Світлодіодні стрічки – це освітлювальне обладнання, яке давно вийшло з класичного декоративного освітлення. Це ефективне рішення, яке може впоратися із завданнями основного освітлення, застосовується для освітлення фасадів та ефектно підсвічує різноманітні декоративні елементи.

Можливість керування світлодіодними стрічками за допомогою смартфона сприяють тому, що користувач може дистанційно вмикати/вимикати світло, вибирати сценарій керування та просто робити атмосферу у приміщенні більш комфортною.

І все, що для цього потрібно – доповнити систему освітлення контролером Wi-Fi. Розглянемо докладніше, якими світлодіодними стрічками можна керувати, принцип управління, як синхронізувати зі смартфоном та де застосовується технологія.

 

Якими світлодіодними стрічками можна керувати?

Теоретично, є можливість управління абсолютно будь-якими видами LED стрічок типу RGB, при підключенні яких використовувався RGB контролер. Монохромні моделі для дистанційного керування є неактуальними, оскільки це неактуально з економічного погляду.

Використання RGB актуальне з тієї причини, що всередині таких стрічок знаходяться три кристали – червоний, зелений та синій. Завдяки їхньому змішуванню, вдається досягти різних відтінків. Колірна палітра просто безмежна. Поєднуються три різнокольорові стрічки в одній.

З цієї ж причини подібне діодне підсвічування володіє не двома, а відразу чотирма проводами, що живляться, з яких три призначається для кожного відтінку, а один з них - загальний. За допомогою пульта керування або смартфона користувач має можливість фіксувати бажаний колірний режим, інтенсивність свічення, вмикати/вимикати стрічку.

Принцип роботи

Світлодіодне освітлення, яке підключене до контролера, має на увазі управління декількома способами: спеціально призначений вимикач, пульт дистанційного керування та смартфон. Незалежно від варіанта, ви можете досягти необхідного колірного ефекту, бажаного рівня освітленості та яскравості свічення.

RGB контролер приймає команди, які дистанційно передаються смартфоном чи пультом управління. Являє собою мініатюрний пристрій, підключений до світлової стрічки та адаптера. Ті сигнали, які отримані по радіосигналу, миттєво оброблятимуться електронікою і проводиться у вигляді зміни параметрів світлового потоку.

Для контрольованої зони освітлення хвилі достатньо всього одного контролера та пульта/смартфона. Якщо потрібно керувати одночасно в кількох зонах, тоді контролери купують окремо кожної з них. Потрібен також буде пульт для кількох зон керування та певна кількість контролерів. В результаті, кожною зоною можна буде керувати лише одним смартфоном або пультом.

Як підключити смартфон до світлової стрічки через Smart Life?

Крок №1: контролер потрібно перевести в режим сполучення

На смартфон, через який плануєте керувати світлодіодною стрічкою, потрібно встановити програму Smart Life. Завантажити ви його можете через Google Play та App Store. Обов'язково потрібно авторизуватися – увійти до існуючого кабінету або створити новий обліковий запис.

Щоб пристрій перемикнути в режим сполучення з інтернетом, необхідно натиснути кнопку “Match” на 5 секунд або на цю клавішу потрібно швидко натиснути 2 рази, після чого індикатор на корпусі загорятиметься миготливим фіолетовим кольором. Це свідчить про те, що контролер перейшов у режим сполучення.

Крок №2: підключіть пристрій до смартфона

Коли увійшли в обліковий запис програми, необхідно у верхньому правому куті натиснути на іконку «+», після чого – «Додати пристрій». Серед переліку всіх пристроїв потрібно буде вибрати «Освітлення» та «Джерело світла (Wi-Fi)».

Коли ви вибираєте мережу, обов'язково вибирайте частоту 2,5 ГГц, введіть назву мережі та пароль. Дотримуйтесь вказівок програми, утримуйте кнопку “Match” протягом 5 секунд і знову індикатор повинен загорітися фіолетовим кольором, а на екрані смартфона з'явиться новий пристрій. Клацніть «+» та «Завершити». В результаті, контролер буде додано.

Крок №3: управління

Коли ви вибираєте пристрій у програмі, він запросить доступ до технології Bluetooth. Підтвердивши роздільну здатність, ви будете керувати світлом з екрану смартфона: регулювати яскравість, вибирати колір світіння, змінювати режими та сценарій світіння, включати/вимикати стрічку тощо.

Коли актуальне керування світлодіодною стрічкою за допомогою смартфона?

Світлодіодні стрічки із керуванням через смартфон стануть актуальним рішенням при керуванні освітленням в інтер'єрі квартири та будинку. Наприклад, за допомогою подібного обладнання ви зможете красиво оформити натяжну стелю, предмети меблів, карнизи штор і багато іншого.

Також управління буде актуальним при підсвічуванні сходів, через те, що це потенційна небезпечна зона в будинку, тому ви можете дистанційно включити підсвічування, щоб не наражати себе на небезпеку. Особливо актуально буде в тих будинках, де проживають люди похилого віку та маленькі діти.

Висновок

Як бачите, керування світлодіодною стрічкою за допомогою смартфона – це зручно та просто. Під час вибору обов'язково звертайте увагу на функціональні можливості пристрою. Ціна безпосередньо залежить від кількості функцій, які у ньому передбачені.

Наш інтернет-магазин подбав про те, щоб ви могли купити світлодіодні стрічки, контролери та інше обладнання для забезпечення якісного освітлення на об'єктах різного призначення.

У каталозі лише сертифіковане обладнання торгової марки PROLUM, яке ми надаємо за ціною виробника. Завжди допоможемо вибрати відповідне рішення індивідуально для вас і надамо консультацію з питань, що цікавлять.