Стеля з підсвічуванням - це різновид натяжних стель, який є красивою конструкцією з оформленням базової стельової поверхні. Назву «паряща» стеля отримала через те, що створюється візуальне враження, що вона знаходиться в невагомості, немов парить в повітрі.

Кожна людина, яка знаходиться всередині приміщення з такою стелею, відчуватиме легкість – складається відчуття, що простір розширюється. І створюється ефект стелі, що парить, завдяки спеціально призначеному профілю і світлодіодним стрічкам, тому це не просто зручно, але і функціонально.

Разом зі спеціалістами PROLUM спробуємо розібратися, що являє собою паряща стеля, її особливості, тонкощі установки, ідеї та багато іншого.

Унікальність парящої стелі

Завуальоване підсвічування сприяє тому, що створюється візуальне сприйняття стельової моделі з ефектом ширяння в повітрі. Саме підсвічування не буде видно, тому складається відчуття, що стеля відокремлена від стін і висить окремо від них. Таке рішення гарантує власникам об'єкта:

  • візуальне збільшення простору;

  • підвищення привабливості приміщення;

  • економиться електроенергія;

  • створюються цікаві варіації висвітлення;

  • висока швидкість встановлення системи.

Крім цього, подібна система гарантуватиме тривалий термін служби, високий відсоток стійкості до вологи, а також простота догляду. Універсальність в тому, що стеля, що парить, стане прекрасним вибором абсолютно для будь-якого об'єкта: зал, спальня, дитяча кімната, кухня, ванна та інші приміщення.

Все обмежується тільки вашими уподобаннями, ви обов'язково знайдете відповідне рішення для себе, а система освітлення і унікальна стеля додадуть привабливості.

Конструкційні особливості парящої стелі

Якщо брати глобально, то паряща стеля - це на 95% класична натяжна конструкція. Основна відмінність тільки в тому, що по периметру – світлодіодна стрічка, а ПВХ полотно не сягає стін на 3-6 сантиметрів. Цьому сприяє те, що застосовується нестандартний алюмінієвий профіль, який на вигляд нагадує сходинки, тому створюється зазор між стіною і полотном.

Саме полотно ПВХ натягується стандартним способом і фіксується до профілю за допомогою гарпуна. Усередині зазору розташована світлодіодна стрічка, яка прикривається зверху світлорозсіювальною вставкою. Освітлення по периметру може бути різним – монохромне чи кольорове. Залежно від своїх переваг, освітлювати підсвічуванням можна всю стелю або тільки його частину, залежно від інтер'єрних вимог.

У ряді випадків світлодіодна стрічка замінюється неоновим підсвічуванням, а проводка розташована всередині зазору, після завершення монтажу буде не видно. Як натяжна плівка може використовуватися полотно ПВХ або тканинна основа. Досить ефектно виглядає, якщо по периметру використовується фотодрук – картина зоряного неба чи якась інша картинка.

Основні переваги парящої конструкції стелі

Необхідно відзначити, що паряща стеля - це не тільки практично і красиво, подібна стеля може гарантувати власнику об'єкта цілий ряд переваг, серед яких можна відзначити:

  • швидка та проста установка – не потрібна жодна попередня підготовка основи;

  • широкий вибір тканин та натяжних плівок, а також освітлювального обладнання різних модифікацій;

  • обладнання для встановлення коштує досить дешево, тому рішення доступне для кожного;

  • тривалий термін експлуатації світлодіодної стрічки – зазвичай їх не потрібно міняти до 20 років (до 50 000 годин ресурс роботи, а працюють лише вечорами);

  • продумана конструкція, завдяки чому буде можливість дістати лише кілька діодів, тому прості у ремонті;

  • стеля не притягуватиме пил, тому максимально прості в плані догляду;

  • ПВХ плівка захищає від затоплення, утримуючи більшість води, захищаючи предмети інтер'єру;

  • широкі можливості у дизайні – є можливість комбінування з різними видами підсвічування та гіпсокартонним матеріалом;

  • мінімальне споживання електроенергії, а також світлодіодна стрічка може служити лише додатковим джерелом освітлення;

  • Паряща стеля з підсвічуванням стане прекрасним вибором для приміщень з нестандартними формами.

