При проведенні ремонту або просто з метою прикрасити інтер'єр або фасад будинку, багато хто вирішує самостійно провести підсвічування, зробивши оригінальне освітлення. І найчастіше для цього використовується світлодіодне або неонове підсвічування. Але для того, щоб виглядало все максимально ефектно, використовується саме кольорове підсвічування, яке може керуватися за допомогою пульта дистанційного керування або смартфона, залежно від обраного контролера.

Незалежно від цього, за допомогою пульта буде можливість змінювати колір під настрій та пору року. Перш ніж почати насолоджуватись безпосередньо красою нового освітлення, потрібно розібратися з тим, як підключити RGB контролер. А також разом із експертами PROLUM спробуємо розібратися в інших нюансах.

Підключення RGB стрічки до контролера

Контролер – це технічний пристрій, за допомогою якого у користувача з'являється можливість змінювати колірну гаму підсвічування. При виборі обов'язково звертайте увагу на потужність, яка повинна бути аналогічною або вищою за потужність діодної стрічки. 

Також важливо враховувати те, що довжина однієї лінії має бути не більше ніж 5 метрів, а всі наступні відрізки підключаються самостійно від контролера, блока живлення або підсилювача. Класичний RGB контролер має шість контактів, серед яких:

  • «плюс» та «мінус» для підключення блоку живлення;

  • R(red) – для червоних світлодіодів;

  • G (green) – для зелених світлодіодів;

  • B(blue) – для синіх світлодіодів;

  • V+ – це анод для кожного світлодіода.

Розглянемо кілька варіантів підключення RGB контролеру – до 5 метрів та від 5 метрів довжини. Спочатку розглянемо інструкцію для стрічки до 5 метрів:

  1. встановіть підсвічування в необхідному для вас місці;

  2. з урахуванням маркувань на контролері підключіть дроти;

  3. підключіть блок живлення;

  4. підключіть все це до мережі.

Включайте та насолоджуйтесь системою освітлення, яку ви створили своїми руками.

Але в ситуації, коли довжина стрічки понад 5 метрів, користувач має два варіанти: провести паралельно підключення або купити підсилювач, який прийматиме сигнал, після чого посилюватиме його і передаватиме на другий відрізок полотна. При купівлі обладнання потрібно враховувати, що якщо стрічка понад 5 метрів, тоді і все додатково обладнання має бути потужнішим, щоб відповідати потребам.

Розглянемо схему паралельного підключення. Потрібно з'єднати другий відрізок до проводів, якими з'єднаний перший відрізок з контролером. У разі підсилювача, тоді потрібно підключити спочатку перший відрізок, після чого – другий. Для підсилювача обов'язково має бути особистий блок живлення.

Підключення RGB стрічки без контролера

Деякі впевнені, що без контролера RGB стрічка не зможе працювати. Це не зовсім так. Світлодіоди працюватимуть, але тільки одним кольором і не буде можливості змінювати колірну гаму. Зазвичай підключення без контролера – це тимчасовий захід, доки не буде куплено контролера або замінено згорілого. В іншому випадку, немає сенсу витрачати гроші на RGB світлодіодне підсвічування. Щоб з'єднати, потрібно:

  • загальний провід на світлодіодній стрічці підключається до плюса;

  • всі кольорові дроти спаюються між собою;

  • кольорове паяння підключається до «мінуса».

В результаті, у вас працює монохромна світлодіодна стрічка. Але при включенні світиться лише один колір.

Підключення RGB контролера до світлодіодної стрічки

Контролер RGB для світлодіодів має аналогічний функціонал, але є деякі відмінності, які потрібно знати під час покупки. Є прилади різного виду:

  • з пультом ІЧ;

  • з радіопультом.

Інфрачервоні моделі мають істотний недолік - його потрібно постійно спрямовувати у бік приймача. Цей варіант хоч і дешевий, але це незручно. Для моделей із радіопультом такої проблеми зазвичай немає. Також можна знайти системи підключення до Wi-Fi. У користувача з'являється можливість керувати освітленням, використовуючи програму на смартфоні або планшеті. Незалежно від технології, у користувача з'являється можливість:

  • вибрати режим зміни кольору;

  • керувати рівнем яскравості;

  • встановлювати єдину колірну гаму.

Коли обираєте пристрій, обов'язково звертайте увагу на рівень захисту від пилу та вологи, залежно від того, де проводитиметься установка. Для вулиці – від IP65, а для приміщення – IP20.

Контролер для вулиці має корпус з металу, а кожен вихід для підключення має гумку ущільнення. Незалежно від місця встановлення, для підключення використовується монтажний провід і паяльник або потрібно вибрати модель з клемами. Якщо підключення здійснюється паяльником, потрібно уникати перегрівання контактного майданчика.

На кольорових каналах: червоний, синій, зелений, підключаємо їх відповідно до проводів. Для зручності на контролері є буквені позначення. Якщо на цьому кроці припуститися помилки, тоді діод почне просто перегоряти. Для кожного 5-метрового відрізка потрібно забезпечувати набір пристроїв. З цієї причини даний варіант має істотний недолік. І для кожного відрізка потрібно використовувати свій пульт, що непрактично.

Щоб уникнути проблем, пов'язаних із синхронізацією режимів на різних відрізках, потрібно використовувати підсилювач. Даний пристрій прийматиме сигнал, після чого посилюватиме його і передаватиме на наступну ділянку.

Якщо відрізок від 5 метрів, підключити без підсилювача буде неможливо. Стандартно схема складається із світлодіодної стрічки, контролера, блока живлення. Усі відрізки повинні оснащуватися контролером та блоком живлення. Усі компоненти працюватимуть автономно, тому буде складно домогтися синхронного функціонування.

Висновок

Як бачите, підключити RGB контролер до світлодіодної стрічки – це відносно просте завдання, необхідно лише дотримуватись простої інструкції. При порушенні підключення є ймовірність повного виходу з ладу всього обладнання. Якщо не впевнені у своїх силах, довіртеся професіоналам.