Якщо ви вирішили купити світлодіодну стрічку для освітлення квартири, приватного будинку або прикраси приміщення, не варто забувати про технічну складову цього питання. І одним із основних показників є потужність стрічки, від чого безпосередньо залежить якість роботи обладнання.

Щоб визначити потужність LED обладнання, необхідно буде враховувати низку факторів. Ключовий параметр, який враховується, – це показник для одного діода. Розглянемо докладніше, як визначити потужність світлодіодної стрічки та іншого обладнання, яке може знадобитися для створення ефективної системи діодного освітлення.

Формула розрахунку потужності діодних стрічок

Для розрахунку потужності світлодіодної стрічки достатньо знати кількість діодів, розташованих на стрічці і даний показник для одного. Мінімальна кількість діодів на 1 метр – це 30-60 одиниць.

Але показник може бути значно більшим, тому дану інформацію обов'язково потрібно уточнювати на коробці. Якщо необхідно розрахувати цей показник для 5-метрової стрічки, в якій щільність діодів – 60 одиниць, тоді загальна кількість складатиме 300 діодів.

Потужність світлодіодного обладнання = Загальна кількість діодів у стрічці х Потужність одного діода

Наприклад, коли стрічка складається з 300 діодів, а показник одного становить 0,2 Вт, тоді загальний показник становить 60 Вт. Крім цього, потрібно додатково включати додаткові компоненти: блок живлення, контролер та інші елементи, які будуть використовуватися в системі. Вся ця інформація вказується у специфікації виробника.

Формула розрахунку потужності діодної стрічки без коробки

Якщо вам потрібно розрахувати потужність ЛЕД стрічки на метр, але виробник не вказав на упаковці інформацію одного діода, або немає паспорта виробу, тоді потрібно буде орієнтуватися безпосередньо на розміри конкретного діода.

Виміряти їх можна за допомогою стандартної рулетки. Вже з урахуванням габаритів, ви можете дізнатися, який вид світлодіодів використовував виробник. Наприклад, якщо розміри становили 3,5 на 2,8 мм, тоді на друкованій платі встановлено діод SMD3528. Залежно від обраної модифікації можуть бути такі розміри:

  • SMD 2835;

  • SMD 3528;

  • SMD 5050;

  • SMD 5630;

  • SMD 5730.

Відштовхуючись від розмірів, які має певний діод, можна скористатися таблицею, де вказується певна напруга для кожного виду. 

Найменування Розмір,мм Потужність,Вт Номінальний струм, А Світловий потік, Лм Робоча температура,С Кут випромінювання
2835 2,8х3,5 0,2 0,06 20-24 80 120
3528 3,5х2,8 0,06 0,02 6-8 65 100
5050 5х5 0,2 3х0,02 16-18 65 120
5630 5,6х3,0 0,5 0,15 50 80 120
5730 5.7х3,0 0,5 0,15 50 80 120

Увага! В описі товару наведені актуальні дані для кожної світлодіодної стрічки після випробування виробником, враховуйте їх для прорахунку потужності. 

Як розрахувати потужність відповідного блока живлення?

Якщо ви хочете створити ефективну систему LED освітлення, необхідно також правильно розрахувати потужність блоку живлення, який підійде для конкретної системи. Для цього необхідно враховувати: довжину стрічки в метрах та потужність діодів на кожен метр (Вт).

Формула: Потужність блоку живлення = Довжина стрічки х Потужність діодів на кожен метр

Тобто, в ситуації, коли необхідно провести встановлення обладнання з довжиною 5 метрів, а кожен метр має показник сили 10 Вт, тоді необхідний показник блоку живлення становитиме 50 Ватт. Але не варто забувати, що обов'язково має бути запас – це забезпечить надійну роботу всього підключеного обладнання.

Фахівці компанії PROLUM рекомендують у кожному випадку робити "запас" - від 20 до 25%. Це може значно продовжити термін служби устаткування, і навіть позбавить неприємних ситуацій. Щоб розподілити навантаження, можна використовувати кілька блоків живлення.

Як правильно розрахувати потужність контролера?

Щоб розрахувати необхідну потужність контролера, необхідно буде визначити: напруга живлення діодної стрічки, потужність освітлювального обладнання у Ваттах на метр та струм, який споживає один світлодіод. Коли вся інформація відома, тоді можна все розрахувати наступним чином:

Ампери контролери = (Потужність стрічки / Напруга живлення) х 1000

Наприклад, якщо показник вибраної світлодіодної стрічки становить 10 Вт, а живлення ведеться від мережі 12, тоді необхідний показник для контролера – 833,33 мА. Рекомендується при виборі контролера враховувати запас струму. Це дає можливість виключити можливе навантаження та забезпечити стабільну роботу для світлодіодних стрічок.

Як правильно розрахувати потужність підсилювача?

Якщо необхідно збільшити показники світлодіодної стрічки та розширити її довжину, тоді необхідно буде розрахувати необхідну потужність підсилювача. Щоб отримувати необхідні результати, необхідно визначити довжину світлодіодної стрічки та необхідну потужність, а також зверніть увагу на технічні характеристики підсилювача, а саме – напругу та потужність. Вони мають відповідати вимогам.

Щоб розрахувати потрібну кількість Ампер для підсилювача, потрібно знати загальну кількість Ампер у стрічці, а також кількість Ампер для кожного діода. Після цього потрібно буде скористатися простою формулою:

Ампери підсилювача = Кількість діодів на стрічці х Ампери на світлодіод

У тому випадку, якщо у світлодіодній стрічці встановлено 200 світлодіодів, а кожен із них споживає 20 мА (0,02 А), тоді потрібен підсилювач 4 А. Подібного підсилювача буде достатньо, щоб гарантувати достатнє живлення для світлодіодної стрічки. Але це лише загальна формула і може знадобитися врахувати ряд факторів, наприклад, втрата напруги на проводах та використання контролера яскравості.

Як правильно вибрати потужність світлового потоку?

Коли все обладнання вибрано, рекомендується визначити ефективність світла. Реалізувати це можна, розділивши загальний світловий потік (Люмен) на необхідну потужність (Ватти). Чим більший показник ефективніший за світло, тим більше енергетична ефективність і вище буде яскравість світлодіодної стрічки. Для розрахунку потрібно скористатися такою формою:

Люмени = Загальна кількість світлодіодів х Світловий поток для одного діода

Стандартно вся ця інформація вказується в технічних характеристиках, тому потрібно знайти для вашої конкретної стрічки.

Висновок

Як бачите, недостатньо визначити потужність світлодіодної стрічки, також потрібно враховувати характеристики інших обладнання. Тільки в цьому випадку можна буде досягти функціональної та комфортної атмосфери абсолютно у будь-якому просторі.

Але ці прості формули є ключовим кроком для досягнення оптимального освітлення. Завдяки цим розрахункам ви можете визначити потрібну кількість модулів світлодіода, рівень ємності, колірну температуру та розташування, щоб досягти необхідного результату.

Якщо вам складно розібратися у всіх тонкощах та розрахунках самостійно, завжди можете розраховувати на підтримку досвідченого менеджера нашого інтернет-магазину. Крім цього, у нас ви можете купити все необхідне обладнання для створення ефективної системи освітлення LED.

У каталозі тільки сертифікований товар від виробника PROLUM, який гарантовано працюватиме стабільно та ефективно. Працюємо оптом та в роздріб, пропонуючи лише вигідні умови співпраці. Доставимо товар у будь-яку точку України. Для постійних клієнтів – знижки.