Якщо говорити про недоліки, то можна відзначити високу вартість. Наприклад, купити спеціальний профіль коштує дорожче, ніж звичайний, але ефект того вартий. Також додатково потрібно купувати світлодіодну стрічку та блок живлення.

Самі світильники не повинні нагріватися більше 40 градусів за Цельсієм, щоб не деформувати полотно. Залежно від довжини стрічки, може потребуватися кілька блоків живлення. У середньому така стеля зменшує висоту приміщення на 5 сантиметрів.

Різновиди парящих стель з підсвічуванням

Різні рішення сприяють тому, що за допомогою парящої стелі, можна підкреслювати дизайн не всього приміщення, а окремої стіни, а інші ділянки монтуються за допомогою класичних профілів. Загалом можна виділити кілька різновидів:

  • Однорівневі. Це класична стеля, яка створюється на єдиній площині. Він не обтяжуватиме простір, а лише виділятиме межі приміщень.

  • Дворівневі. Це масивніші конструкції, в яких чудово поєднуються яруси, які можуть бути виготовлені з полотен різних фактур і кольорів. У центрі може бути плівка з фотодруком, а по периметру однотонне полотно. Світлодіодна стрічка встановлюється на межі ярусів. Це все виглядає стильно та привабливо.

  • Багаторівневі. Складна конструкція, яка має три або більше рівнів з плівки ПВХ або в комбінації з гіпсокартоном. Може оснащуватися підсвічуванням різного кольору різних рівнях. Це дозволяє створювати об'ємний ефект або робити приміщення на зони.

Потрібно враховувати паращі стелі на кілька рівнів, гармонійно будуть виглядати виключно у великому приміщенні з високою стелею. А в маленьких приміщеннях така стеля «тисне».

Як монтується паряща стеля з підсвічуванням?

Щоб створити ефект стелі, що парить, в першу чергу, потрібен спеціальний профіль, який дає можливість помістити світлодіодну стрічку по всьому периметру конструкції. На відміну від своїх опонентів, цей профіль має спеціальний переріз.

Монтажний профіль, як і інші варіації, кріпиться до стіни, а завдяки перерізу можна закріпити полотно на відстані 15 мм від стіни. По висоті встановлюється нижче від стелі на 45 мм. Це потрібно враховувати, коли монтується профіль.

У просвіті, який був створений між стіною і профілем, кріпиться стрічка, що світиться, яку не буде видно. Буде видно виключно свічення, коли підсвічування було включене. І вже на остаточному етапі монтується безпосередньо натяжна стеля, яка стикатиметься зі стінами, а при включенні освітлення, площина не торкатиметься стін, а просто парить.

При установці парящої стелі потрібно виводити окремий провід, який буде живити світлодіодну стрічку, а також встановити додатковий вимикач, який буде застосовуватися тільки для підсвічування. Провід повинен виводитися у будь-якому куті стелі, як вам зручно. В цілому, процес монтажу паращої стелі, виглядає наступним чином:

  • підготовчі роботи, включаючи підведення проводів для освітлення;

  • попередня підготовка спеціального профілю для стелі;

  • монтаж профілю для парящої натяжної стелі;

  • встановлення світлодіодної стрічки – монтаж на кліпси або скотч;

  • встановлення контролера, блока живлення та підключення LED стрічки;

  • безпосередній монтаж натяжної стелі.

На цьому установка натяжної стелі є завершеною, і ви будете насолоджуватися неймовірним зовнішнім виглядом, який не може залишити байдужим.

Ідеї дизайну з парящою стелею і світлодіодним підсвічуванням

Враховуючи особливості конструкції, то стеля, що парить, буде актуальним рішенням абсолютно в будь-якому приміщенні. Цьому сприяє делікатне і м'яке світло, яке випромінюватиметься зверху з усіх боків, що виглядає дуже привабливо і покращувати навколишнє оточення. Прекрасно поєднується з такими стилями як: техно, поп-арт, мінімалізм, авангард, конструктивізм, лофт. Прекрасно поєднується із центральною люстрою або акцентними світильниками.

