чого притиснути плату до поверхні. Коли монтаж завершено, потрібно перевірити, чи виріб зафіксований по всій довжині, щоб у процесі експлуатації та при нагріванні він не відклеївся.

Двосторонній скотч

Коли плануєте проводити установку на стіну за предметами інтер'єру, можна використовувати спеціальний двосторонній скотч. Аналогічний принцип монтажу, як і на клейову підкладку. Але необхідно нанести липку стрічку на плату, видаливши захисну плівку, притисніть до поверхні. Рекомендується взяти стрічку скотчу аналогічну, як і довжина світлодіодної плати. Якщо фіксувати невеликі відрізки, є ризик відклеювання.

Клей

Для встановлення досить красивим рішенням стане термостійкий склад або суперклей. Потрібно нанести клей на підкладку, після чого притиснути плату на поверхню і трохи потримати. Дочекайтеся, доки вона повністю не висохне, після чого переконайтеся, що виріб надійно зафіксовано. За допомогою клею можна кріпити до стіни з гіпсокартону та інших поверхонь.

Профіль з алюмінію

Досить ефективним рішенням стане профільний або накладний профіль з різною конфігурацією. Подібний метод кріплення є одним з найбільш надійних, тому стане чудовим вибором при організації складного декоративного підсвічування. За допомогою профілю можна кріпити на будь-які матеріали стіни.

Кліпси, хомут та скоби

Якщо планується встановлення світлодіодної стрічки на стіну, де її не буде видно, можна використовувати спеціально призначені елементи кріплення. Необхідно, щоб виріб відповідав ширині плати.

Це основні способи, завдяки яким може фіксуватись світлодіодна стрічка на стіні.

Техніка безпеки під час встановлення

Попри те, що світлодіодне освітлення має невелику напругу, вона все одно працює від електричної мережі. А це означає, що під час монтажу та при подальшій експлуатації пристрою потрібно дотримуватися певних вимог безпеки:

 • перш ніж починати встановлення та підключення, відключіть електрику;

 • необхідно ізолювати всі місця кріплення на струмопровідній поверхні;

 • необхідно дотримуватись полярності при підключенні контактів;

 • під час монтажу та під час експлуатації не потрібно перегинати плату – можна пошкодити її;

 • не потрібно торкатися струмопровідних поверхонь, якщо увімкнено електрику.

І не забувайте про те, що не можна встановлювати освітлювальне обладнання біля нагрівальних елементів та в місцях, де утруднений доступ.

Висновок

Очевидно, що світлодіодна стрічка на стіні – це досить ефективне та привабливе рішення, яке не зможе залишити байдужою жодну людину. Особливості конструкції сприяють тому, що можна реалізувати найсміливіші задуми, які були б неможливі під час роботи з іншим обладнанням. Разом з цим, потрібно враховувати правила встановлення та техніку безпеки.

У свою чергу наш інтернет-магазин пропонує купити світлодіодну стрічку, блоки живлення, контролери, димери та інше обладнання для створення привабливої системи освітлення на стіні, яка не зможе залишити байдужою жодну людину. Ми надаємо виключно сертифіковану продукцію від виробника PROLUM.

Працюємо безпосередньо з виробником, тож ціни приємно здивують. Працюємо з роздрібними та оптовими покупцями. Завжди готові надати додаткову конструкцію, а також допомогти з вибором відповідного рішення.