Ліжко - це найбільш інтимне місце, яке є в будинку. Саме тут людина розслабляється та відновлює ресурси після важкого трудового дня. І, звичайно ж, функціонал ліжка має повною мірою відповідати індивідуальним та фізичним потребам. Але разом з цим ви не повинні забути про декоративну складову – це відіграє найважливішу роль при загальному сприйнятті спального місця.

Якщо правильно оформлений декор ліжка, можна буде створити відповідний настрій. Одним із найбільш ефективних способів оформити декор ліжка – це встановити якісне підсвічування. Розглянемо докладніше, чому саме світлодіодне підсвічування, варіанти застосування та тонкощі встановлення світлодіодної стрічки на ліжку.

Актуальність підсвічування для ліжка за допомогою світлодіодної стрічки

Світлодіодна стрічка для ліжка має ряд особливостей, завдяки чому є ефективнішим рішенням, ніж інше обладнання для освітлення. Правильно обрана світлодіодна стрічка 12В або інша низьковольтна модифікація стане чудовим вибором для функціонального та декоративного підсвічування у спальні.

Однією з важливих особливостей є те, що обладнання тонке та гнучке, завдяки чому їх просто адаптувати для різних форм і розмірів ліжка. Це особливо важливо, коли потрібно створювати різні дизайни.

Представлені у неймовірному асортименті кольорів та температур, тому можна визначити загальний тон освітлення у спальні. Наприклад, якщо потрібно створити затишок – теплі тони, а якщо бажаєте настрій, що бадьорить – холодне освітлення. Одна стрічка може виконувати обидві функції - необхідно встановити димер, за допомогою якого ви можете контролювати температуру.

Також є модифікації світлодіодних стрічок для ліжка зі світінням одним кольором – монохромні та багатобарвні – RGB. В останніх можна буде змінювати колір освітлення за допомогою спеціального контролера. Можливість зміни кольору за допомогою пульта або смартфона дозволить створити неймовірну атмосферу.

Не буде потреби часто міняти підсвічування на ліжку, оскільки LED стрічка здатна функціонувати до 50 000 годин. Це просто неймовірна довговічність, якщо враховувати, що працюватиме лише ввечері. При цьому обладнання економно споживає електроенергію – у 10 разів менше, ніж лампа розжарювання.

Світлодіодні стрічки повністю безпечні – вони не перегріваються, а також при роботі не виділяють шкідливі речовини, які могли б нашкодити. І установка займає мінімум часу – у конструкції передбачено липку основу, яка без проблем встановлюється на очищену поверхню або спеціальний профіль.

Всі ці здібності впливають на те, що ви можете створити стильне та привабливе освітлення на ліжку, реалізувавши будь-які ідеї. Все залежить лише від ваших побажань.

Варіанти встановлення світлодіодного підсвічування на ліжку

Є багато різних варіантів встановлення підсвічування на ліжку за допомогою світлодіодної стрічки. Розглянемо деякі з них:

  • Монтаж на узголів'ї. Створюють акцент на ліжку, де поєднується верхнє освітлення та додаткове. При недостатньому основному висвітленні підсвічування на узголів'ї служитиме для організації місця для читання, замінюючи класичні бра, які стали морально застарілими. На відміну від них, світлодіодна стрічка не світитиме.

  • Нижнє підсвічування. За допомогою підсвічування ліжка знизу можна створити ефект ширяння в повітрі – це яскраве світло, яке приховує ніжки меблів. Особливо ефективно виглядатиме вночі, тому ви можете безпечно підійти до ліжка під час вставання та повернення. Можна доповнити таке підсвічування, якщо додатково висвітлити тумбочки.

Необхідно відзначити, що, якщо використовувати стрічку з функцією зміни кольору та переходів, ви можете створити різні настрої та атмосферу у спальні. Ви також можете доповнити спальню, якщо проведете підсвічування конкретних деталей у спальні, наприклад картина, декоративні елементи або полички. 