Біла або кольорова стеля

Широкий вибір світлодіодного підсвічування сприяє тому, що стеля може бути кольоровою, білою або поєднувати в собі кілька відтінків. Рекомендується, щоб тони були світлими, тому що темний колір візуально зменшує приміщення, створюючи відчуття тісноти. Більшість дизайнерів вибирають біле світло – воно гармонійно поєднується з будь-яким стилем і ніколи не вийде з моди. Кольорове стельове покриття сподобається виключно тим, що віддає перевагу креативним рішенням.

Різні форми для реалізації ваших ідей

Найпростіше та універсальне рішення – це повторення периметра приміщення, що зможе прикрасити навіть кімнату невеликого розміру. Але найчастіше у сучасному інтер'єрі використовуються різні геометричні фігури – прямокутники, кола, квадрати.

При додатковому використанні гіпсокартону з натяжною стелею розширюються можливості дизайну та світлового декору. Довільні асиметричні форми виглядатимуть сміливо та оригінально. Таке рішення дозволяє виділяти центральну функціональну зону і створювати додаткову зону з освітленням.

Спіральна паряща натяжна стеля

Це варіант стелі, який складається з двох рівнів з нішою та зазором для підсвічування, що дає можливість створювати у приміщенні зони. Ніші знаходяться одна за одною, тому можуть бути у формі квадратів, смуг, спіралей.

Установка точкових світильників разом зі світлодіодними стрічками дають можливість акцентувати окремі зони, роблячи приміщення значно світлішим. Можливе застосування світлових ліній зі світлорозсіювальною вставкою – вони дають додаткове освітлення, в тому числі немає необхідності використовувати люстру.

Досить ефектним доповненням буде – магнітна трекова система, яка може окреслювати та висвітлювати окремі функціональні ділянки, наприклад, спальну зону або обідній стіл.

Варіанти парящої стелі в різних кімнатах

Вітальня

У просторих кімнатах досить стильно і привабливо виглядатимуть багаторівневі конструкції, в яких є полотна різного кольору або із застосуванням фотодруку. За допомогою світлової лінії можна буде поділити приміщення на зони. Окремі зони освітлюватимуться настінними та точковими світильниками. Вітальня та ширяючими шторами виглядатиме стильно та святково.

Спальня

Для кімнати, що призначається для відпочинку, використовуються однотонні матові та глянсові тканини. Є можливість підсвічування всіх стін або тільки приліжкової зони. Не варто в спальні використовувати кольорові та яскраві підсвічування. Світловий сценарій має бути спрямований на відпочинок, створюючи приємну та інтимну атмосферу. Оптимальне рішення – нейтральне чи тепле світло.

Дитяча кімната

Діткам обов'язково сподобається зображення білих хмар, персонажів мультиків чи зоряного неба на кольоровому фоні. Така стеля може замінити нічник для дитини. Світлодіодна стрічка з функцією перемикання кольору обов'язково зможе порадувати дитину.

Кухня

Якщо йдеться про маленьку кухню, тоді переважно використовувати однорівневу стелю, що парить, на основі матової або глянсової ПВХ плівки. Якщо приміщення просторе, то чудовим вибором буде багаторівнева конструкція. За допомогою різних рівнів поверхні та світлового дизайну можна буде ділити на зони приміщення, виділяючи столову групу або робочу зону.

Передпокій

Лаконічне стельове покриття в одній площині, щоб не перевантажувати приміщення, зробивши його максимально привабливим та просторим. Для маленьких передпокоїв така стеля може замінити джерело освітлення, або можна доповнити стелю за допомогою вбудованих спотів. Колір світіння має бути максимально наближеним до природного, тому що в це приміщення не проникає природне світло.

Санвузол

Глянсове стельове покриття відбиватиме світло і поєднуватиметься з блискучими елементами з хрому або дзеркалами. На відміну від житлового приміщення, у ванній кімнаті може використовуватися холодне блакитне світло. Він чудово поєднуватиметься з мармуром, каменем, склом та металом.

Очевидно, що паряща стеля - це функціонально і красиво. Вона підніматиме стіни, розширюватиме простір і просто стане незамінним елементом декору в приміщенні. У нас в інтернет-магазині ви можете купити профіль для стелі з підсвічуванням і світлодіодні стрічки різного типу, які доповнять інтер'єр і дозволять вам реалізувати навіть найсміливіші задуми.