Питання освітлення різних приміщень стоїть особливо гостро. Важливо не просто забезпечити якісне та ефективне, а й економічне освітлення об'єкта. Забезпечити це можуть трекові системи освітлення. На ринку представлені магнітні та класичні трекові світильники. Розглянемо докладніше, у чому їх відмінності та особливості, а ви можете вибрати відповідне рішення індивідуально для себе.

Що краще – трекова чи магнітна система для освітлення?

Класична трекова система освітлення – це система із шинопроводом, світильниками та різними сполучними елементами. Усередині шинопроводу є певні точки для кріплення світильників, а також для встановлення світильника застосовуються спеціально призначені кріплення. Немає можливості вільно переміщувати освітлювальне обладнання шинопроводом, можна тільки змінювати напрям світильника для адаптації під власні завдання.

 

Основна особливість конструкції магнітної трекової системи освітлення – наявність металевої смуги, яка знаходиться в корпусі з алюмінію. Це забезпечує можливість фіксації пересувних світильників із вбудованим магнітом усередині. Незалежно від місця встановлення, по всій довжині шинопроводу світильник працюватиме. Така конструкція забезпечує більшу варіативність для користувача.

На відміну від класичного шинопроводу, у магнітній системі відсутні механічні вузли, щоб утримувати світильник – цим займається неодимовий магніт, передбачений у конструкції. Це робить його максимально зручним при встановленні та при переміщенні джерел світла. В одному шинопроводі можна встановлювати одночасно кілька різновидів світильників, а також розділяти їх на групи, наприклад, коли ви хочете включити акцентоване або розсіювальне освітлення окремо.

 

По виду виконання шинопроводу магнітні та класичні трекові системи мають аналогічні варіації – накладні, вбудовані та підвісні. Магніт, що знаходиться всередині корпусу, може надійно зафіксувати освітлювальний прилад у місці його монтажу на треку, а завдяки відсутності скоб з металу, з'являється можливість вийняти світильник та переставити його будь-яке необхідне місце. На відміну від класичного різновиду, не потрібно буде зміщувати всі світильники до початку або кінця треку – це підвищує зручність.

Якщо говорити про переваги магнітного шинопроводу перед класичним різновидом треку, можна виділити:

  • володіє комфортним і зручним способом монтажу світильників із вбудованими магнітами, тому переміщення та вилучення джерела світла буде доступне навіть не підготовленому користувачеві;
  • вбудований лінійний світильник не виступає за шинопровод і не привертає зайвої уваги до системи освітлення, на відміну від стандартного треку;
  • має мінімальну споживану потужність і низьку напругу живлення світлодіодних джерел світла, що значно підвищує безпеку при встановленні та експлуатації;
  • магнітні шинопроводи є універсальними, завдяки чому можна використовувати освітлювальні прилади різного функціонального призначення;
  • у кілька рухів можна переналаштовувати експозиції світла, що особливо актуально у виставкових залах, торгівлі тощо.

З огляду на всі ці переваги стає очевидним, що магнітні трекові системи освітлення – це сучасне рішення для освітлення на об'єктах різного призначення.

Варіанти встановлення

Класичні та магнітні трекові системи можуть бути вбудованими, підвісними та накладними. Але в магнітних моделях є різновиди вбудованих шинопроводів, які підходять для установки в гіпсокартон і натяжну стелю.

Навіть на натяжну стелю або гіпсокартонну стіну установка проводиться без швів або інших дефектів, які могли б порушити цілісність конструкції. Сам монтаж значно простіший.

Світильники в них встановлюються без фіксаторів, а за допомогою магнітів – це значно зручніше для користувача. Щоб змінити порядок світильників для зміни акцентів, не потрібно буде знімати всі світильники, а досить просто вийняти необхідний.

Функціональність та обмеження

Магнітна трекова система освітлення – це максимально функціональне рішення, в якому немає жодних обмежень. Мінімальна кількість проводів та низька напруга дає можливість використовувати систему навіть у приміщеннях із підвищеною вологістю. Однофазні трекові системи підключаються безпосередньо до 220В, що може бути небезпечним при використанні.

Застосування блоку живлення до 48В для живлення світильників роблять монтаж та використання системи максимально безпечним. Завдяки конструкції та особливостям живлення можна розділяти на кілька груп світильників.

Що стосується обмежень, то в магнітних трекових системах рекомендується використовувати шинопровід та світильники того ж виробника. Але ця ж проблема і в класичних трекових світильниках, так як елементи кріплення можуть не відповідати один одному і не вийде надійно зафіксувати все.

Вартість

Щодо вартості, то однофазні трекові системи коштують трохи дешевше, ніж їх магнітні опоненти. Але система освітлення встановлюється на роки, але за велику вартість ви отримуєте більш сучасне рішення зі стабільною роботою, безпечне і стильне. Разом з цим, з роками експлуатації, вища вартість компенсується за рахунок економії на електроенергії – споживання фактично вп'ятеро менше.

Де купити магнітні трекові системи освітлення в Україні?

Очевидно, що магнітна трекова система - це сучасніше рішення, якщо порівнювати з однофазними трековими опонентами. Наш інтернет-магазин пропонує купити магнітні трекові системи на вигідних умовах, вам потрібно лише зателефонувати чи залишити заявку на сайті.

У каталозі представлений широкий асортимент моделей, серед яких ви оберете відповідне рішення індивідуально для себе. Асортименти стабільно оновлюються. Зручний каталог допоможе зробити правильний вибір. За складнощів вибору можете розраховувати на підтримку нашого фахівця.

Товар відповідає міжнародним стандартам якості, що гарантує тотальну безпеку. Доставку здійснюємо по всій Україні: Харків, Дніпро, Одеса, Львів, Київ та інші області.