Тут немає жодних обмежень, все безпосередньо залежать лише від ваших особистих уподобань та стилю інтер'єру при розміщенні світлодіодної стрічки у спальні.

Тонкощі встановлення світлодіодної стрічки на стандартне ліжко

Найчастіше потрібне встановлення світлодіодної стрічки саме на класичне ліжко. Якщо йдеться про узголів'я, тоді установка може проводитися прихованим та відкритим способом. Для прихованого монтажу застосовується LED-стрічка, яка кріпиться з тильного боку.

Але у вимкненому стані може бути помітною, що виглядає неестетично. Якщо планується встановлення прихованої стрічкою, то використовується бічне підсвічування. Процес установки виглядає так:

  • необхідно виміряти узголів'я - це дозволить визначитися з тим, скільки необхідно буде стрічки. Враховуйте, що можливе підключення до одного блока живлення лише стрічки до 5 метрів;

  • виберіть відповідну за рівнем потужності та кольору стрічку – у паспорті виробу вказується необхідна потужність на 1 метр довжини. Не варто вибирати надто потужні моделі, через те, що вони нагріватимуться, отже, не варто їх клеїти на дерев'яне узголів'я. Пожежа не виникне, від лаку може виділяти неприємний запах, що заважатиме повноцінно спати;

  • відріжте потрібний шматок стрічки від бухти, знявши захисний папір і приклейте на ліжко - потрібно відрізати строго по мітках, які позначені у вигляді ножиць;

  • потрібно підключити стрічку до відповідного блоку живлення, а для з'єднання використовуйте спеціальні конектори;

  • підключіть блок живлення до розетки.

Додатково може бути встановлений контролер, який дозволяє вмикати/вимикати обладнання, а також регулювати інтенсивність, колір та інші характеристики. Сам контролер аналогічно підключається до блоку живлення, а сама стрічка – до контролера. Важливо обов'язково дотримуватися призначення контактів та полярності. Якщо дроти будуть переплутані, тоді світлодіоди не загоряться або світло буде іншого кольору.

Якщо планується встановлення підсвічування на ліжку світлодіодної стрічки знизу, тоді потрібно використовувати захищену LED стрічку із покриттям із силікону. Нема потреби вибирати модифікацію для встановлення внизу, оскільки світло поширюється вниз. Підключення здійснюється аналогічним чином, як і для підсвічування узголів'я.

Установка світлодіодного підсвічування для ліжка з піддонів

Дуже органічно виглядає ліжко з піддонів у стилі інтер'єру лофт. Особливо буде ефектно виглядати, якщо здійснити підсвічування у вечірній час доби. Відмінна риса палет від класичного ліжка полягає в тому, що вони мають шорстку поверхню дерева і бруса, тому неможливо буде відразу приклеїти світлодіодну стрічку.

Щоб забезпечити якісне кріплення, може монтуватись стрічка в алюмінієвий короб із прозорою кришкою. Метал відводитиме тепло, а стрічка прослужить значно довше, а корпус забезпечуватиме високий рівень безпеки. В іншому установка буде аналогічна, як і у випадку зі стандартною. Також ви можете використовувати гнучкий неон, який встановлюється у спеціально призначений профіль.

Висновок

Очевидно, що підсвічування ліжка за допомогою світлодіодної стрічки – це стильне та ефективне рішення, яке дозволить повністю перетворити приміщення. Разом з цим, важливо дотримуватися деяких правил, що дозволить досягти приголомшливого результату. Гнучкість та інші експлуатаційні характеристики обладнання сприяють з того що ідеї монтажу просто безмежні.

Інтернет-магазин PROLUM подбав про те, щоб ви могли купити підсвічування для ліжка, яке буде ідеально підходить за всіма параметрами, а також проконсультуємо з питань, що цікавлять. У каталозі лише сертифікований товар, який гарантує стабільну роботу. Працюємо з оптовими та роздрібними покупцями, у кожному випадку підбираючи оптимальні умови співробітництва. Доставимо до будь-якої точки України.