Світлодіодна стрічка – освітлювальне обладнання нового покоління, яке справило справжній фурор на ринку світлової техніки. Воно відразу привернуло увагу не тільки звичайних людей, а й професійних дизайнерів, які за допомогою цього обладнання підсвічуються абсолютно все, що можна уявити.

Але як професійних дизайнерів, так і звичайних користувачів цікавить питання: яка світлодіодна стрічка краще - на 12В або 24В? Розглянемо переваги та недоліки кожного з варіантів, щоб визначитися зі справжнім лідером.

Яскравість

Незважаючи на поширену думку, різниця в яскравості між світлодіодними стрічками на 12 та 24 вольти існує. У моделях із меншим вольтажом відзначається зниження рівня яскравості світлодіодів у міру наближення до кінця стрічки. Особливо, якщо йдеться про довгі стрічки.

Цьому сприяє поступове падіння напруги на доріжці. Щоб усунути цей неприємний ефект, використовується подача на ближній та дальній кінець, що дає змогу уникнути цієї проблеми. У стрічках на 24 вольти немає таких проблем і споживання здійснюється виключно з одного боку.

Також необхідно пам'ятати про те, що яскравість світіння залежить і від інших факторів, включаючи: різновид встановлених світлодіодів, їх щільність на доріжці та виробник, який пропонує стрічки. Не всі виробники пропонують якісне обладнання, здатне яскраво світити.

З цієї причини рекомендується купувати світлодіодні стрічки виключно у перевірених компаній, які чесні з покупцем та надають лише сертифікований товар.

Рівень споживаного струму

Саме цей показник виставляє світлодіодні стрічки на 24 вольти у вигідному світлі. Показник споживаного струму в даному варіанті вдвічі менше, ніж у 12-вольтовому опоненті. Це означає, що втрати напруги на провідниках друкованої плати значно знижуються. Струмопровідна доріжка менше нагріватиметься, що продовжить рівень довговічності.

При використанні 24-вольтних моделей можна застосовувати дроти з меншим перетином – 0,75 мм2, а не 1,5 мм2. Завдяки цьому спрощується процес монтажу, особливо якщо говорити про великі відстані. Це вигідно з економічного боку питання.

Число світлодіодів на метр

За щільністю розміщення світлодіодів на погонний метр стрічки немає жодних відмінностей. У кожному з варіантів можна купити модифікацію світлодіодної стрічки з кількістю діодів від 30 до 240 штук на метр.

Єдиний нюанс - це можливість купівлі стрічки з потужнішими діодами. Вигіднішим є модифікація на 24 В, оскільки за аналогічної щільності споживання струму значно менше.

Крок різання

Крок різання – це наявність на гнучкому плані відстані між лініями, яку можна відрізати, не пошкоджуючи безпосередньо саму стрічку. Характеристика залежить безпосередньо від густини розміщення світловипромінюючих діодів.

12 вольт

  • 10 сантиметрів – 30 штук на метр;

  • 5 сантиметрів – 60 штук на метр;

  • 2,5 сантиметри – 120 штук на метр;

  • 1,25 сантиметри – 240 штук на метр.

24 вольт

  • 10 сантиметрів – 60 штук на метр;

  • 5 сантиметрів – 120 штук на метр;

  • 2,5 см – 240 штук на метр.

При створенні загального підсвічування крок різу фактично не має різниці, наприклад, якщо йдеться про натяжну стелю. Але для локального підсвічування, наприклад, коли робить підсвічування ніші, тоді кратність різання має важливе значення.

Управління та живлення

Не менш важливим є управління та живлення світлодіодної стрічки – димерами, контролерами, підсилювачами та блоками живлення. Якщо правильно обрати обладнання, тоді з'являється можливість суттєво заощадити на устаткуванні для освітлення.

Диммер – це обладнання, яке призначене для регулювання яскравості. Це обладнання можна вважати універсальним – аналогічно підтримує напругу на 12 та 24 вольти. Але і тут є нюанс – димери забезпечують максимальну дальність роботи саме на стрічках 24V. І різниця у довжині вдвічі.

Це особливо актуально в ситуаціях, якщо встановлена стрічка з рівнем потужності більше 180 Вт, коли для 24-вольтової достатньо лише підключити диммер і все нормально функціонуватиме, а для 12-вольтової моделі потрібно буде купувати підсилювач. А придбання підсилювача – це додаткові фінансові витрати, яких можна уникнути.

Аналогічна ситуація відноситься і до контролера, за допомогою яких здійснюється керування стрічками RGB. Якщо використовувати моделі з показником 24V, тоді необхідно буде менше підсилювачів при монтажі довгої ділянки.

Блок живлення

Купуючи блок живлення для світлодіодних стрічок, необхідно завжди враховувати номінальну напругу. Зазвичай для роботи світлодіодної стрічки потрібна стабілізована напруга, яка видається перетворювачем AC/DC. Оптимальний рівень струму вдається досягати завдяки струмообмежуючим резисторам, які розміщені на друкованій платі.

Який висновок можна зробити – 12 чи 24 вольти?

Кожен із варіантів має право на життя. Але якщо говорити про переваги світлодіодної стрічки на 12V, то їх значно простіше знайти у продажу, вони представлені в широкому асортименті і мають менший крок різу. Разом з цим, світлодіодна стрічка на 24V має вищий рівень надійності, менше споживає струм, не потрібно великої кількості додаткового обладнання, а також ціна системи виходить дешевше за вище яскравості роботи.

Варіант, якому віддати перевагу – очевидний. Світлодіодні стрічки на 24V виграють за всіма показниками, у тому числі з освітлення. Єдиний виняток – це яхти, автомобілі тощо, у яких організовано споживання на 12В, тому для освітлення використовується саме така модифікація. У нас в інтернет-магазині ви можете купити світлодіодні стрічки та все необхідне додаткове обладнання на вигідних умовах, а наші спеціалісти проконсультують з додаткових питань та допоможуть з вибором.