Освітлювальне обладнання на базі світлодіодів стає все більш популярним рішенням завдяки універсальності, високій ефективності, довговічності та економічності. Разом з цим далеко не завжди достатньо точкових магнітних трекових світильників або інших подібних освітлювальних приладів, тому використовуються світлодіодні стрічки.

Виробники подбали про те, щоб запропонувати клієнтам широкий вибір світлодіодних стрічок, серед яких гарантовано кожен зможе вибрати відповідне рішення індивідуально для себе. Тепер є не тільки монохромні та кольорові RGB модифікації, але також RGBW та RGBWW. Розглянемо докладніше, у чому відмінність світлодіодних стрічок RGB, RGBW, RGBWW, тонкощі застосування та підключення.

У чому різниця між цими модифікаціями?

Стандартно світлодіодна стрічка різного типу по-різному отримує біле свічення. Якщо йдеться про монохромні моделі, то для створення білого світіння застосовується класичний люмінофор. Це спеціалізована речовина, яка може перетворювати енергію на світлове випромінювання. Світло, яке виробляється таким чином, буде досить м'яким та рівномірним. Кольорові модифікації працюють за іншим принципом.

RGB

Кольорова стрічка RGB отримує всі кольори, включаючи біле свічення, внаслідок змішування червоного, зеленого та синього кольорів. Залежно від діодів виробників, що використовуються, глибина і яскравість всіх відтінків буде відрізнятися. У тому числі біле світіння буде неоднаковим. Це найбільш бюджетна модифікація, якщо порівнювати всі різновиди кольорових стрічок, але цілком достатньо більшості цілей.

RGBW

RGBW - це вдосконалена модифікація кольорової діодної стрічки, яка представляє комбіноване свічення. На відміну від попередньої модифікації, тут не тільки 3 класичні світлові кристали, але також є і четвертий – білого кольору. Виріб має можливість перемикатися між синтетичним білим, який виходить при змішуванні свічення та чистого білого.

Також той факт, що в одному корпусі розташовано одночасно 4 кристали сприяють тому, що вдається досягти більшої рівномірності при світінні RGBW стрічки. У деяких випадках застосовується розставляння діодів у 2 ряди. Це сприятиме тому, що підтримання яскравості та рівномірності сприятимуть одноколірним і багатобарвним світлодіодам.

Таке рішення прикрашає неприємні явища під час перемикання режимів, дозволяючи створити враження, що світлове випромінювання виходить з аналогічних точок. Передбачено 5 виходів, серед яких 4 – RGB, а W – це загальний плюс. Усі згадані провідники підключаються до контролера, який є, власне, органом управління.

У кожній сучасній моделі користувач має не тільки пульт дистанційного керування, але й можливість керувати роботою стрічки за допомогою особистого смартфона. Доступні функціональні можливості залишаються колишніми, а зручність управління стає набагато вище.

Для розведення природного білого кольору в деяких модифікаціях є можливість додавання жовтого та синього світіння, завдяки чому виходить тепле або холодне освітлення.

RGBWW

Ще одна модифікація кольорових світлодіодних стрічок – це RGBWW. У цьому випадку додається ще один канал - "warm", що означає теплий. Це дає можливість досягти максимально широкої палітри кольорів. Перший білий канал здатний робити холодне світло – 6000К, а другий – теплий, який працює від 2700 до 2900К. Завдяки подібним відтінкам користувач має можливість створювати необхідну температуру для конкретної ситуації.

Якщо порівнювати світлодіодні стрічки RGBW і RGBWW, то останні кольорова гама значно ширша, не кажучи про класичні багатобарвні моделі. Необхідно відзначити, що через велику кількість каналів необхідно вибирати виключно прогресивні контролери.

Сфера застосування світлодіодних стрічок RGB, RGBW, RGBWW

Вибираючи між обладнанням модифікацій RGB, RGBW, RGBWW, необхідно враховувати не тільки функціональні можливості, але й цілі, з якими буде використовуватися обладнання. Кожна кольоровість має свої особливості:

  • RGB. Це найпростіше обладнання, яке має триколірний модуль. Їх достатньо, щоб уявити десятки тисяч відтінків, а також може світити білим світлом. Але саме свічення не відрізняється яскравістю та чистотою, може віддавати жовтуватим кольором. Найчастіше використовується для декоративного підсвічування, оформлення приміщень, меблів та інших конструкцій. Якщо купуєте виключно через білий колір, тоді рекомендується купити монохромну світлову стрічку білого світіння.

  • RGBW. Як було зазначено, у конструкції модуль доповнюється холодним білим світлом, завдяки чому збільшується кількість можливих відтінків. Завдяки цьому є можливість максимальної точної настройки. Є можливість застосування як основне освітлення, без необхідності встановлення двох матриць. Дана технологія забезпечує холодне біле світло, що може викликати дискомфорт при тривалому знаходженні в приміщенні.

  • RGBWW. Світлодіодна стрічка з двома модулями білого світла в холодному та теплому спектрі, тому може застосовуватися для підсвічування та загального освітлення. Має найбільшу кількість відтінків, тому може активно застосовуватися на вулиці та всередині приміщення. Температура світла можна налаштувати таким чином, щоб ви могли працювати та відпочивати.

Як бачите, всі модифікації відрізняються високою ефективністю під час роботи, але кожна технологія має свої особливості та переваги.

Тонкощі підключення світлодіодних стрічок RGB, RGBW, RGBWW

Підключення всіх діодних стрічок – це досить просте завдання, яке можна виконати самостійно. Потрібно буде лише розібратися в процесі та дотримуватись схеми, щоб нічого не переплутати та не спалити обладнання. Обов'язково купіть все, що необхідно – стрічка, блок живлення, контролер та підсилювач сигналу, якщо потрібне підключення більш як 5 метрів. В іншому підключенні виглядає так:

  • RGB. Це найпростіший варіант у плані підключення, оскільки передбачає всього 4 контакти. Спочатку необхідно відрізати потрібний відрізок по зазначеній лінії, після чого припаяти контакти або під'єднати конектор. Усі дроти завести в контролер, як показано на схемі, а сам контролер приєднати до блока живлення. Перевірте працездатність.

  • RGBW. Принцип підключення фактично аналогічний, але є відмінність – додатковий контакт. Може використовуватися класичний контролер, якого можна приєднати різні види стрічок.

  • RGBWW. Для підключення потрібно використовувати конектор на 6 контактів і тут універсальний контролер не підходить. Необхідне застосування спеціально призначеної моделі. Попри вищу вартість, має неймовірний ефект.

Це основні засади підключення кольорових світлодіодних стрічок. Докладніше схеми підключення світлодіодних стрічок RGB, RGBW, RGBWW ми розглянули у цьому матеріалі. Попри відмінність у вартості, кожен різновид ефективний, але для конкретних цілей.

Незалежно від того, ви вибрали для себе RGB, RGBW чи RGBWW, у нас в інтернет-магазині ви можете купити сертифіковану продукцію від торгової марки PROLUM. Ми маємо в каталозі широкий асортимент продукції, яку ми реалізуємо за цінами виробника. Працюємо в роздріб та оптом, у кожному випадку практикуючи індивідуальний підхід. Завжди готові допомогти у виборі та проконсультувати з питань, що цікавлять.