Трековий світильник – це спеціальне освітлювальне обладнання, яке встановлюється на шинопроводі та живиться електроенергією через вбудовані струмопровідні шини. На свій вигляд нагадує прожектор компактних розмірів.
Завдяки наявності магніту можна переміщати світильник вздовж шинопроводу, повертаючи під будь-який кут в горизонтальній і вертикальній площині. Забезпечує спрямований світловий конус із різним кутом розсіювання.
Може використовуватись для основного та додаткового освітлення об'єктів різного призначення. Але ефективно виконувати свої функції буде лише у тому випадку, якщо правильно вибрати магнітний трековий світильник. Розглянемо основні критерії вибору.
Критерії вибору магнітних трекових світильників
Призначення
Важливо визначитися, ви шукаєте освітлювальне обладнання для основного або додаткового освітлення. Від цього залежить потужність вибраного світильника та кут розсіювання. Також можна використовувати як додаткове освітлення для основного світла у вигляді стельового світильника або люстри.
Альтернативне рішення - використання як акцентне освітлення або підсвічування, наприклад, виділення дзеркала, картини або робочої поверхні. Залежно від призначення залежить рівень потужності, кут розсіювання, температура та інші технічні характеристики світильника.
Види ламп
Попри те, що класичні трекові світильники можуть комплектуватися лампами розжарювання, галогенними лампами, металогалогенні тощо, в магнітних трекових світильниках використовуються тільки світлодіоди. Хоча їхня вартість вища, ніж при використанні інших джерел, але вони забезпечують термін служби до 50 000 годин, а також економічніше лампи розжарювання в 10 разів. При цьому якість освітлення знаходиться на постійно високому рівні.
Форм-фактор
Залежно від форми, трекові світильники можуть бути лінійними, спотовими та підвісними. Кожен різновид має свої переваги та недоліки. Наприклад, лінійні моделі стануть чудовим вибором для офісу або приміщень з низькою стелею, тому що встановлюються в рівень із шинопроводом, тому не будуть уменшати й без того компактне приміщення.
Спот світильники є універсальними, можуть змінювати напрямок освітлення, залежно від вимог користувача. Підвісні - це модель, схожа на спот, але встановлюються із застосуванням спеціальних тросиків, що дає можливість регулювати їхню висоту. Підходить для забезпечення акцентованого освітлення, наприклад, кухонним островом.
Температура
Світильники можуть бути теплими, нейтральними та холодними. Рівень температури впливає як візуальне сприйняття предметів, а й самопочуття людини. Наприклад, теплі трекові світильники підходять для встановлення в спальні або інших приміщеннях, де потрібно досягти спокійної обстановки.
Джерело світла з нейтральним денним світлом є універсальними та підходять для стандартного освітлення. Холодне світло сприяє концентрації, тому частіше встановлюється в офісах чи кабінетах. Є модифікації з димуванням, в яких ви можете регулювати температуру освітлення. Димування може здійснюватись через Wi-Fi або Bluetooth.
Напруга
Є джерела світла з різним рівнем напруги – на 48 та 220 вольт. Важливо враховувати, що кожна з моделей однаково яскрава та ефективна, але для світильників 220В не потрібно купувати блок живлення. Модифікації на 48В працюють від блока живлення, який обов'язково має встановлюватися перед шинопроводом, щоб забезпечити постійну напругу потрібного рівня.
Матеріал виготовлення
Є модифікації з металу та пластику. Рекомендується вибирати металеві трекові світильники, оскільки вони захищені від різних механічних пошкоджень і згубних зовнішніх факторів. Оптимальний вибір – алюмінієві світильники.
Обов'язково звертайте увагу не тільки безпосередньо на матеріал виготовлення, але й індекс захисту – чим він вищий, тим вищий захист від вологи, пилу та ударів. Якщо планується встановлення у ванній, має бути високий захист від вологи.
Дизайн
Тут все індивідуально – кожен повинен вибрати відповідний світильник для інтер'єру свого приміщення. Незалежно від форм-фактора, всі вони виглядають стильно та привабливо, тому гармонійно підійдуть абсолютно для будь-якого сучасного інтер'єру. Не варто боятися поєднувати класику та сучасні концепції – у тандемі це виглядатиме ефектно.
Споживана потужність
Цей показник показує, скільки споживає електрики конкретний світлодіодний світильник. Він може змінюватись у широкому діапазоні – від 6 до 40 Вт. Від потужності залежить і яскравість обраної моделі.
Світловий потік
Світловий потік характеризується рівнем яскравості у люменах. Можна вибрати відповідну модифікацію в діапазоні від 430 до 2900 люменів. Чим більше люменів, тим яскравіше освітлення ви отримуєте.
Враховуйте, що при покупці надто яскравого світильника в невелике приміщення, може бути надто яскравим, що створюватиме дискомфорт. Аналогічно є модифікації з димуванням, в яких ви можете регулювати яскравість, залежно від особистих цілей та побажань.
Кут розсіювання
Залежно від того, якої мети ви хочете досягти, потрібно вибирати магнітні трекові світильники з різним кутом розсіювання. Є модифікації на 24, 120 та 360 градусів, а також регульовані – від 10 до 60 градусів. Наприклад, модифікація з розсіюванням 24 градуси підійде для точкового освітлення, а 120 градусів забезпечує розсіяне освітлення. Якщо цілі змінюються, рекомендується вибирати моделі з регулюванням кута розсіювання.
І це лише основні критерії, на які потрібно звертати увагу, якщо ви хочете вибрати та купити магнітний трековий світильник, щоб він відповідав вашим цілям, вимогам та фінансовим можливостям.
У нас в інтернет-магазині ви можете купити магнітні трекові світильники ТМ PROLUM, які мають усі сертифікати якості та безпеки. Наші спеціалісти допоможуть зробити правильний вибір. Гарантуємо своїм клієнтам вигідні ціни від виробника, а також знижки постійним та оптовим покупцям. Доставимо до будь-якої точки України.