Контролери для світлодіодних стрічок – це спеціалізоване обладнання, яке призначається для тонкого налаштування освітлювального обладнання під поставлені завдання. Функціональні можливості дають можливість повністю керувати роботою світлодіодних стрічок: підвищення/зниження яскравості, зміна кольору свічення, зміна режиму роботи тощо.
При цьому контролери відрізняються між собою за принципом управління, функціональними можливостями та потужністю, що споживається. Розглянемо докладно актуальність використання, різновиди та інші особливості контролерів для світлодіодних стрічок.
Де використовуються контролери для світлодіодних стрічок?
RGB контролер – логічний пристрій, що має вбудовану пам'ять, де записані програми з управління роботи та можливість створення різних ефектів. Такі можливості роблять обладнання актуальним рішенням у таких ситуаціях:
-
підсвічування ландшафту та архітектури території;
-
проведення кольорових шоу заходів;
-
дизайнерське світлодіодне підсвічування;
-
освітлення в ресторанах, кафе та барах;
-
динамічне підсвічування рекламного та торговельного обладнання;
-
новорічна та святкова ілюмінація.
Сфера застосування абсолютно безмежна – скрізь, де потрібне якісне керування системою освітлення.
Різновиди контролерів для світлодіодних стрічок
Представлені в широкому асортименті з різною технологією та принципом роботи. Серед основних модифікацій можна назвати:
-
Міні контролер. Це пристрій невеликих розмірів із ручним керуванням. Процес налаштування здійснюється безпосередньо на корпусі самого пристрою.
-
Контролер з ІЧ. Є контролером з пультом управління, завдяки чому є можливість на відстані вмикати/вимикати підсвічування, регулювати колір, вибирати відповідний режим світіння, регулювати швидкість режимів та багато іншого. Підходить виключно для приміщень, де є пряма видимість із пультом управління.
-
Сенсорний контролер. Сучасний контролер із системою радіокерування, де ви можете керувати підсвічуванням, вибирати необхідний колір та режим світіння з відстані до 50 метрів. На відміну від попереднього варіанту не боїться стін. Управління проводиться за допомогою сенсорного кільця або клавіш на пульті.
-
Музичний контролер. Різновид обладнання для управління, у корпусі якого є мікрофон та режими реакції на певні звуки. Їх досить часто застосовують на дискотеці та у різних розважальних закладах.
-
Wi-Fi контролер. Це інноваційний вид обладнання для керування світлодіодними та неоновими стрічками, які дозволяють проводити керування за допомогою смартфона або планшета. Функціонал подібних моделей не обмежений, не зважаючи на відносну новизну.
Залежно від модифікації RGB контролера, керування може бути різного виду: механічний (кнопки на пристрої), ІЧ (дистанційне керування до 10 метрів), радіосигнальне (дистанційне керування до 50 метрів), Bluetooth та Wi-Fi. Останні дві модифікації дозволяють проводити управління смартфоном або планшетом.
Вартість контролера для світлодіодної стрічки залежить від способу управління. Найдоступніші – механічні, а найдорожчі – багатозональні, які дозволяють керувати одночасно кількома автономними групами ілюмінації.
Можливості контролерів для світлодіодних стрічок
Контролер – це багатофункціональне обладнання, яке має широкі можливості. Розглянемо найбільш затребувані можливості, які має таке обладнання.
-
Регулювання яскравості. За допомогою контролерів та димерів можна регулювати яскравість світлодіодів. Зниження яскравості здійснюється за допомогою дистанційного пульта керування, вручну чи смартфоном.
-
Керування кольором. Зазвичай застосовуються у тандемі з кольоровими світлодіодними стрічками, тому можна регулювати не лише яскравість, а й колір свічення. Зміна кольору відбувається шляхом змішування кольору з різних кристалів у різній пропорції. Подано кілька мільйонів відтінків. Є спеціальні вбудовані програми, які проводять динамічну зміну кольору стрічки, завдяки чому змінюється колір залежно від умов.
-
Управління «біжучої хвилі». Різновид контролерів, здатних створювати світлодіодну хвилю, що біжить. Зазвичай встановлено близько 100 програм, у своїй можна додатково управляти плавними переходами, швидкістю, яскравість та інші параметрами.
-
Управління піксельними стрічками. Це управління роботою професійного управління – проводиться управління кожним світлодіодом окремо від інших, завдяки чому створюються найнеймовірніші ефекти. Ви можете створювати повноцінне панно з анімованим зображенням, текстом тощо. Програмування здійснюється вручну.
І це далеко не всі можливості, які мають контролери для світлодіодних стрічок. Виробник та постійно вдосконалюють продукцію, щоб підвищити продуктивність та варіативність пристроїв.
Як правильно вибрати контролер для світлодіодної стрічки?
Перед тим як купити контролер, необхідно звертати увагу на його вольтаж. Він має бути аналогічним, як у блока живлення, наприклад, 24 вольти. Саме це величина напруги, що комутує, тому не варто підключати до модифікацій 48В.
Висока ймовірність, що обладнання згорить відразу або пропрацює короткий час. Інформацію про вольтаж і струм ви можете побачити на коробці або в технічних характеристиках на сайті. Не менш важливим є вибір за силою струму. У характеристиках завжди вказується, скільки струму споживає стрічка на 1 метр.
Тип корпусу – важливий параметр під час вибору. Потрібно одразу вирішити, де планується встановлення обладнання. Наприклад, якщо потрібна установка всередині приміщення, можна вибирати моделі з негерметичним корпусом. Щодо розміру, то орієнтуйтеся на посадкове місце.
Коли технічні характеристики визначили, обов'язково звертайте увагу на спосіб керування – механічний, пультом керування або через гаджет. Вибір залежить безпосередньо від ваших уподобань. Важливо розуміти, що механічні модифікації найбільш нефункціональні — мають мінімальну кількість функцій управління.
Тонкощі підключення контролера до світлодіодної стрічки
Для коректної роботи контролера у тандемі зі світлодіодною стрічкою необхідно провести правильне підключення. Рекомендується використовувати пайку для з'єднання з блоком живлення та світлодіодною стрічкою, що забезпечить довговічність з'єднання. Альтернативний варіант – конектори для підключення за схемою. Необхідно приєднати стрічку RGB та контролер до наступних роз'ємів:
-
R(red);
-
G (green);
-
B (blue);
-
+Vout-+Vin.
Потрібно враховувати те, що багатобарвні стрічки використовуються для живлення загальний плюс, а для керування використовується мінусова шина.
При необхідності, у вас буде можливість встановити декілька різних ділянок з метою їхнього незалежного керування. З'єднання буде аналогічним описаному вище на одну зону, тільки потрібно буде повторювати процедуру для кожної зони.
Висновок
Як бачите, контролер для світлодіодної стрічки – це справжній помічник для всіх, хто хоче отримати максимально ефективне та надійне рішення для освітлення житлових та комерційних об'єктів. Подібне обладнання значно розширює можливості, причому вартість обладнання доступна.
У нас в інтернет-магазині ви можете купити контролери для світлодіодної стрічки будь-якого типу, вам потрібно лише зателефонувати чи оформити заявку через сайт. Надаємо повний каталог продукції від торгової марки PROLUM і завжди готові надати консультацію з питань, що цікавлять. Ви отримаєте сертифікований товар за цінами виробника. Доставимо до будь-якої точки України.